Harry Potter ve Felsefe Taşı Resimli Özel Baskı

9,3/10  (66 Oy) · 
151 okunma  · 
65 beğeni  · 
1.253 gösterim
"Jim Kay'in resimleri beni derinden etkiledi. Harry Potter'ın dünyasını yorumlama tarzını çok beğendim, yeteneğini paylaştığı için onur ve minnet duyuyorum."
-J.K. Rowling-

J.K. Rowling'in bol ödüllü, dünyada satış rekoları kıran Harry Potter serisinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı, Jim Kay'in yüzden fazla muhteşem resimle zenginleştirdiği özel baskısıyla okurları sihirli bir yolculuğa davet ediyor.

J.K. Rowling'in efsanevi Harry Potter serisini ilk defa keşfedecek yeni okurlar ve yeniden keşfetmeyi arzulayan sadık hayranlar için büyüleyici bir fırsat.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789750834660
 • Çeviri:
  Ülkü Tamer
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Merve Akpınar 
27 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap tam bir koleksiyon kitabı ve eminim her Harry Potter hayranı bu kitaba bayılacak. Neredeyse her sayfada olaylara uygun olan illustrasyonlar çizilmiş ve tıpkı küçükken sahip olduğum masal kitapları gibi boyutu da gayet büyük. Yapıkredi yayınlarına ilk kez saygı duydum. Kitabı küçük birine okuduğunuzda sayfaları tam anlamıyla ayırsanız bile arkasından kesinlikle kopmuyor ki ilk Harry Potter basımlarında bu sorunu hatırlarsınız kitabı biraz ayırınca elimizde kalıyordu. Kitapta tabiki ekstra bir olay yok yani öylesine okuyacak biri için fiyatı fazla gelebilir fakat iyi bir Harry Potter hayranı eminim bu kitaba karşı koyamaz. Serinin devamının da bu şekilde çıkacağını söylediler ve şimdi sıra beklemekte. Son olarak dediğim gibi fiyatı biraz fazla olduğu için herkese hitap edeceğini sanmıyorum ama iyi bir Harry Potter hayranı veya küçük çocuk sahibiyseniz eminim bu versiyona bayılacaksınız.

seray şimşek 
28 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Harry Potter dünyası sonu gelmeyen bir dünya. Yakın zamanda seri, yeni kapak tasarımlarıyla yeniden yayınlanmıştı. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Yan kitabı ise 2020 yılına kadar üç filmlik bir seri olarak sinemaya aktarılacak. Jim Kay’in resimlendirdiği bu serinin tamamının ise 2021 yılına kadar yayınlanması planlanıyormuş. Kitap Harry Potter hayranlarının bayılacağı bir kitap, tam bir koleksiyon kitabı, yaklaşık her sayfada kitapta anlatılanlara uygun illüstrasyonlar yer alıyor ki filmleri sevmeyenler için de güzel bir durum. Resimler çok ayrıntılı çizilmiş, hem okuyup hem resimleri incelemek insanı gerçekten mutlu ediyor. Kitap ciltli ve boyutu büyük. Etiket fiyatı pahalı fakat kitap sitelerinden daha uygun bir fiyata alınabilir.

J.K. Rowling'in bol ödüllü, dünyada satış rekoları kıran Harry Potter serisinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı, Jim Kay'in yüzden fazla muhteşem resimle zenginleştirdiği özel baskısıyla okurları sihirli bir yolculuğa davet ediyor.

J.A.Z.Z.Y 
14 Ağu 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

en sevdiyim kitab diye bilirim tek kelimeyle mukemmel bir kitab bayiliyorum HARRY POTTER serisinin tum kitablarina bize bu mucizeyi gonderdiyi icin J.K.ROWLING e tesekkurlerimi iletiyorum size cok tesekkur ederim

Aviendha 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 10/10 puan

Harry Potter serisiyle büyüyen biri olarak ilk kitabın özel basım versiyonunu almadan edemezdim. İçindeki çizimler çok güzel sürekli alıp inceleyesim geliyor. Ayrıca Fantastik Canavarları izlediğim şu günlerde kitabın içinde Newt Scamander'in Troll Rehberi diye bir kısım görmek beni çok mutlu etti :D

Tuğba Ekici 
 22 Kas 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Daha önce hiç Harry Potter okumamıştım. Ama şuan kitaba aşığım. Kitaptaki çizimler de çok güzeldi.Dudley'e çok sinir oldum. İlk başta Snape'i sevmiyodum ama sonra sevmeye başladım. Bence kesinlikle okumalısınız.

Sebiha 
02 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

15 sene sonra yeniden okudum yine çok beğendim.Kitabın illüstrasyonlu baskısı için almıştım.Hem çizimler çok güzeldi hemde kitabın baskısı da çok güzeldi.

Kitaptan 16 Alıntı

Damla Köseoğlu | Winston 
21 Nis 14:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Dört bina var: adları Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw ve Slytherin..."

Harry Potter ve Felsefe Taşı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 94 - Yapı Kredi Yayınları)Harry Potter ve Felsefe Taşı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 94 - Yapı Kredi Yayınları)

Kediler insanı bile yönetir.
Privet Drive' ın köşesinde bir tekir kedi duruyordu, ama görünürlerde harita filan yoktu. Zaten olacak iş miydi bu? Bir ışık oyunuydu olsa olsa. Kirpiklerini kırpıştırdı Mr. Dursley, gözlerini kediye dikti. Kedi de ona dikti gözlerini. Mr. Dursley köşeyi dönüp yolda ilerlerken boyuna kediye baktı dikiz aynasından. Şimdi de Privet Drive yazılı tabelayı okuyordu- hayır, tabelaya bakıyordu; kediler ne harita inceleyebilir, ne de tabela okuyabilirlerdi. Hafifçe silkindi Mr. Dursley, kediyi kafasından çıkardı

Harry Potter ve Felsefe Taşı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Felsefe Taşı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)

Malfoy, yüksek sesle, "Gryffindor takımına bu oyuncuları neden seçiyorlar, biliyorum." dedi. " Onlara acıdıkları için. Potter'ın annesi babası yok, Weasleylerin de parası yok - seni de takıma almaları gerekirdi, Longbottom, çünkü senin de beynin yok."

Harry Potter ve Felsefe Taşı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Felsefe Taşı, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
2 /