Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek

8,9/10  (7 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
563 gösterim
"Marcus, birini ne kadar sevdiğinizi anlamak için tek bir yol olduğunu biliyor musunuz?"
"Hayır."
"Onu kaybetmek."

1978... Harry Quebert 35 yaşında tecrübesiz bir yazardır. Nola ise bir lokantada garsonluk yapan genç bir kız.

Harry ve Nola birbirlerine tutkuyla âşık olurlar. Bu kural tanımaz aşk, Harry'ye, dönemin kült romanı olmuş başyapıtını yazdırır, onu bir günde meşhur eder, ancak romanı bitirdiği sıralarda Nola sırra kadem basar.

2008... Efsane yazar Harry Q'nun malikânesinde, bahçeye gömülmüş bir ceset bulunur. Cesedin Nola'ya ait olduğunun tespit edilmesiyle ülke çapında büyük bir skandal patlak verir. Bu dehşet verici olayı çözümlemek ise Harry'nin eski bir öğrencisine, ilham arayışıyla onu ziyarete gelmiş genç yazar Marcus Goldman'a kalır.

Çok geçmeden, bu sakin sahil kasabasının, hiç de göründüğü gibi tekin bir yer olmadığının farkına varan Marcus, bu gizemli hikâyenin ardındaki korkunç dramın peşine düşer. Gerçek, hayal gücü sınırsız bir yazarı bile şaşırtacak türdendir.

Kahramanı gibi genç bir yazar olan Joël Dicker, Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek'le edebiyat dünyasında eşine az rastlanır bir başarı kazandı. Sadece ülkesinde 1 milyondan fazla satan ve en saygın edebiyat ödüllerini toplayan roman, kısa sürede 35 dile satılarak şimdiden türünün klasikleri arasına girdi.
Türü mü? Aşk, gerilim, polisiye, dram... Kısacası hayat.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  664
 • ISBN:
  9789750718366
 • Çeviri:
  Mahmut Özışık
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Selin Ceylan 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Keyifle okuduğum muhteşem bir kitap. İnsan kalın bir kitap olduğu için cidden seviniyor. Bir yandan da gerçeği öğrenmek için sabırsızlanıyor. Elimden bırakmamıştım. Okumayanlara şiddetle tavsiye ederim.

Kayra bozboğa 
29 Tem 00:38 · Kitabı okudu · 6/10 puan

dili basit okurken sizi zorlamayacaktır. Kitabı okuduktan sonra aman iyi ki okumuşum diyemedim açıkçası. Çerez niyetine okunabilir tabi ama illa okunması gereken kitaplardan değil malesef..

Elif Öksüz 
16 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

O kadar sürükleyici bir roman ki, bir an bile elinizden bırakamayacaksınız. Ve sizi sadece bir kez değil, belki 10 kez ters köşeye yatıracak.