1000Kitap Logosu
Hasbihal 6

Hasbihal 6

Bütün Eserleri 12

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
10.0
2 Kişi
3
Okunma
3
Beğeni
350
Gösterim
352 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 9 sa. 58 dk.
Adı
Hasbihal 6 (Bütün Eserleri 12)
Basım
Türkçe · Türkiye · Bilgeoğuz Yayınları · 13 Ekim 2008 · Karton kapak · 9786055965341
Arvasi hoca´nın kaleme aldığı eserlerini İncelediğimizde bütün gayretinin İmanlı bir gençlik yetişmesini Esas aldığını görürüz. Bunun için çırpınmış, bunun için kafa yormuş ve Aramızdan ayrılana kadar da Bu istikametini asla bozmamıştır. Bu hususta başkaları ikbal peşinde koşarken Arvasi hoca gözünü "büyük ideale" dikmiş, Bunun gerçekleşmesi için çaba sarf etmiştir.
Ateist, Marksist, Leninist, Maoist ve benzeri “ekselans”ların, şanlı Peygamberimize dil uzatmaları, onları yüceltmez, tersine alçaltır. Çünkü, herkes bilir ki, “büyükleri” ve “büyüklükleri” takdir edemeyenler “gerçek küçüklerdir.”
1
16
* Bütün mesele, genç nesilleri, kendi tarihlerine, kendi kültürlerine, kendi millî hedef ve ülkülerine yabancılaştırmadan “çağdaş” ve “iyi yetişmiş” birer vatandaş yapmaktır. Bu sebepten, her milletin “ders programları” düzenlenirken “nasıl bir insan tipinin” hedeflendiği, açık ve detaylı bir biçimde açıklanır. Hiç şüphesiz, bu “insan tipi”, her türlü “etnolojik” ve “antropometrik” endîşenin uzağında, tamamı ile “teorik” ve “genel” bir “kültür tipi”dir.
Seyyid Ahmet Arvasi
Sayfa 4 - Bilgeoğuz Yayınları
26
50 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.