Hassas Ruhlar Terazisi

8,0/10  (2 Oy) · 
19 okunma  · 
1 beğeni  · 
646 gösterim
Cem Mumcu, Binbir İnsan Masalları`na Hassas Ruhlar Terazisi ile devam ediyor.

"Bir tek şimdiyi istediğinde senin olacağım. Bir tek şimdiyi istediğinde hep senin olacağım. Şimdi aldığım nefesin son nefesim olabileceğini gördüğünde, son nefesime kadar seninle olacağım. Giderayak olduğumu, giderayak olduğunu, giderayak olduğumuzu görünce gitmez olacağım. Ne yılan ne tavus ne de elmaydı günah olan. Hesaptı. Yarındı günah olan. Şeytanın zamanıydı: Gelecekti günah olan. Hesap günü, bir tek hesaptan soracaklar. Hesap günü, bir tek hesaplarımız hesaba çekilecek. Biliyor musun şeytan yarında yaşar? Tıpkı senin gibi. Senin elmanı ısırırsam şeytanı gebe bırakacağım. Kabil`i doğuracaksın. Hırsı ve hasedi doğuracaksın. Ki onlar da geleceğin çocukları...

Sen `şimdi`ye ağlamadıkça gözyaşların hep geleceği sulayacak. `Sonra`nın tohumları var senin yumurtanın içinde. Ve onlar Habil`i öldüren ve kırk gün ölüsünü ne yapacağını bilemeyen Kabil`in tohumları. Onu gömmesi gerektiğini bile bir kargadan öğrenecek. Sen ölümsüz bir aşkı ararken asla ölümsüz olamayacak aşkımız."
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9756287349
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayın
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Zeze 
15 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Artık şununla yüzleşmemiz lazım : hepimizin fit olduğu, güzel olduğu, hiçbirimizin yaralı olmadığı bir hale doğru gidiyoruz ya. Yok abi! Aşk böyle bir şey değil! Ben yara severim. Sevgilimin bir yarası varsa en çok onu öperim. Çünkü orada bir gerçeklik var.

Hassas Ruhlar Terazisi, Cem MumcuHassas Ruhlar Terazisi, Cem Mumcu
Zeze 
09 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Giderayak olduğumu, giderayak olduğunu, giderayak olduğumuzu görünce gitmez olacağım.

Hassas Ruhlar Terazisi, Cem MumcuHassas Ruhlar Terazisi, Cem Mumcu
Zeze 
09 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Her şeye bir ömür biçiyorlar. "Aşkın ömrü" diyorlar. Aşkın ömrü bir an sevgilim. Aşkın ömrü yok. Ömür biçtikçe kısaltıyorlar.

Hassas Ruhlar Terazisi, Cem MumcuHassas Ruhlar Terazisi, Cem Mumcu