Hatıra Hikaye Ve Nüktelerle Din Ve Eğitim

·
Okunma
·
Beğeni
·
123
Gösterim
Adı:
Hatıra Hikaye Ve Nüktelerle Din Ve Eğitim
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
145
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tidef Yayınları
145 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Şaban Karaköse ve eşi ile birkaç sene önce bir eğitim seminerinde tanıştım kitabını da o yıl almıştım .bir defa bitirdim Tekrar okumaya başladım derslerimde öğrencilerime kitaptan alıntılar da bulunuyorum. Kitapta örnek şahsiyetlere de yer verilmiş . Gençlere rol model olabilecek şahsiyetler. Farklı konular kısa ve akıcı bir üslupla ele alınmış.
Rivayete göre ,Şalcı Bacı idam sehpasına götürülürken Erzurum ağzıyla "Kadın şapka giye ki asıla..."diye söyleniyor. 'Ben bir hatun kişiyim, şapkayla ne işim olur? 'Dese de dinletemez kimseye. İdam edilirken kadın olduğu anlaşılmasın diye başına çuval geçirilir. Bu süreçte idam edilen ilk ve tek kadın olur.
Kader ve kaza inancının yoğurduğu bir dünya. Bu dünya tedbirle de bütünleştiyse, telaşa ne gerek ...
O günler öyle günlerdi ki evinizden çıktınız mı, "Acaba hangi sokağa sapsam da darağacında sallanan bir adamla karşılaşmasam "derdiniz.
Bedüzzaman, "ben cemiyetin iman selameti yolunda ahiretimi de feda ettim. Gözümde ne cennet sevdası var, ne Cehennem korkusu. Cemiyetin, yirmi beş milyon Türk Cemiyetinin imanı namına bir Said değil, bin Said feda olsun. Kuran'ımız yeryüzünde cemaatsiz kalırsa cenneti de istemem, orası da bana zindan olur. Milletimizin imanını selamette görürsem, cehennemin alevleri icinde yanmaya razıyım. Çünkü vücudum yanarken gönlüm gül -gülistan olur
"Yalnızım, benim müsteşarım bile meşrıkı a'zam. Burnumun dibine bile böyle adamlar koydular. Yalnızım, ama hayatım pahasına bile olsa İmam hatip okullarının yüksek kısmını açacağım "
Hz Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem bir gün evinden çıkıp mescide girdi Mescidde ki insanlardan bir grup ibadet ediyor dua ve Zikir ile meşgul oluyor diğerleri ise ilim öğreniyor ve öğretiyordu Peygamberimiz durumdan memnun olarak "her iki grupta hayır üzeredir. Ama Biri diğerinden daha üstün bir iş yapıyor şunlar Allah'a dua ve Zikir ile meşgul oluyor Allah dilerse istediklerine lütfeder, Ama şu ikinci grup ilim öğreniyor, cehaleti kovuyor ve bilmeyene öğretiyorlar. Ben zaten öğretmen olarak gönderildim."dedi ve ilimle meşgul olan halkaya oturdu.
Ahmet Selim Bilmen babasını anlatıyor: babam iyilik yapmayı İhsan'da bulunmayı muhtaçlara yardım etmeyi kendisine vazife sayardı .Bu onun en büyük zevkiydi .bir tek gün bile vazifesine gitmediği görülmemiştir .Talebeleri ona "şeker Muallim "derlerdi. 80 yaşından sonra 5 yıl çalışarak yazdığı son eseri ise 8 ciltlik Kur'an-ı Kerim'in Türkçe meali alisi ve tefsiridir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hatıra Hikaye Ve Nüktelerle Din Ve Eğitim
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
145
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tidef Yayınları

Kitabı okuyanlar 5 okur

  • Seda Şeyda
  • Âbid
  • Merve Etiker
  • Zeynep Gümüş
  • Şaşkan#

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (1)
9
%33.3 (1)
8
%33.3 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0