Havaalanında Bir Hafta

9,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
436 gösterim
Alain de Botton, sıradan görünen günlük yaşamımıza öyle bir bakış açısı getirdi ki bu evrensel ışık dünyada yirmi beşten fazla dili, ülkeyi aydınlattı. Türk okurları da onun her yazdığını, her söylediğini çok sevdi; Alain de Bottonun tüm kitapları Sel Yayıncılık tarafından Türkçede yayınlandı.

Yazarın son kitabı Havaalanında Bir Hafta da yurtdışında yayınlandıktan kısa bir süre sonra, önümüzdeki günlerde okurla buluşacak. Bu kez Londradaki Heathrow havaalanında her gün yaşanan koşturmacanın, buluşmaların ve ayrılmaların izini sürüyor yazar.

Havaalanında Bir Haftayı yanınıza alıp sokağa çıkın. Bir havaalanına, vapur iskelesine, tren ya da otobüs garına gidin. Bu kitabı buluşan ve ayrılan insanların, gelen ve giden yolcuların arasında okuyun.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2009
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9789755704333
 • Çeviri:
  Tülin Er
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Nebahat 
09 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kızgınız çünkü haddinden fazla iyimseriz; varoluşun içerdiği hüsran hastalığına yeterince hazırlıklı değiliz. Anahtarlarını her kaybettiğinde ya da bir havaalanında her geri çevrildiğinde bağıran bir adam, anahtarların asla kendiliklerinden kaybolmadığı bir dünyada, dokunaklı ama düşüncesizce ortaya konan saf bir inanç sergiler.

Havaalanında Bir Hafta, Alain De BottonHavaalanında Bir Hafta, Alain De Botton
Nebahat 
09 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlık, tarihinin başlangıcında, ateş yakmakla ve devrilmiş ağaçları ilkel kanolar biçiminde yontmakla uğraşırken, uzun bir süre sonra Avustralya'ya uçaklar ve aya insanlar göndermeyi başardığında bile hala hoşgörü gösterme, sevdiklerimizi affetme ve öfke nöbetlerimiz için özür dileme sıkıntısı çekeceğimizi kim tahmin edebilirdi ki ?

Havaalanında Bir Hafta, Alain De BottonHavaalanında Bir Hafta, Alain De Botton