Hayalet : Benim Adım Grimalkin Wardstone Günlükleri 9. Kitap

8,5/10  (6 Oy) · 
17 okunma  · 
8 beğeni  · 
626 gösterim
Bana İnanmayı Öğren: Benim Adım Grimalkin

İngiliz yazar Joseph Delaney'in, milyonlarca okuru peşinden sürükleyen Wardstone Günlükleri, Katil Cadı Grimalkin'in Şeytan'ın hizmetkârlarına karşı giriştiği amansız mücadelenin konu edildiği dokuzuncu kitapla devam ediyor.

Hayaletler, cadılar, hortlaklar, şeytani yaratıklar, karanlık ve dehşet... Tüyler ürperten bir efsanenin kapılarını aralayan Wardstone Günlükleri, korkunun soğuk gölgesini ensenizde hissettirmeye devam ediyor.

Serüvenin bir önceki halkasında, Şeytan'a karşı giriştikleri amansız mücadelede Hayalet, Tom ve Grimalkin güç birliği yaparak Şeytan'ı çivilemeyi başarmış, kafasını bedeninden ayırmışlardı. Tom, Şeytan'ı sonsuza kadar yok etmenin yollarını ararken Grimalkin de Şeytan'ın başını, Karanlık'ın hizmetkârlarının eline geçmemesi için çalışacak. Çünkü, baş ve beden tekrar birleştirilebilirse Şeytan tekrar vücut bulacak.

Görev ölümcül... Karanlık'ın en güçlü hizmetkârları ve sadece Grimalkin'i yenmek için yarattıkları korşak, Grimalkin'in peşinde. Ancak "Katil Cadı" unvanına sahip olmak da o kadar basit değil. Yardımcısı Thorne ile birlikte bu ölüm-kalım mücadelesinden galip çıkmak zorunda!

Dünya çapında elde ettiği büyük satış başarısı ile çağdaş fantastik ve korku edebiyatının klasikleri arasında gösterilmeye başlayan ve film yapımcılarının dikkatlerini çekerek ödüllü Rus yönetmen Sergey Bodrov tarafından Seventh Son adıyla sinemaya uyarlanan Wardstone Günlükleri'nden kanınızı donduracak yepyeni bir hikâye daha: Benim Adım Grimalkin.

"Heyecanlı, merak uyandıran, dehşet verici..."
-The Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789944697156
 • Orijinal Adı:
  Spook's: I am Grimalkin
 • Çeviri:
  Kerem Işık
 • Yayınevi:
  Tudem Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
 13 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Wardstone serisinin dokuzuncu ve en güzel romanlarından biri. Şeytanın kafasını kesen Grimalkin, Şeytanın yardımcılarının kafayı almasını ve onu tekrar hayata döndürmesini engellemek için sürekli kaçmakta ve savaşmaktadır. Bu arada Şeytanın müritleri Korşak türünde bir yaratığı sırf Grimalkin'i öldürmesi için yaratır. Bu yaratık yaralandıkça güçlenen bir cinstir. Grimalkin yaralanır ve imdadına Pendle cadısı Agnes ile çırağı Thorne yetişir. Pek çok badireler atlatırlar. Bu arada Malkin kalesini koruyan lamialar, askerler, Şövalyeler ölür. Ve bir ara müritler kafayı almayı başarır. Thorne ölmüştür. Grimalkin'in yardım isteyebileceği tek bir isim kalmıştır. O da muhtemelen gelecekte dünyanın en güçlü büyücüsü olacak olan cadı Alice Deane'dir. Ama şeytanın başını almada acaba başarılı olabilecek midir? Katil cadı ününü koruyabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı

gökmen kılıçoğlu 
16 Haz 10:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

''Şeytanın çocuklarının çoğu insanattı; korkunç bir güce sahip Karanlık'a ait şekilsiz varlıklar... Bir kısmıysa güçlü cadılardı. Ama kötülüğün es geçtiği az, son derece az bir bölümü mükemmel insan bebekleri olarak doğuyordu. Karanlık bir varlık doğurma riskini aldğımı biliyordum ancak Şeytan'dan kurtulmak için buna değerdi.
Gerçekten de çok şanslıydım. Son dere güzel ve narin bir oğlan çocuğu doğurdum. Daha önce bir varlığa karşı bu denli yoğun bir sevgi beslememiştim. Oğlumun sıcaklığını tenimde hissedip kendini bana bıraktığını hissetmek mükemmeldi; hayal bile edemeyeceğim bir güzellikti. O küçük çocuk beni sevdi; bende onu. Hayatta kalması bana bağlıydı ve kendimi ilk kez gerçek anlamda mutlu hissettim. Ama bu dünyada böyle mutluluklar nadiren sürerdi. Benimkinin sona erdiği geceyi hatırlıyorum. Güneş yeni batmıştı ve ılık bir yaz akşamıydı. Bende çocuğumu uyutmak için ninni söyleyip bahçeye çıktım. Aniden gökte bir şimşek çaktı. Hava buz kesti. Her ne kadar Şeytanın ziyaretime geleceğini bilsemde bunun kaçınılmaz olduğunu anlayınca kalbim korkuyla atmaya başladı. Bir yandanda seviniyordum; Oğlunu görüp beni sonsuza dek rahat bırakacaktı.'

Hayalet : Benim Adım Grimalkin, Joseph DelaneyHayalet : Benim Adım Grimalkin, Joseph Delaney