Hayaletin Çırağı Wardstone Günlükleri 1. Kitap

8,2/10  (17 Oy) · 
41 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.325 gösterim
Hayaletler, cadılar, hortlaklar ve karanlık. Bir solukta okuyacağınız, Hampshire Book Award ödülünü alan Wardstone Günlükleri serisinin ilk kitabı Hayaletin Çırağı, sinemalarda izleyicilerin tüylerini diken diken etmeye hazırlanıyor. Bu kitabı okurken sayfaları ne kadar hızlı çevirdiğinize siz de şaşıracaksınız. 

"Tüyler ürpertici varlıklarla yakınlaşmayı seven okurların arayışları sona erdi."
-Kirkus Reviews-

"Hem çocuklar hem yetişkinler için sürükleyici, çok güzel yazılmış."
-The Good Book Guide-
(Basın Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2008
 • Sayfa Sayısı:
  235
 • ISBN:
  9789944692465
 • Orijinal Adı:
  The Spook's Apprentice
 • Çeviri:
  Ceren Aral
 • Yayınevi:
  Tudem Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
14 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kitap Thomas tarafından anlatılıyor ve dili oldukça akıcı. Okurken sayfalar çok hızlı akıyor, olaylarla dilde birleşince okuması güzel bir kitap olmuş. Beklediğimden daha hareketli bir kitap oldu, başlangıç kitabı olduğu için daha durgun olur sanıyordum ama yazar gerilimi ve olayları dengeleyerek güzel iş çıkartmış.

Başlangıç kitabı olarak gayet güzeldi. Daha etkili olsun diye kitabı geceleri okudum, etkisi tartışılır tabii yine de zaman zaman ürpertti. Diğer kitapların daha iyi olacağını düşünüyorum ve seriye devam etmek istiyorum, bu çizgide devam eder umarım çünkü seriyi seveceğimi düşünüyorum. Türüne göre güzel ve okuması zevkli bir kitap, bir çırpıda okunuyor.

http://yorumatolyesi.blogspot.com/...ne-gunlukleri-1.html

Serdar Poirot 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir korku ve gerilim romanı. Thomas Ward yani Tom, yedinci çocuk olan babasının yedinci çocuğudur ve onların özel bir gücü olduğuna inanılır. İş bulması için Hayalet'e çırak olarak verilir. Öcüler, cadılar ve benzeri şeylerle uğraşırken Alice adında bir kızdan yardım alır ve ona bir söz verir. Ancak bu verdiği söz yüzünden Malkin Ana denen bir cadının kurtulmasını sağlar. Cadıyı öldürür ancak o geri gelecektir ve intikam almaya çalışacaktır. Bu yüzden hayatını kurtaran Alice'i evine götürür. Yengesi Ellie'nin bir bebeği olmuştur. Acaba Malkin ana kime musallat olacaktır? Onunla mücadele edecek olan Tom, Alice hakkında ne gibi bir karar verecektir? Soluksuz okunan bir roman.

Beytullah Ömer DUMLU 
12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı okumam için lisedeki arkadaşım vermişti.Kitap gerçekten de hayalgücünüzü zorlayacaktır.Yazar kitabı yazarken kendi hayatındaki olayları hayalgücü ile birleştirip güzel bir eser ortaya koymuş.Arkadaşımla kitabın diğer serilerini de okuduk hatta yeni seriler için kitapçılara sipariş veriyorduk.Biz okurken yedi serisi vardı.Ben üçe kadar bulup okudum.Şimdi baktığımda baya bir serisi çıkmış.İnşallah diğer serilerini de okuru.Güzel bir kitap herkese tavsiye ederim.

Burak Koçoğlu 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Az önce bitirdim.Kitabı çok beğendim :) Macera , korku , gerilim ve meraklanmak isteyen herkes okumalı... puanım 10 üzerinden 10 devam kitabını alıcam inşallah :) :) :) ve akşam filmini de izlicemmm :)))) :D (filmin adı : Yedinci Oğul (bu arada filmi de rastgele buldum :)) sevinçten ölicem :) :) )

Kitaptan 4 Alıntı

böcürt 
22 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gerçekten neler yapabileceğini, denemeden bilemezsin.

Hayaletin Çırağı, Joseph Delaney (Sayfa 231 - Tudem Yayınları)Hayaletin Çırağı, Joseph Delaney (Sayfa 231 - Tudem Yayınları)
murat çelik 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hiç hata yapmayan kişi, hiçbir şey yapmayan kişidir. Hata yapmak, işi öğrenmenin bir parçasıdır.

Hayaletin Çırağı, Joseph DelaneyHayaletin Çırağı, Joseph Delaney
böcürt 
22 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hayalet dediklerim karşısında öyle bir sırıttı ki yüzünün ikiye ayrılacağını sandım... "Aferin delikanlı," dedi. "İltifatlara zaafı olan iki grup vardır: Kadınlar ve Öcüler. Her defasında işe yarar."

Hayaletin Çırağı, Joseph Delaney (Sayfa 69 - Tudem Yayınları)Hayaletin Çırağı, Joseph Delaney (Sayfa 69 - Tudem Yayınları)
böcürt 
22 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Kendini nasıl yalnız hissedebilirsin? Kendin varsın ya... Ancak benliğini kaybettiğin zaman yalnız kalırsın."

Hayaletin Çırağı, Joseph Delaney (Sayfa 92 - Tudem Yayınları)Hayaletin Çırağı, Joseph Delaney (Sayfa 92 - Tudem Yayınları)