Hayaletin Savaşı Wardstone Günlükleri 4. Kitap

9,0/10  (12 Oy) · 
28 okunma  · 
10 beğeni  · 
844 gösterim
Tom ve Hayalet, düşünmek dahi istemeyecekleri bir tehlikeden Pendle'ı korumak için hazırlanmalıydılar. Ama gitmeden önce Hayalet, Tom'a annesi tarafından kendisine bırakılan sandıkları almasını söylemişti...
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9789944695060
 • Orijinal Adı:
  The Spook's Battle
 • Çeviri:
  Kerem Işık
 • Yayınevi:
  Tudem Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Serinin dördüncü ve en güzel romanlarından biri. Tom'a annesi 3 tane sandık bırakmıştır. Ancak Alice'in de zamanında yaşadığı Pendle kasabasında yaşayan cadı klanları Tom'un çiftliğine saldırır, abisi Jack ve ailesini sandıklarla beraber kaçırır. Sandıkların içinde ne varsa çok önemlidir ve kurtarılması gerekmektedir. Pendle yargıcının kahyası da bir cadıdır ve niyeti bir ayin yaparak Şeytan'ı tekrar yeryüzüne getirmektir. Bunun için Malkin, Deane ve Mouldheel cadı ailelerini birleştirmek istemektedir. Ailesini kurtarmak ve sandıkları geri almak için Tom Ward, Alice ve Hayalet ile beraber yola çıkar. Yolda Mouldheel ailesinin reisi olan Mab ile karşılaşır. Kendi yaşında olan bu kız Tom'a aşıktır ama hem Alice hem de Tom'un yüzünden düşman olur. Normalde yapmayacağı işbirliğini diğer cadı aileleri ile yapar ve Şeytan yeryüzüne gelir. Tom'un peşine düşer ancak Tom annesinin ona bıraktığı odada olduğu sürece güvende olacaktır. Acaba bu savaştan yara almadan kurtulabilecek midir? Kendisine söylenen kehanette ileride ona ihanet edecek olan kız kimdir? Alice onu neden damgalamıştır? Cadı ailesinin peşinden gönderdiği katilden kurtulabilecek midir? Hayalet, Alice ve Tom'u gelecekte neler beklemektedir? Soluksuz okunan bir roman.

Esma Tezgi 
28 Oca 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Tom'un annesin bıraktığı sandıklar, Pendle cadıları, cadılar arasındaki savaş ve cadılar arasında kurulmaya çalışılan ittifak... Kısacası dolu mu dolu bir kitap oldu. Yazar nabzı hep yüksek tuttu ve son sayfalara kadar tempo hiç düşmedi. Kitaba yeni karakterlerde eklenmişti ve bunların bazılarını serinin devamında da göreceğiz muhtemelen.
Hayaletin Savaşı kesinlikle güzel bir kitaptı, ben beğendim, diğer kitaplardan daha çok sevdim ve serinin geri kalanını da merak ediyorum. Özellikle kitabın sonunda yaşanan son olaylardan sonra ki o son bölümleri çok sevdiğimi de belirtmeliyim.

http://yorumatolyesi.blogspot.com/...hayaletinsavasi.html

Kitaptan 5 Alıntı

murat çelik 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Doğduğum yer benim suçum değil.Hiç birimiz akrabalarımızı seçemeyiz.

Hayaletin Savaşı, Joseph Delaney (Sayfa 24)Hayaletin Savaşı, Joseph Delaney (Sayfa 24)
murat çelik 
13 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hepimiz Tanrı'ya inanmıyor olabiliriz, ancak bu insanlara da inanmamamızı gerektirmez.

Hayaletin Savaşı, Joseph DelaneyHayaletin Savaşı, Joseph Delaney
gökmen kılıçoğlu 
16 Haz 11:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

“Pendle bölgesi cadılarla dolu bir muamma,” dedi Hayalet. “En büyük sorunumuz sürekli değişen sayıları. Cadılar genelde kendi aralarında çekişir, kavga ederler; ama ortak bir amaç için birleştiklerinde güçleri müthiş artar. Her ihtimale karşı gözümüzü dört açmalıyız. Karşımızdaki sorun tam da bu işte: Cadı toplulukları birleşebilir.”

Hayaletin Savaşı, Joseph DelaneyHayaletin Savaşı, Joseph Delaney