Hayaletin Sırrı Wardstone Günlükleri 3. Kitap

8,7/10  (15 Oy) · 
38 okunma  · 
13 beğeni  · 
775 gösterim
Wardstone Günlükleri 3

Hayaletler, cadılar, hortlaklar, şeytani yaratıklar, karanlık ve dehşet. 'Hayaletin Sırrı' okuyucularının tüylerini diken diken etmeye hazırlanıyor!.. Havanın gitgide soğuduğu ve karanlığın çöktüğü bir anda Hayalet istenmeyen bir ziyaretçi ile karşılaşır. Tom ise bu yabancının varlığının ustasını neden bu kadar endişelendirdiğine bir anlam verememektedir. Hayaletin geçmişi onu yakalıyor olabilir mi? Ustasının tüm dünyadan saklamaya çalıştığı sırlar sonunda ortaya çıkınca Tom'un başı ne tür bir belada olacak? Bu yıl, tüm dünyada milyonlarca genç hayranı bulunan serinin yedinci kitabının yayımlanması şerefine, özel bir yarışma düzenlenmiş ve yedi Wardstone hayranı belirlenerek Hayalet'in yedi yeni çırağının seçilmesine karar verilmiş.

Dikkat: Karanlık Bastıktan Sonra Okunmamalı! Korku dolu dakikalar... İngiliz yazar Joseph Delaney'in, yedi kitaplık Wardstone Günlükleri Serisi'nin bu üçüncü kitabında geceler uzuyor, Tom ve ustası için Anglezarke'ta bulunan 'kış evi'ne taşınma zamanı geliyor... Tom, bu evin korkutucu ve tehlikelerle dolu olduğunu duymuş olsa da hiçbir şey onun buna tam olarak hazır olmasını sağlayamayacaktı... Hem bu ev hem de genel olarak tüm Anglezarke Fundalığı, Hayalet'in gençliğine ait sırlarla doluydu. Bu sırlar gün ışığına çıkmak üzereydi. Ve tüm bölgede huzur kaçıracağa benziyordu... Türkiye'de de büyük beğeni kazanan serinin ilk kitabı 'Hayaletin Çırağı' 2011 yılında beyazperdeye de uyarlanarak geniş bir kitleyle buluşmaya hazırlanıyor!..
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9789944694698
 • Orijinal Adı:
  The Spook's Secret
 • Çeviri:
  Kerem Işık
 • Yayınevi:
  Tudem Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Serinin çok güzel üçüncü romanı. Alice, Tom Ward ve Hayalet ile yaşamaya başlamıştır. Ancak Hayalet, her kış mevsiminde Anglezarke adında bir kasabadaki evine gitmekte ve oradaki sorunları halletmektedir. Tom ve Hayalet eve giderken Alice'i de Hurst adında bir aileye bırakırlar. Burada Morgan adında bir büyücü vardır ve Hayalet'in eski çırağı olmasına rağmen ona düşmandır. Ayrıca kış evinin içerisinde Lamia cadısı ve Hayaletin eski sevgilisi olan Meg ile kardeşi Marcia bulunmaktadır. Kar Tanrıçası Golgoth adında çok güçlü bir yaratık vardır ve Morgan zamanında onu çağırmaya kalkmıştır. Hayalet'in evimdeki büyü kitabını alıp tekrar denemek niyetindedir. Hayalet de Meg'e hafızasını kaybettirecek ilaçlar içirmektedir. Ancak bu kış mevsimi zorlu bir mevsim olacaktır. Meg, kendisine yapılanı öğrenecek ve Hayalet'i tutsak edecek, Morgan Tom'u çırağı yapmaya kalkacaktır. Zaten daha önceden hasta olan babası ölen Tom, Hayalet'in kardeşi çilingir Andrew ve Alice ile beraber Hayalet'i kurtarmaya çalışacaktır. Ama acaba her şey yolunda gidecek midir? Morgan'ı ve Golgoth'u engellemek mümkün olacak mıdır? Meg ve kardeşi kontrol edilebilecek midir? Tom'un cadı annesi eyaleti terk mi edecektir? Serinin diğer romanları gibi soluksuz okunan bir roman.

Esma Tezgi 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Diğer kitaplardan bir nebze daha az olsa da hareketli ve ürkütücü öğelerle dolu bir kitaptı. Yazarın tek bir konuya takılıp kalmamasını çok seviyorum, kitabı mümkün olduğunca dolu dolu yazıyor ve farklı farklı hikayelerle donatıyor. Sadece Hayalet'in sırrını okumuyorsunuz, beraberinde bağlantılı ve bağımsız olaylar da okuyorsunuz ki bu da kitabı hiç sıkılmadan, sayfaların nasıl geçtiğini anlamadan okumanızı sağlıyor.
Hareketli, güzel bir kitaptı. Seriyi gerçekten sevdim ve Hayaletin Şavaşı'nı merak ediyorum, bir an önce okumak istiyorum. Seriyi ben hep geceleri okudum ve bu onu daha etkileyici kıldı, gündüz aynı tadı alamadım. Serinin asıl okunma zamanı gece geç saatler ve size de tavsiyem o saatlerde okumanız.

http://yorumatolyesi.blogspot.com/.../hayaletinsirri.html

Kitaptan 1 Alıntı