Hayaller ve Umutlar

9,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
477 gösterim
"Chomsky küresel bir fenomendir... belki de bugün bu gezegende dış politika alanında en çok okunan Amerikalı yazardır."
-New York Times-

İnsan ilişkileri, kendi karmaşasında, ucu bucağı olmayan bir çeşitlilik içerisinde önceden sezilemeyen farklı yollarda yolculuğunu sürdürür; ancak tarihte bazen keskin dönüm noktaları olarak görülebilecek olaylar meydana gelir. Son yıllarda bu şekilde telakki edilebilecek birçok olay meydana gelmiştir. "Ancak hiçbir şey aynı kalmayacak" ifadesi 11 Eylül'den sonra Batı'da neredeyse basmakalıp bir söz halini almıştır. 1989'da Berlin duvarının yıkılması, bu dönüm noktalarından birini teşkil eden başka bir önemli olaydı. Bu iki olay hakkında hem kurgusal hem de gerçek, söylenebilecek çok fazla şey vardır; ancak aradan geçen 514 yılı baz aldığımızda elbette aklımda bambaşka bir şey oluşuyor:

1492 yılı... Ki bu tarih, şüphesiz, hayret verici ve kalıcı sonuçlarıyla dünya tarihini yepyeni, radikal bir güne sürüklemiştir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786054195619
 • Çeviri:
  Bahar Şahin
 • Yayınevi:
  Yarın Yayınları
 • Kitabın Türü:
caner incesu 
10 Haz 19:36 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Noam Chomsky ile tanışmama vesile olan kitaptır.Neden bir fenomen olduğunu entellektüel sorumluluğla birlikte çarpıcı analizleriyle gerçeğin yanına saf tutuyor. Şahsım adına çok yeni bilgiler edinemesemde Chomsky'nin perspektifiyle dünyayı algılamak keyif vericiydi.