Hayat Cesurlara Torpil Geçer

·
Okunma
·
Beğeni
·
39699
Gösterim
Adı:
Hayat Cesurlara Torpil Geçer
Baskı tarihi:
3 Nisan 2018
Sayfa sayısı:
256
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053113959
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Hayat sadece yola çıkmayı göze alanları kahramanlaştırır...
Yıldırım aynı yere iki kere düşer mi?
Düşer…
İki kere de düşer, üç kere de.
Yeter ki yağmurun altında durmaya cesaret et.
Öfkeyle, rekabetle, küçümsemeyle, eleştiriyle ve yargıyla dolu konforlu alanını terk edebilmeyi başardığında hazır olduğun seni bulur.
Unutma ki, aradığın da seni arıyor.
Yaşamının dümeni kendi ellerinde…
Kalbinin rehberliğini kimsenin karanlık kuyularında yitirme.
Uçurumlar, dümeni kıracağın rotayı verirler sana.
İhtiyacın olan tek şey cesaret…
Yola çıkmaya, yağmurda ıslanmaya, kahraman olmaya cesaret et…
256 syf.
·19 günde·Puan vermedi
Sevgisizlik ve yalnızlıkla hayatını geçiren Dilhun bir şahsiyete gönlünü verir ta ki terk edilene kadar. Gönlünü verdiği Hakan gün gelir Dilhun'u terk eder. Dilhun hayal kırıklığına uğrar , çok üzülür âdeta intikam ateşiyle yanıp tutuşur. Hakan'ı unutmaya çalışır ama unutamaz. Hakandan nefret ederek kurtulabileceğini zanneder. Artık dayanılmaz bir hâl alan acısı katbekat artar karşısına Vaveyla adlı kurtarıcısı çıkana kadar. Vaveyla Dilhun 'a Hakansız da yaşayabileceğini , yaradanın sevgisini hissetmeyi ve yalnız olmadığını öğretir. Vaveya Dilhun'un kurtarıcı meleği olmuştur. Kitap Dilhun ve Vaveyla'nin karşılıklı konuşması ve Logos'un da katılımıyla devam eder.

Kifabı uzun bir sürede bitirdim araya baska işlerde girdigi için. Açıkçası okurken sıkıldığım zamanlar çoktu. Yazarın bazı düşüncelerini benimseyemedim kanım pek kaynamadı diyebilirim tabiki yazarın düşünceleriyle ortak taraflarımda oldu ama tamami ile kitabı benimsedim diyemeyeceğim. Yinede az buçuk kitabın bana bir şeyler kattığını düşünüyorum bu kadarda umutsuz değilim.
Okuyun siz karar verin. Herkese bol bol kitaplı zamanlar dilerim.
256 syf.
·Puan vermedi
Bir kitabın reklamı ne kadar çok karşınıza çıkıyorsa o kitaptan çok şey beklemeyin derim .
.arz ederim.
256 syf.
Kitabı okuyan bir arkadaşım bu kitabı okuyunca evliliğinin yoluna girdiğini , hayata bakış açısının değiştiğini ve daha mutlu olduğunu söyleyerek mutlaka okumam gereken bir kitap olduğunu söyledi. Kitabı büyük bir merakla okudum. Ama araya fazla meşgaleler girdiği için kitaba kendimi vermedim ve arkadaşımı o kadar etkileyen kitap beni içine almadı. Söylediği 'Karşınıza dengesiz insanlar çıkıyorsa sizin dengesiz yönünüz olduğu içindir gibi olan düşüncesini benimsemeyedim. Ama karşımıza çıkan her olumsuz olayın bizi geliştirdiğine katılıyorum. Hülasa okuyun ve kararı siz verin :)
256 syf.
·Beğendi·8/10
Çok beklettim bu kitabı da içeriği boşsa diye. Bu ara önyargılarından dolayı uzak durduğum kitapları okuma günlerindeyim İyi ki yapmışım bunu Aslında bi tarz kitaplara biraz önyargılıydımm ama okudukça iyi eserlerle karşılaştıkça artık kendimi daha çok zorluyorum bu tarz kitapları okumak için Başlamadan önce boş bir kitapsa vakit kaybedeceğim diye düşündüm ama başlayınca çok şükür yanıldığımı gördüm SOhbet havasında insanın kendi kendiyle konuşması ve dinlenmesi gibi. Bilindik şeyleri söylese de bunu öyle tatlı yapmış ki sıkıcı bir tekrardan çıkmış öneriler. İyi okumalar var olun
256 syf.
·7 günde·Beğendi·5/10
Kitap; psikolojik, felsefe, dini hayata dair önerileriyle karşılıklı diyalog şeklinde akıcı bir dille yazılmış. Açıkcası kişisel gelişim kitabları hiç bir zaman bişey katmayan tamamen, yüzeysellik kokan içi boş gelmiştir bana. Elime geçen kitapları okumamazlık etmediğim için okumuş oldum.
256 syf.
·7/10
Çoğu kişi görmüştür bu kitapla ilgili olan tonla reklamı ve tonla yorumu...
Evlilikleri kurtulanlar mı dersin...
Kazançlı işe girenler mi dersin..
Sevgilisiyle arasini düzeltenler yada yeni bir sevgili yapanlar mı dersin..
Ailesiyle sorunları çözenler mi dersin...

Ben kitabı çok önceleri okudum. Çok satanlarda olduğu icin merak edip aldım ve okudum. Daha sonraları yukarıda yazdığım ve benzeri nice yorum ve reklamlardan sonra inceleme yapma gereği duydum.
Reklamlarına bakınca, "kitap değil de sihirli bir değnekmis maşallah! diyosunuz" Haddinden fazla abartılan bir kitap..

Kitaba gelince ;
Eser, karşılıklı diyaloglar halinde geçen kişinin kendini bulma yolundaki aldığı yardımların ve önerilerin, yer yer ayetlerin yer aldığı kısa ama akıcı olan bir kitap.
İsimler olsun konuya olan bakış açısı olsun verdiği bazı örnekler olsun bu başlıklar altında iyi sayılacak bir eser.
Klasik büyüğün küçüğe verdiği öğütlerin biraz süslenmiş hali..
Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler..
Kitap bazı konularda farkındalık oluşturuyor bu bir gerçek ama kitapların amacıda farkindalık oluşturup farklı bir bakış açısı sergilemek değilimdir...
Ben her türden ve her görüşten kitap okunması taraftarıyım bundan dolayı okumanızı öneririm ama beklentinizi büyütmeyin genel anlamda orta düzey hatta orta düzeyin biraz altı bir kitap.
Ben 7 puan veriyorum; bu puanıda içerik olarak farklı bir bakış açısı sergilediği ve yazarın emeğinden dolayı veriyorum.
İyi okumalar...
256 syf.
·Puan vermedi
Öncelikle şunu belirtmeden geçemeyeceğim...Normalde çok fazla kişisel gelişim kitabı okumam bu kitaba başlamadan önce kitap hakkında araştırma yaptım ve okuyanların hepsinin buluştuğu ortak payda bu kitabı okumaya başladıklarında hayatlarında gerçekleşen küçük mucizeler olmuş... "Olur mu öyle şey" dediğinizi duyar gibiyim çünkü bende aynı cümleyi kurdumama kitabı okumaya başladığımda hayatımda küçük bir mucize gerçekleşti... Kitapta geçen iç seslerimizin;bize anlattıkları,bizim anladıklarımız ve uyguladıklarımız... VAVEYLA...Çığlık,Feryat
SÜKÛT-U VAVEYLÂ...Sessizliğin Çığlığı
DİLHUN...İçi kan ağlayan,Kalbi yaralı

İnsan,yargıladığı kişiye dönüşür...
Müzik;duyguları harekete geçiren en hızlı ve en güçlü araçtır...
Eğer birşeyden sıkılıyorsan değişim zamanı gelmiştir...
Akıllı olduğunu düşünmek ayrı birşey,gerçekten aklını kullanmak çok ayrı birşey...
Hiç kimseye eyvallahın olmadığında kendin olmayı başarmışsın demektir...
Can sıkıntısı;ruhunun sana o deneyimden kazanabileceğin herşeyi kazanmış olduğunu bildirmesidir...
Yaşamda herkes tarafından sevilen ve hakkında hiç kötü söz söylenmeyen bir tek kişi bile yoktur.Bu hayatta diğerlerinin dediklerine ve olaylara takılmadan kendi şarkısını "Lay Lay Lom" diye söyleyip yürüyüp gidenler kazanır.Sen hayallerine odaklan ve onları kimsenin yok etmesine izin verme.Cesaretini kaybeden herşeyini kaybeder...Unutma

HAYAT CESURLARA TORPİL GEÇER.. O zaman şimdi cesur olma zamanı... Kitapla kalın,mutlu kalın...
256 syf.
·7/10
**Çünkü taklit edilemeyen tek şey cesarettir**
"Unutma, en çok merak ettiğin, nefret ettiğin ve yargıladığın şeye zamanla dönüşürsün"

Iki kişinin aynı acıda birleşmesinden yola çıkarak yönlendiriyor. Kaderde ortak noktada buluşanlar,terapi niteliğinde ayrıcalıkları var. Değişime açık insanlar için ideal.
256 syf.
·Beğendi·8/10
İlk defa bir kişisel gelişim kitabını sıkılmadan ve kitapla buluşacağım anları kovalayarak okudum... Size değerinizi ve gücünüzü hatırlatarak ufkunuzu açıyor. Kitaplığımda tekrar okumak üzere beni bekliyor
255 syf.
·Beğendi·9/10
Duyguların ise düşüncelerden, geçmiş deneyimlerinden gelir. Geçmişte yaşadığın olaylarla bağlantı kurup ilişkilendirme yaparlar.
Olaylarla duygularınla tepki verdiğin sürece daha canın çok yanar. Oysaki sana asıl yol gösterecek olan hislerinle aklını birleştirmendir.
Aklını kullanarak düşüncelerini ve duygularını
Çok iyi yönetmelisin. Yoksa kendini hiç de gerçekçi olmayan duyguların ve düşüncelerin içinde bulup onların yarattığı deneyimleri bile
Yaşayabilirsin. Düşüncelerini kontrol etmezsen,
Aklını kullanmazsan, onlar sana olmamış, gerçekleşmemiş şeyler hakında senaryolar
Yazarlar. Ve sende bunlara kendini inandirabilirsin.
256 syf.
Kitabı çok satanlarda olduğu için aldım. Diğer kitaplarını da severek okumuştum. Bu kitabı okuduğumda daha önce başka yazarların kitaplarında belirttiği bir kaç tane yöntem ve egzersizlerle karşılaştım. Anlatım dili ,olayların akışı sade ve anlaşılır bir dilde. Aslında bir çoğumuzun bildiği şeyleri olayın içerisindeyken mantıklı düşünemiyoruz ve bu yüzden fırsatları kaçırabiliyoruz. Ama kaybedeceğimiz bir şey yokken hayatta cesurca davranırız. Yazar Bircan Yıldırım bu konuyu o kadar güzel ele almış ki ara vermeden bir solukta okudum ve kendime ufak notlar çıkarttığım bir kitaptı.
256 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Uçurumun kenarındaysan cesaretli olmaktan başka şansın yoktur.
Kitap diyalog halinde geçiyor ancak okuduğum en iyi kişisel gelişim kitaplari arasinda olabilir. Fakat dini yönü zayıf olanların daha cok fayda göreceğini düşünüyorum.
Bakara Suresi 286. Ayette,
“Allah hiçbir nefse gücünün yeteceğinden öte yük yüklemez” der. Başına ne gelirse gelsin bundan sonra bu Ayetteki derin anlamı hiçbir zaman unutma tamam mı ?
İçindeki çocuk gücünden çok korktu çünkü göstermeye çalıştığında ayıp , otur , sus , terbiyesiz gibi sözcüklerle eleştirildi. Sevilmeye muhtaç olan bu duygularla baş etmeyi bilmeyen çocuk bu özelliklerinin üstünü kapattı.
Bircan Yıldırım
Sayfa 107 - Destek Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hayat Cesurlara Torpil Geçer
Baskı tarihi:
3 Nisan 2018
Sayfa sayısı:
256
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053113959
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Hayat sadece yola çıkmayı göze alanları kahramanlaştırır...
Yıldırım aynı yere iki kere düşer mi?
Düşer…
İki kere de düşer, üç kere de.
Yeter ki yağmurun altında durmaya cesaret et.
Öfkeyle, rekabetle, küçümsemeyle, eleştiriyle ve yargıyla dolu konforlu alanını terk edebilmeyi başardığında hazır olduğun seni bulur.
Unutma ki, aradığın da seni arıyor.
Yaşamının dümeni kendi ellerinde…
Kalbinin rehberliğini kimsenin karanlık kuyularında yitirme.
Uçurumlar, dümeni kıracağın rotayı verirler sana.
İhtiyacın olan tek şey cesaret…
Yola çıkmaya, yağmurda ıslanmaya, kahraman olmaya cesaret et…

Kitabı okuyanlar 1.231 okur

  • Funda Gümüşbas
  • Büşra Yalçın
  • Atınç Örs
  • Merve
  • İbrahim CEYLAN
  • Kübra kahraman
  • Ümmügül BUDAK
  • Büşra Yüksel
  • Rukiye Bektaş
  • SU

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.6 (108)
9
%11.5 (45)
8
%17.9 (70)
7
%14 (55)
6
%8.2 (32)
5
%8.7 (34)
4
%3.3 (13)
3
%2.8 (11)
2
%1.8 (7)
1
%4.3 (17)

Kitabın sıralamaları