Hayat Dolu

7,0/10  (1 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
481 gösterim
"Ev büyüktü, çünkü planlarımız büyüktü. Birincisi yoldaydı bile, karnında bir yumru; alev gibi hareket eden, bir yılan kümesi gibi kaygan ve kıpır kıpır bir şey. Gece yarısının sessizliğinde kulağımı karnındaki pınara dayayıp su seslerini, çağlamaları ve emişleri dinlerdim"

"Taş gibi aramıza girmişti bebek. Endişeliydim. Hiçbir zaman eskisi gibi olamayacağımızdan korkuyordum. Odasına girip eşarbı, elbisesi ya da beyaz kurdelesi gibi özel eşyalarından birini elime aldığımda başımın döndüğü, sevgilime duyduğum aşkın coşkusu ile kurbağa gibi vırakladığım o eski günlerin özlemi ile dolardı içim. Tuvalet masasının önündeki iskemlesi, onun o güzel yüzünü aksettiren ana, başını yasladığı yastık, yıkanma üzere bir kenara fırlatılmış bir çift çorap, ipek pantolonunun elimi ayağımı kesen cazibesi, gecelikleri, sabunu, banyo sonrasında hala ıslak ve sıcak havluları: ihtiyacım vardı bu şeylere; onunla ola yaşantımın parçalarıydılar; ruj lekesi de hiç fark etmiyordu, çünkü kadınımın sıcak dudaklarından geliyordu."

John Fante Hayat Dolu'da her evliliğin en önemli anlarından birini, ilk bebeğinin doğum öncesini, karısının hamilelik günlerini birlike nasıl yaşadıklarını anlatıyor. Karı kocanın ilişkilerindeki değişimi, o değişimin hayatlarına getirdikleri yenilikleri, hoşlukları ve zorlukları John Fante'nin duru anlatımıyla okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2000
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789758441297
 • Orijinal Adı:
  Full of Life
 • Yayınevi:
  Parantez
 • Kitabın Türü:
mustafa 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bukowski'nin o benim tanrım diyecek kadar övdügü fanteyi hem kendi ülkesi hem de türkiye açısından geç tanınmış bir yazardır.bir kaç saat içinde okuyup bitirdigim bu muhtesem ötesi eser hakkında ne desem kıfayetsiz kalacaktır o yüzden herkese şiddetle tavsiye ederim.fante'nin okudugum 3. eseri olmakla birlikte tüm eserlerini okuyup kütüphaneme ivedi şekilde kazandırmak istiyorum.

Kitaptan 4 Alıntı