Hayat, Evren ve Herşey Otostopçunun Galaksi Rehberi 3. Kitap

7,9/10  (15 Oy) · 
44 okunma  · 
11 beğeni  · 
919 gösterim
Bilimkurgu yazının benzersiz ismi Douglas Adamsın neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş dizisi Otostopçunun Galaksi Rehberi BBCde radyo oyunu olarak yayınlanışının ardından büyük bir okur kitlesine ulaşarak popülerliğini asla yitirmeyecek bir kült haline geliyordu...
Güneşin altında yeni bir şey yoktu. Evren yine tehlikede, kocaman, saçma sapan bir yerdi ve birilerinin onu bir kez daha kurturması gerekiyordu. Bu iş bu kez de en son tarih öncesi Yerkürede bıraktığımız kahramanımız Arthur Dente düşmüştü. Evrenin en tehlikeli ırkı olan Krikkitleri durdurmalıydı. Ama nasıl olmuştu da o şiirsel güzellikteki gezegenin iyilik dolu halkı bütün Evreni yok etme saplantısına kapılmıştı? Ve Arthurun gizli düşmanı kimdi? Bütün soruların yanıtları, işinize yarayacak her türlü bilgi ve bol eğlence Hayat, Evren ve Her Şeyde...
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  260
 • ISBN:
  9789758240647
 • Orijinal Adı:
  Life, the Universe and Everything
 • Çeviri:
  İrem Kutluk
 • Yayınevi:
  Kabalcı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Okan Dağıstan 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Konuyu bir türlü takip edemedim ve ne olduğunu anladığımda kitap zaten bitmişti, bu kitabı yeniden okuyup yeni bir değerlendirme yapmam gerekecek sanırım.

Murat Ç 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 16 günde · 5/10 puan

İlk iki kitap hayal gücü ile yoğrılmuştu. Bu kitap da da aynı şey geçerliydi ama artık hayalgücü mantık sınırını çok aşmış durumda. Bu yüzden kitapta geçen birçok bölümü ne anladım nede kafamda canlandırabildim.
Doğal olarak konu dışında kaldım ve yazıları sadece gözümle inceledim.
İlk 2 kitaptan sonra beklemezdim ama sıkıcıydı.

Kitaptan 1 Alıntı

orhan öztaş 
17 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Arthur dent artık çok zor durumdaydı. Ölümünün yaklaştığını anladı ve öbür dünya diye bir şeyin olmamasını umarak dua etti. Sonra bu yaptığında çelişki olduğunu fark edip ummakla yetindi.

Hayat, Evren ve Herşey, Douglas AdamsHayat, Evren ve Herşey, Douglas Adams