Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte

7,2/10  (9 Oy) · 
16 okunma  · 
11 beğeni  · 
281 gösterim
Kadınlar, hayatları ilmek ilmek var ederler ve yaşanabilir bir hâle getirirler. Sabırla, sevdikleri bir şey veya her şey için bıkıp usanmadan, sonuna dek mücadele ederler. Hiç kimse görmez, bilmez ama içlerinde ne meydan muharebeleri, ne savaşlar verirler.

Kolay kolay hiçbir savaşı kaybetmezler. Yeter ki inanmış oldukları sevdikleri onlara sırt dönmesin. İşte bir tek o zaman, artık güçleri kalmadığını ve yorulduklarını hissederler.

Mesela dantel ya da örgü örmek veya kanaviçe işlemek neden kadınları mutlu eder? Çünkü kadınlar, karşılaştıkları her zorlukta ilmek ilmek de olsa, sonunda baharı getirebileceklerini düşünürler. Hoş, ilk örgüler genelde el bezi olur ama olsun, sonrasında mutlaka çok daha güzel dokunuşlar sergilerler.

Öyle ki “ters-düz” yaparak ortaya harika motifler çıkarabilir ve “terslikler” içinde bile size yaşanabilir, güzel bir hayat sunabilirler.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2017
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786052970478
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Senem Demir 
24 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap güzel, akıcı ve hemen bitiyor. Hayata olumlu bakmak adına güzel sözler ve fazlasıyla teselli cümlesi var. Yol gösterici, pozitif bakış açısı empoze etmek için biraz sıkabiliyor bu kadar pozitiflik :) Bir kenara yazıp sürekli uygulanacak tavsiyeler var.

Tuğba Bal 
30 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Hayat güzel de de'leri var işte..
Olmaz mı? O kadar çok hayatın içine gizlenen şeyler var ki. Bir bir anlatsan nefesin yetmez. Kalemle yazsan sayfalar yetmez. En iyisi susmak dersin, en iyisi kendi içine atmak. Lakin o da çözüm değildir, başka çareler ararsın.
İşte bu kitap kadının dilinden anlamayı öğretiyor. Kadının iç dünyasının ne kadar karmaşık olduğunu ve ne kadar hassas olabileceğini gösteriyor. Kadınlar bir çiçektir aslında. Bizleri kopartırsanız solarız, ne kendimize faydamız olur ne etrafımızdakilere. Nasıl davranacağınızı bilip gönül soframızdaki inci tanesini sularsanız da işte o zaman o çiçek büyür de büyür. Etrafına neşeli kokular yayar ve başka çiçeklerin açmasına vesile olur.
Bu kitapta ben, kimselere paylaşamadığım duygularımı yaşadım. Ben bu acıyla büyüdüm, ben bunu hissettim dedim ve her okuyanın da hissedeceğini düşündüm. En azından yaşamış olan hissederdi, hissetmeliydi.
Ayrıca bu kitapta kadının hayatının her alanında var lığından vazgeçmediği tarifler var. Kitabın belli aralarına yerleştirilen bu tarifler yerli yerinde ve biz kadınları mutlu eder cinsten.
Birde notlar var; insanı yormayan, değer veren, kıymet bilen...

Kübra Dmrc 
24 Oca 09:17 · Kitabı okudu · 13 günde · 5/10 puan

Başlangıçta eğlenceli bir kitap gibi gözükse de bir yerden sonra karamsarlığın dibini görüp bi insan nasıl bu kadar olumsuz düşünebilir dedim.
İçinde kendimi bulduğum vurucu cümleler de vardı elbette ama çoğu zaman bunalımda olan bir insan olarak ben bile o kadar karamsar değilim.

Yasemin Taşkın 
 28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 3/10 puan

Tam kitaba odaklandığım anda yazarın araya sıkıştırdığı yemek tarifleri çıkmadı mı karşıma, gerçekten o bölümler sıkıcıydı. Onun haricinde Kitap içinde güzel mesajlar var.

Aysel Gülseven 
31 Eki 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · 10/10 puan

Cok guzelmis ben cok begendim kendi adima daha da arkadaslarima soylerim onlarda okurlar. En guzeli kitap okumak ve hele ki boyle bir kitabi okumak cok guzel

Kitaptan 17 Alıntı

Vaveyla 
24 Ağu 2017 · Puan vermedi

Kadınları anlamadıklarını söyleyen erkekler belki de "dinlemedikleri"için anlamıyordur.

Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad KökHayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök

Kendimi toplamaya kalksam başarabilir miyim acaba?
Öyle parçalara ayırdınız ki beni, kalbim bin parça.
Ne kadar tek ve bütün hâlde tutmaya çalışsam da yaşattıklarınız mani oluyor, engel olamıyorum benliğimin parçalara ayrılmasına.
Yeter artık, beni parçalara bölmeyin; inanın güç yetiremiyorum toparlamaya.
Aaa şu yerde, ayaklar altında duran, iyi niyetim ve duygularım değil mi? Ya görmüyor musun, basmasana!
Canım yanıyor, anlasana!

Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad KökHayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök
Yağmur 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben sadece sevilmek,hem de çok sevilmek istiyorum.Prenses olmak değil;yüzünde gülücük,dudaklarında tebessüm olmak istiyorum.Çok mu şey istiyorum?İnan,hiç sanmıyorum.

Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 9)Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 9)
Cangül Uzay 
 09 Şub 20:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hem siz bakmayın kadınlara, onlar her zaman gülüyor. Gülen yüzlerine aldanarak mutlu olduklarını düşünmeyin çünkü kadınlar ağlarken de gülebiliyor.

Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 6)Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 6)
Yasemin Taşkın 
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Her şey değişir, herkes değişir! Kadınların tutkusu hariç!

Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 111 - Yakamoz)Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 111 - Yakamoz)
Yağmur 
 28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Canının istediği gibi davranmayı bırak artık.Erkek olman,istediğin her şeyi yapabileceğin anlamına gelmiyor.Ya da doğru veya yanlış olan "şeyler" cinsiyete göre belirlenmiyor."Doğru" herkes için doğru,"yanlış" herkes için yanlıştır;yaz aklına lütfen.

Ve sen,buna rağmen canının istediği gibi davranarak yanlış yapıyorsun!

Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 14)Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 14)
Yağmur 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir de not:

Nerede,ne yapıyor olduğunu merak edip seni aramak,hayatını kısıtlamak ya da söylediğin gibi seni "boğmak için" falan değil.İnsan sevdiklerini merak ediyor,aklı kalıyor.Kadın olmak böyle bir şey işte...Sadece çocuklar için değil,senin gibi kocaman bir adam için de endişeleniyorlar.Ben bir kadınım Ve benim kalbim şefkat ver merak pompalıyor.Anlamıyorum kafan neden buna bir türlü basmıyor?

Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 14)Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 14)
Yağmur 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ayrıca kim demiş,masallar kitaplarda kaldı,diye!Ben yaşadığım yeri varlığım ile masallar ülkesindeki çevirebilirim.Hem sana bir sır vereyim mi?Bir kadın olarak sihirli güçlerim var benim...Mesela gülüşlerim ile zor zamanlarda güç verebilirim.

Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 11)Hayat Güzel De 'De'leri Var İşte, Cihad Kök (Sayfa 11)
2 /