Hayat Güzeldir

6,9/10  (51 Oy) · 
481 okunma  · 
47 beğeni  · 
1.987 gösterim
İclal Aydın, Hayat Güzeldir programıyla "televizyon izleyicilerinin" gönlünde yer edindi. Şimdi bu programın ve birçoğumuzun yakından tandığı konuklarının ona yaşattıklarını, anımsattıklarını, tuttuğu günlükleri, aldığı notları, "okuyucularıyla " paylaşıyor.
İclal Aydın'ın "Her şeye rağmen hayat güzelldir!" diyen yazılarını okurken kalemindeki inceliği ve sihri fark edeceğinize inanıyoruz.

Aslında bu bir avuntuydu.
Çok canım yanıyordu...
Gördüklerimden ve göreceklerimden.
Yalan, ihanet, riya, çaresizlik...
Geçtiğim yollar ve ezdiğim kumlar
hala gölgemi taşıyorlar.
Benim kanayan dizlerim yoktu
hayatta bir tek, benim de
kanattıklarım vardı elbet.
Kendim avunurken baktım ki
avutuyorum. Ben aslında tüm
sözlerimi kendime yüksek sesle
söylüyorum.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2001
 • Sayfa Sayısı:
  210
 • ISBN:
  9789753313438
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
^ Göğe bakma durağı ^ 
11 May 2017 · Beğendi · 10/10 puan

Değerli Iclal Aydın Seneler önce Hayat güzeldir programında ağırladığı ünlü konuklarıyla ilgili,çocukluğuyla,lise yılları ve 70'ler,90'lar ile ilgili güzel notlar tutup bizlere bunları tatlı betimlemelerle sunmuştur.Açıkçası Beyazıt öztürkle sevgili olduklarını duyunca çok şaşırmıştım.Beni tebessüm ettirense bir gün aglayarak gelip arkadaşına "Bu beyazıtın elleri çok büyük,üstelik 'r'leri söyleyemiyor." Demesiydi.Kendisi de 'r'leri söyleyemeyen biri iken gün gelecek Türkiye tarafından sevilen showmen olacağını bilemezdim diyor.Ben keyif alarak okudum ağırladıkları ünlüler ile ilgili bilgiler de vermiş.