Hayat İçin Oyun Planı Mentorluk Nedir ve Hayatımızı Nasıl Değiştirir?

8,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
163 gösterim
ABD'nin gelmiş geçmiş en başarılı basketbol koçlarından biri olarak kabul edilen John VVooden'ın sabır azim disiplin ve emekle yoğrulmuş 100 yıllık yaşamı parlak başarılarla dolu bir mentorluk öyküsüdür.

Lise ve üniversite yıllarında üstün yetenekli bir oyuncu olarak dikkatleri çeken VVooden öğrencilik hayatından . sonra kariyerini basketbol koçu olarak sürdürdü. 1948 yılında koçluk görevini üstlendiği UÇLA Bruins takımıyla erişilmesi güç rekorlara imza atarak basketbol tarihine adını efsanevi koç olarak yazdırdı. ABD'nin en önemli spor ödül ve unvanlarına layık görülen John VVooden emekli olduktan sonra sadece sporculara değil yediden yetmişe herkese yol gösteren güvenilir bir mentor olarak geniş kitlelerce kabul gördü. 4 Haziran 201 Oda hayata gözlerini yumduğunda geride sayısız madalya ve kupanın yanı sıra kendi imzasını taşıyan pek çok kitap makale ve söyleşi bıraktı.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786053743279
 • Orijinal Adı:
  A Game Plan for Life: The Power of Mentoring, 2011
 • Çeviri:
  Handan Sağlanmak
 • Yayınevi:
  Final Kültür Sanat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ali Rıza MALKOÇ 
19 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Birlikte sevgi ve uyum içinde yaşama ve takım ruhunu anlatan öğretilerle dolu bir kitap. İster 90 yaşında olun, muhatabınız da 10 yaşında olsun. Ona öğretecek, ondan öğrenecek çok şeyiniz olmalı. Bu süreç bitmişse, hayatın anlamı başka bir yöne kayar.
Basketbola ilgisi olanlar özellikle okumalı.
Mentorluğun, tek taraflı değil karşılıklı öğrenme olduğunu daha iyi kavradım.
" param çok, parmakla gösteriliyorum, herkesin gidemediği üniversirede okudum, kimsenin aklına ihtitacım yok" düşüncesinin ne kadar yersiz ve gereksiz olduğunu bu kitapta anlayacaksınız.