9/10
6 Kişi
14
Okunma
1
Beğeni
498
Görüntülenme
Aslıhan şansıyla kıskanılan kadınlardandı. Güzeldi, başarılıydı, akşamları işten geldiğinde Kız Kulesi’nin ışıklarını izleyerek hayallere daldığı harika bir evi vardı. Kafasına koyduğu çoğu şeyi başarıyor, yaşamını âdeta sihirli bir değnekle yönetiyordu. Özgürlüğüne düşkündü, bir şeye bağlanmamak için eve kedi bile almaz, dostlarına sık sık, “Hayatımda hiçbir şey benim için vazgeçilmez olmasın,” derdi. Mesnevi’si, spiritüel kitapları, spor tutkusu, görüştüğü az sayıda arkadaşı ve vazgeçemediği seyahatleri... Ancak tüm bunlar onun dışarıdan bakınca gıpta ile izlenen hayatının sadece bir sahnesiydi. Perde kapandığında yaralı çocukluğundan, aşk ve ölümlerden deneyimledikleri gün gelip onu sarsacak, Aslıhan bir ilkbahar sabahında kendini keşfediş serüvenine sürüklenecekti. “Korkuların inandıklarından fazlaysa bu hayat oyununu kaybedersin.” Aslıhan Yıldırım iskambil destesinden yapılmış bir kule gibi önce devirip sonra yeniden inşa ettiği yaşam öyküsünü çarpıcı bir dürüstlükle anlatıyor. Hayat Oyunu, genç bir kadının yaşamın gerçek anlamına dair saptamalarıyla hem hüzünlü hem de eğlenceli bir roman.
Yazar:
Aslıhan Yıldırım
Aslıhan Yıldırım
Tasarımcı:
Neslihan Bilge
Neslihan Bilge
Tasarımcı:
Aykut Kaplan
Aykut Kaplan
Tahmini Okuma Süresi: 6 sa. 48 dk.Sayfa Sayısı: 240Basım Tarihi: 6 Mart 2020Yayınevi: Mona Kitap Yayınları
ISBN: 9786052182987Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
240 syf.
7/10 puan verdi
·
22 günde okudu
Bugün @iki_okurun_dunyasi Gülçin’in tavsiyesiyle okuduğum yazarımız Aslıhan Yıldırım’ın kendi hayat hikayesini konu aldığı Hayat Oyunu ile karşınızdayım. Aslı, iş çıkışında arkadaşları ile buluşmanın planını yaparken ablasından bir telefon gelir. Ablası babalarının öldüğünü söyler, çocukluğundan beri görüşmediği babasının ölümü Aslı’da hiçbir etki bırakmaz. Bunun normal mi yoksa fırtına öncesi sessizlik mi tam ayrımına varamayan yazarımız geçmişini irdelemeye başlar. Yaşadığı çocukluk anıları, babasına olan hisleri, zaman zaman çektiği zorluklar derken üniversite hayatı onun ardından iş yaşamı, kısacası tüm hayatıyla karşımızdadır. Özellikle yaptığı seyahatler en beğendiğim bölümler arasında yerini aldı, bu türü sevenlere tavsiyemdir. #alıntı O yüzden yeni öyküler bana, benimkinden daha zormuş gibi geliyordu. Büyük ihtimalle benimki de başkalarına zor geliyordu. Oysa herkesin hikayesi kendine özeldi.
Hayat Oyunu
Hayat OyunuAslıhan Yıldırım · Mona Kitap Yayınları · 202014 okunma
Reklam
240 syf.
10/10 puan verdi
·
10 günde okudu
Kitap aslına bakarsanız çok güzel ve sürükleyici. Anlatımı ve dili de çok güzel. Yoğun dönemlerde okuyabileceğiniz, dünyanızı renklendirecek kitaplar arasında. Sınav haftamdan dolayı zihnim biraz yoğundu ve azar azar okumak bana çok iyi geliyordu. Hem kafamı dağıtıyor hem de eğlendiriyordu. Kitabın içinde olan olaylar beni genel olarak hayrete düşürdü ve bu kadar da olmaz dedirtti. Belki şanslı kelimesi doğru olmayacak ama yazarımız biraz şanslı :) kalemi hala 20 yaşında bir genç kız gibi.. Kitabı okurken 10 yaşlarını nasıl anlattıysa 30-40 yaşlarını da aynı öyle anlattı. Tatlı, sevecen, sade, sürükleyici... Beğendiğim kitaplardan birisi oldu. Ayrıca bu uygulamada da bu kadar az okunması beni şaşırttı. Okuyacaklara kesinlikle tavsiye ederim çok eğlenceli ve kafa dağıtıcı bir kitap. Yazara sevgilerr.
Hayat Oyunu
Hayat Oyunu
Hayat Oyunu
Hayat OyunuAslıhan Yıldırım · Mona Kitap Yayınları · 202014 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.