Hayata Yolculuk

9,1/10  (20 Oy) · 
40 okunma  · 
22 beğeni  · 
694 gösterim
Hakiki yolculuk, gittiğin yerlere harita üzerinde çarpı işareti atmak değil, o çarpı işaretlerini ruhundaki yaralara yara bandı yapmaktır.

O öyle yaptı. Gitti, hamdı, pişti! Hem iyileşti, hem iyileştirdi!

Hasan Söylemez, banka kartlarını kırdı, cebindeki son parayı çocuklara dağıttı, bisikletle 8 ayda 10 bin kilometre yaparak Türkiye’yi dolaştı. Herkes hayallerini gerçekleştirememeyi parasızlığa bağlar; o, kafalarda örülen para duvarını yıkarak önceliğin para olmadığını kanıtladı! Ve şimdi film gibi bu yolculuk kitaplaştırıldı...

Hayata Yolculuk sevgi, dayanışma, paylaşım, vefa ve umut üzerine bir ‘iç’ gezi kitabı. İnsanlığın ölmediği yerde, Anadolu’da geçiyor. Her şeyi bırakıp gitmek isteyenlere, gerçek hayatın gökdelenlerden uzakta olduğuna inananlara cesaret veriyor. Yolculara şöyle fısıldıyor: “Yolunuzu kaybetmemenin tek yolu ruha dokunmaktır; kendinizin, insanların ve tabiatın ruhuna...”

Şimdi tüm kişisel gelişim kitaplarını bir tarafa bırakın, sadece yola çıkın. Farkı anlayacaksınız!
Ali Ünal 
16 Nis 22:58 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tatilin dinlenmek olduğunu sananların, mekanları tüketmeyi gezi sananların, turist olmanın yabancılığını gezgin olmanın samimiyeti sananların, yöresel yolculukları yöre yemeği tatmak sananların, kısacası maddi-manevi tüketmeniz için çırpınan sistemin asıl içinizi tükettiğinin farkında olmayanların öğreneceği çok şey olan kitap.