Hayatın Direksiyonuna Geç

9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
656 gösterim
"Hayatın direksiyonuna geçmek kendinle barışmak, kendini kabul etmek demek. Çoğunlukla mutlu olabilmek, keyif içinde yaşamak, kendini daha çok keşfedebilmek, etrafındakileri daha iyi anlayabilmek demek. Yaşadığımız bu zaman diliminin, bizi ölümsüzlüğe hazırlayan bir süreç olduğuna inanıyorum. Ölümsüz olmayı bu hayatta öğreniyoruz. Hayat aslında ölümsüzlüğün hazırlık sınıfı..."
- Kemal İslamoğlu-

Kurban rolüne sığınarak hayatımızı çıkmaza sokar; gerçek ihtiyaçlarımızın ne olduğunu, onları nasıl karşılamaya çalıştığımızı, içimize nasıl bakmamız gerektiğini, kendimizi nasıl tanıyabileceğimizi, nasıl düşündüğümüzü, neye değer verdiğimizi, ne hissedip nasıl davranacağımızı bilemeyiz. Bununla da kalmayıp ne kadar başarılı, bilinçli veya sağlıklı olduğumuzu sorgularız, hatta kapasitemizi ne kadar kullandığımızı... "Var" olmayı, "bir" olmayı, akıştaki dengeyi ve yaşam oyununu öğrenmeye çalışırken bocalarız. Çünkü hayatımızın direksiyonunda biz değil başkaları vardır...

Eğer hayatınızın direksiyonuna geçebilirseniz, ateşin üzerinde bile yürüyebilirsiniz!

Yurtiçi ve yurtdışında 20 yıldan beri 100 binden fazla profesyonelle danışman, eğitmen ve koç olarak çalışan Kemal İslamoğlu, Hayatın Direksiyonuna Geç adlı eserinde tüm bu süreçlerde öğrendiklerini okurlarıyla paylaşırken, birçok kişisel gelişim kitabının açık bıraktığı "pratik" alanı da başarıyla dolduruyor. Bu kitap 4 saatlik canlı eğitim deneyimine ücretsiz bir davetiyedir.
(Tanıtım Bülteninden)
Özge Uslu 
23 Ağu 23:11 · Kitabı okuyor · 9/10 puan

Değişime karar verdiğimiz anlarda (evet birçok kez buna karar veririz) ulaşılabilecek her türlü aracı kullanıp kendimize yeni bir yol çizmeye çalışırız. Kişisel gelişim kitaplarının etkisi de genelde bir hafta sürer ve hayatın akışı içerisinde okuduklarımızı unutup uygulama aşamasına geçemeyiz. Bu kitap ne insanı sıkıyor ne de sana kurallar koydurup kendini sınırlanmış hissetmeni sağlıyor. Etkisinin ise bir hafta değil, hayatının geri kalanına yayılacağına inanıyorum. En erken tanışılması gereken kitaplardan!