Hayatın Işıkları Yanınca

8,2/10  (49 Oy) · 
173 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.133 gösterim
"Hayat mucizesi üzerine zarif bir roman."
-Vogue-, İtalya

"İlk romanı Kayıp Gül onu 50 ülkenin kitapçılarına taşıyan bir yayıncılık olayıydı. İkinci romanı Hayatın Işıkları Yanınca ile onun ismi şimdiden Paulo Coelho, Richard Bach ve hatta Saint Exupéry ile birlikte anılıyor. "
-Corriere della Sera-, İtalya

Hayata kırgın bir yetişkin. Bir yunus ile "hayatın ışıklarını yakacak" çok özel bir dostluk. Karşılıksız sevgi, ümit ve hayata dair mucizevi bir yolculuk... Okuru gerçek hayatın içinde büyülü bir dünyaya taşıyan, soluksuz okuyacağınız sıra dışı bir serüven.
Bugüne kadar 50 ülkede 43 dile çevrilen, tüm zamanların en çok okunan ve sevilen kitapları Simyacı, Küçük Prens ve Martı ile birlikte anılan Kayıp Gül'ün yazarından yüreğinizi ısıtacak yeni bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789752112902
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:

yazarın ilk kitabı baya ilgi uyandırmıştı, bu kitap ilk kitabın yüzü gözü suyu hürmetine satıldı yada okundu diyebilirim. mistik bir hava vardı fena değildi ama ilk kitap gibi de değildi

Deniz Keskin 
16 Şub 20:38 · Kitabı okudu · 23 günde · Puan vermedi

Fantastik ögeleri kullanmak bana göre riskli olsa da Serdar Özkan bunu çok başarılı yapıyor. Kayıp Gül ile birlikte yükselen çitayı yakalayamasa da okuması keyifli bir kitap.

KapıGıcırtısı 
15 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaşama sıkı sıkı tutunmak için okunması gereken bir kitap

Yazarın ikinci romanı. İlk romanı Kayıp Gül'dü. Yunus balığı ile Ömer'in dostlukları. Bir çocuk Ömer, bir Büyük Ömer kurgusunda anlatıyor hikayeyi. Ben hala ilk kitabında, bununda çok satmasını kolay okunmasına bağladım. Anlayamadım neden çok satıyor!

Sessiz kiz 
16 Tem 14:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayati daha derinden yawamayi anlamaq icin muhtewem bir kitab.bu arada yazarin ikinci kitabi.tavsiye ederim.
Hayatda hep bir weyler eksikdir ama üzülme iwte bunlar hep imtahan.Hayatin iwiqlari yaninca anliycaksin.demiwdi dersiniz.!

Penbegül Yılmaz 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zaten bu tarz kitapları severim, ben.Masal alemine yolculuk...
Karakterler, kitabın olayı diziş aşamaları öylesine uyumlu ki çok kısa bir süre de kitabı okudum.
Akıcı üslup vs.

Canan B. 
03 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bir çocuk ve bir yunus arasında ki muhteşem bağlantı.

emine demirel 
08 May 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Bu kitabı çok fazla beğendiğimi söyleyemeyeceğim.Sanki kayıp gül 3 olmuş bana göre.Yazar tekrara düşmüş .Sadece içinde ölümle yüzleşme bölümü çok güzel anlatılmış.
"Cansız bedeninize bakmanız çok garip bir şey.Gözleriniz görmüyor ama siz görüyorsunuz;kulaklarınız duymuyor ama siz duyuyorsunuz......ölümden neden korkayım ki? Ben varsam ölüm yok;ölüm varsa ben yokum"

Meryem Tuğtağ 
24 Tem 12:13 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 6/10 puan

Sanırım sonuna kadar okuduğum ilk kitaptı. Beni kendine çekti bu kitap. Bi hocamızın isteği üzerine okumuştum bundan 5 yıl kadar önce. Hala içeriği konusu bakımından aklımda. Okunmasını kesinlikle hiç düşünmeden tavsiye edebileceğim bir kitap...

Sanırım bu ikinci kitap. Bunu da bir çırpıda okudum. Pek hatırlamıyorum ama galiba başka bir öyküsü vardı. Nasıl bu kadar çabuk yazabiliyorlar? Üslup ve tür olarak tamamen aynı. Bu kadar Serkan Özkan bana yeter. Başka okumam.

Kitaptan 15 Alıntı

Yaşam tahterevalliye binmek gibi. Bir ucunda ümit, diğer ucunda hayal kırıklığı.

Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan (Sayfa 42 - Altın Kitaplar)Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan (Sayfa 42 - Altın Kitaplar)

Aklım delirdiğimi söylememe rağmen, kendimi hiç de deli gibi hissetmiyordum.

Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan (Sayfa 32 - Altın Kitaplar)Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan (Sayfa 32 - Altın Kitaplar)

Arkadaşımı kendim için değil, sadece içindeki ışık için seveceğim. Onu karşılıksız sevgiyle seveceğim. Söz veriyorum ki, onu daha fazla, daha fazla, daha fazla seveceğim.

Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan (Sayfa 149 - Altın Kitaplar)Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan (Sayfa 149 - Altın Kitaplar)

Ayrıca içimde ne çok şey vardı öyle, önce bir melek, şimdi de bir canavar! Bu Ben Canavarı'nın içimizde ne işi vardı?

Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan (Sayfa 97 - Altın Kitaplar)Hayatın Işıkları Yanınca, Serdar Özkan (Sayfa 97 - Altın Kitaplar)
2 /