Hayatınızı Değiştirecek Öyküler

7,8/10  (12 Oy) · 
26 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.053 gösterim
Hepimiz bizi zaman zaman mutsuzluğa sürükleyecek zorlu bir hayat mücadelesi veriyoruz. Gündelik kaygılar, iş hayatımızdaki koşuşturmalar zihnimizi bulandırıp gönül gözümüzü körleştirebiliyor. Oysa başımızı gömdüğümüz sıkıntılarımızdan bir çıkartabilsek varolmanın başlı başına bir mutluluk kaynağı olabileceğini keşfedebiliriz.

"Hayatımızı Değiştirecek Öyküler"de, gönül gözümüzün önüne düşen perdeyi bizim için aralıyor Hakan Büyükdere.

"... Hayatımın en zor dönemlerimden biriydi. İflas etmiştim. Elimdeki gayrimenkulleri, borçlarımı ödemek için tek tek elimden çıkarıyordum. Yaşama ve çalışma sevgimi iyice yitirmiş, kendimi sigara ve alkolle avutur hale gelmiştim. Sağlığım günden güne bozuluyordu. Böyle bir günde ellerim cebimde bir caddede karşıdan karşıya geçerken, belden aşağısı olmayan bir adamı bir kay kay üzerinde karşıya geçerken gördüm. Yaya kaldırımına çıkabilmesi için benden yardım istedi ve ona yardım ettikten sonra bana:
- Teşekkürler bayım, ne güzel bir hava değil mi? Üzüntülüsünüz ama, her şey o kadar kötü olamaz dedi..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789752544192
 • Yayınevi:
  Neden Kitap
 • Kitabın Türü:
Rümeysa Başakın 
 14 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı 2 kere okudum ve mükemmeldi.Şuan bu yazıyı okuyorsanız bu kitabı okumakta da kesinlikle pişman olmazsınız derim. Kitabın ismi içini kısaca özetlemiş.

Yonca YAVUZ AKÇAY 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir yerden dahil olmak gerekiyor hayata ve o yerde bir sürü öykü var. Belki de biraz tutunmalı yaşama ve yaşanılanlara.. Eyvah dediğiniz nontada alın eline ve yaslanın arkanıza ve rahatlayın... ve sonra neler varmış deyin...