Hayatta Kalanlar

7,0/10  (5 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
750 gösterim
Dedektif Jacob Striker'ın günü, altı aylık bir izinden geri dönüşünün daha ilk saatinde bir kâbusa dönüşür. Kızının okuluna geleli henüz beş dakika olmuştur ki bir silahlı saldırıyla karşılaşır. Siyah, Beyaz ve Kırmızı hokey maskeli üç adam ateşli silahlarla okulu basar ve rastgele ateş etmeye başlar. Striker derhal harekete geçer. İki dakika içerisinde, silahlı saldırganlardan ikisini öldürür. Saldırı olayını neredeyse sonlandırmıştır. Ancak son saldırgan, Kırmızı Maske, beklenemedik bir şey yapar. Ölen arkadaşlarından birinin başına koşar, ve silahını beş el ateşleyerek, adamın suratını ve ellerini parçalar. Striker bir şey yapmaya fırsat bulamandan Kırmızı Maske kaçar.

Striker zamanla yarışarak, nedeni ve faili meçhul saldırıları araştırmaya başlar. Araştırması çok geçmeden onu daha karanlık yerlere götürür ve St.Patrick Lisesi'nde her şeyin göründüğü gibi olmadığını fark eder. Gerçeğe ne kadar yaklaşırsa, dünyası bir o kadar tehlikeli hale gelir. Kendisini ateş hattında bulana kadar.

Şiddet onu evine kadar takip edecektir.

"Hayatta Kalanlar" daha ilk sayfasından son sayfasına kadar beni kendisine tutsak etti. Slater'ın ilk romanı dur durak bilmeyen bir gerilim. Çok katmanlı. Gözünüzde canlanacak karanlık bir hikaye... Harika bir kitap."
-Daniel Kalla-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  499
 • ISBN:
  9786058599222
 • Orijinal Adı:
  The Survivor
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır
 • Yayınevi:
  Hyperion Kitap
 • Kitabın Türü:
Raziye ÖZKAYA 
06 Mar 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

En güzel polisiyeydi. O kadar heyecan stres hepsini yaşadım. Ve olay çözümlemelerde neden bizde bunlari yapmiyoruz dedim -) başkarakterin akıllı soğukkanlı hallerine diyecek yoktuz:)

Şule Yıldırım 
24 Haz 2016 · Kitabı okudu · 65 günde · 3/10 puan

Kitap beni çok fazla sıktı çoğu kısmı zaten hiç değişmeyen klişelerdi ben kitapta sadece Striker'ın kızı ile ilgili olan kısımları sevdim ve ilgi çekici buldum

Tuncay YILDIRIM 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok başarılı bir polisiye gerilim romanı. Konudan hiç kopmadan akıcı bir dille yazılmış. heyecanla okuyup elinizden bırakamayacaksınız. Çok beğendim.

Kitaptan 3 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Tarih
''Tarih bir halka gibidir. Geçmiş aynı zamanda gelecek demektir.

Hayatta Kalanlar, Sean Slater (Sayfa 498)Hayatta Kalanlar, Sean Slater (Sayfa 498)
Tuncay YILDIRIM 
 07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

atlar
Atlarla dolu bir alandayken, zebra aramaya kalkışmayın. Daha fazla at bulmaktan öteye gidemezsiniz.

Hayatta Kalanlar, Sean Slater (Sayfa 493)Hayatta Kalanlar, Sean Slater (Sayfa 493)