Haylazlar Kitabı

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
428 gösterim
Onlar henüz çocukluk ve ilk gençlik yıllarındayken, kim kalkar da ileride ünlü birer kişi olacaklarına bahse girerdi?

İşte size, bu türden birçok kişinin portresi... Kimi erkek, kimi kadın. Başlangıçta ne olacakları belli olmamamasına karşın onlar tarihe, edebiyata, güzel sanatlara ve bilime damgalarını vurdular. Okulda zayıf, işi yaramaz, başarısızlığa aday kimseler olarak gösterildiler!

Aile içinde, iş hayatında kimse onlara umut bağlamadı; söz dinlemez ve uyumsuz kişiliklerine öfke duyuldu.

Onlar, yollarını bulmadan ya da doğru kapıyı açmadan önce bir köşede pineklediler ya da bir yığın bahane uydurup yan çizdiler.

Zamanla tarih onları üne kavuşturdu, dâhi yaptı. Bu şaşırtıcı ve etkileyici kişiler okul hayatımızda edindiğimiz kültürde önemli bir yer tutarlar.. Ansiklopedilerde ve müzelerde onları ağır başlı halleriyle, cepleri niteliklerle dolu olarak karşımızda buluruz.
Gel gelelim ceplerinde delikler vardır!

Elinizdeki kitapta, aykırı ve değişik çocukluk ve gençlik dönemlerinin hikâyesi içinde, bu büyük adları bir başka biçimde yeniden keşfedeceğiz. Haylazlar Kitabı, büyük adlarla yeniden hayat veren bir nanik, aynı zamanda çocukluk yıllarına ve her birinin önemsiz zikzaklarına gülümsemeye bir çağrıdır! Ya yitirilmiş zaman diye bir şey olmasaydı?

Kitabın içinde geçen ünlüler; Armstrong , Balzac, Bell, Banaparte, Buffon, Cêzanne, Chaplin,Charlemagne, Christie, Churchill, Cocteau, Dali, Darwin, Debussy, Disney, Dumas,
Edison, Einstein, Flaubert, Lennon, Lincoln, London, XIV. Louis, Picasso, Truffaut, Verdi, Da Vinci.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786055674120
 • Yayınevi:
  Marsık Yayınları
 • Kitabın Türü: