Hayvan Deyip De Geçme

8,3/10  (10 Oy) · 
46 okunma  · 
11 beğeni  · 
634 gösterim
Bu yazıda hiçbir yazı tekniği, yazış ustalığı gütmedim. Yani bu anlatılanlarda hiçbir kurgu, hiçbir uydurma yok. Yaşayıp gördüğüm yada yaşayanlardan görenlerden dinlediğim hayvanlara değin gerçek olayları süsleyip püslemeden, kendimden hiçbişey katmadan olduğu gibi yazdım.
(Arka Kapak'tan)
şule uzundere 
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Okul kütüphanesinde Aziz Nesin’in Hayvan Deyip de Geçme kitabının eski bir kopyasını buldum. Kitapta Türkiye’nin dört bir yanından insanların gönderdiği mektuplar derlenmiş. İnsanların, hayvanlarla anılarının toplandığı kitabı okuyunca şimdiye kadar hiç hayvan beslemediğim için eksiklik hissettim. Özellikle bir köpeğim olmasını çok istedim. Ölmeden önce yapılacaklar listeme “Bir köpek sahiplen”i not ediyorum.

Ertan Kınsız 
28 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aziz Nesin insanlara özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılama konusunda yazdığı bu kitabı beğenerek okudum.

Oğuzhan Salcı 
20 Şub 15:49 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Keyifle okunabilen bir eser. Hayvan sevmeseniz bile içinizde bir şeyler kıpırdayacaktır. Hayvanlar hakkında birçok bilgiye ulaşabileceğiniz bu kitapta ayıların yer aldığı olaylar benim en çok hoşuma gidenlerdi.

belo belo 
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayvanları seven vardir sevmeyen vardir.ama aziz nesinin gozunden hayvanlarin dunyasina girmek ercekten de cok eglenceliydi.boyle mizah boyle anlatim yok :)

Kitaptan 1 Alıntı

Zagor 
14 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Tanık, arkadaş, dost, gerçek dost... Her insanın tanışı çoktur ama arkadaşı azdır. Dostu daha azdır. Gerçek dostuysa, dostundan da azdır."

Hayvan Deyip De Geçme, Aziz Nesin (Sayfa 250)Hayvan Deyip De Geçme, Aziz Nesin (Sayfa 250)