1000Kitap Logosu
Hayvanlar Toplantısı
Hayvanlar Toplantısı
Hayvanlar Toplantısı

Hayvanlar Toplantısı

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.6
27 Kişi
79
Okunma
15
Beğeni
729
Gösterim
91 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 35 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Can Çocuk Yayınları · 2019 · Karton kapak · 9789755100951
Fil Oskar, Zürafa Leopold, Aslan Alois ve diğerleri... Hayvanlar âlemi, “çocuk-insanların geleceği için” birbirlerini yok etmekten başka bir çare bulmayan büyük-insanlara karşı bir konferans düzenlerse ne olur dersiniz? Açıkgöz Budalalar, Palavracı Baron, Uçan Sınıf ve Küçük Hafiyeler gibi kitaplarıyla çocukların kalplerinde izler bırakan Erich Kästner, anlamsız nedenler yüzünden savaşıp duran insanların karşısına hayvanları çıkarıyor. Büyükleri unutulmaz bir ders bekliyor!
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺10,97
7.6
10 üzerinden
27 Puan · 5 İnceleme
GūL
Hayvanlar Toplantısı'nı inceledi.
91 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bütün dünyaya telgraf:
HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN.. Sadece çocuk kitabı başlığı altında geçmemeli her yaşa uygundur garantisi verilir. Aslında çocuklardan çok yetişkinler okumalı bu kitabı. Basit, anlaşılır ama çok şey anlatıyor. Hayvanlar halimizi görmüş anlayamadığımızı anlamış.. Şöyle söylüyorlar insanlar hakkında; "Çok korkunçlar!" diye lafa girdi. "Oysa her şey çok güzel olabilir! Balıklar gibi dalıyorlar, bizim gibi yürüyorlar, ördekler gibi süzülüyorlar, dağ keçileri gibi tırmanıyorlar ve kartallar gibi uçuyorlar. Ama bütün bu yeteneklerinin sonucu ne? "Savaşlar!" diye homurdandı Aslan Alois. "Sürekli savaşıyorlar. Devrimler ve grevler yapıyorlar. Her yerde açlık kol geziyor. Yeni hastalıklar da cabası. Eğer bu kadar sarışın olmasaydım şu an..." "Öfkeden mosmor kesilirdin," diye tamamladı zürafa aslanın cümlesini. "Bu bir yarım küre," dedi karısına. "Her yerde insanlar çaresizlik ve akılsızlık içindeler. Her hayvan görür bunu. Yalnız bir tanesi bu yoksulluğu ve karışıklığı görmek istemez: Devekuşu! Kafasını kuma gömer! Bak bu da öbür yarım küre. Her yerde yüzyıllardan beri savaş, yokluk, akılsızlık süregelmiştir. Her insan görür bunu. Yalnız bazı insanlar görmek istemezler. Bunlar devletleri yönetenler, konferanslar düzenleyenlerdir ve..." "Biliyorum" dedi karısı, "ve kafalarını kuma gömerler." Bunun üzerine artık böyle olmaz der hayvanlar. İş başa düşer. Birseyleri yoluna koymak şarttır. Bir hayvanlar kongresi düzenlemek isterler."Gülünç etmeyin kendinizi!" diye bağırdı. "Hiç merak etme!" Dedi Oskar. "Bak göreceksin, dünyayı düzene sokacağız. Ne de olsa insan değiliz!" ..Ve evet kitapta hayvanlar insanları düzene sokuyor, ama malesef şu an için böyle bir şey mümkün değil..Kitap tavsiyemdir. Bir solukta bitirdim. Severek okudum..İnsan bazen böyle kitaplara kaçmalı, çocuk kitaplarına emin olun ki çok şey anlatıyorlar. Son olarak incelememi buraya kadar okuyan sen sevgili okur sana teşekkür ediyorum. Okuduğuna dair yoruma küçük bir işaret bırakırsan sevinirim.. ~Kendinize iyi bakın kitapla kalın..
Hayvanlar Toplantısı
OKUYACAKLARIMA EKLE
63
Merve Akpınar
Hayvanlar Toplantısı'nı inceledi.
91 syf.
·
1 günde
·
6/10 puan
O kadar güzel mesajlar veriyor ki isanoğlunun saçma savaşlarıyla ilgili. Ama başka bir açıdan bakarsak da cinsiyetçi bir kitap olduğunu belli ediyor. Kitapta dünyayı mahveden insanlarda hep erkekti ve dünyayı kurtaran hayvanlarda hep erkek. Yani bunca ödül almış bir kitap olmasına rağmen eşitlikçi bir tutum sergileyememiş.
Hayvanlar Toplantısı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
sinem
Hayvanlar Toplantısı'nı inceledi.
91 syf.
·
10/10 puan
Her şeyin çocuklar için yapıldığı bir dünya düşünün.Bu kitap o dünyanın sözleşmelerini büyüklere imzalatan ve çocuklar için savaşsız,menfaatsiz,sevgi dolu bir dünya bırakmayı amaçlayan bir kitap.
Hayvanlar Toplantısı
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
R.
Hayvanlar Toplantısı'nı inceledi.
91 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bir gün de okuyup bitirdim. Hayvanlar çiftliğini anımsatan bir konusu var. Son derece keyifli ve anlamlı bir kitap. Büyük küçük herkesin okuması gereken bir eser. :)
Hayvanlar Toplantısı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3