Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud

·
Okunma
·
Beğeni
·
829
Gösterim
Adı:
Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
244
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Baskılar:
Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud
Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud
240 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10 puan
Hazreti İbrahim'i, hayatını, sınavlarını, Nemrud'u; sıkmadan, didaktik değil roman tarzı, hikaye şeklinde anlatan bu kitapta bir çok şey keşfettim. Bu tarz okuması zor gelen veya adım atmaktan kaçınan herkes için hikaye olarak anlatması çok yararlı, okunaklı, sürükleyici. Kitap kendini okutturuyor. Sürükleyici kitaplara bayılırım. Eğer siz de öğrenmek istiyorsanız fakat moda mod bir dilden sıkılıyorsaniz; bu kitabı ve bu tarz kitapları öneririm. Ayrıca içimde uhrevî şeyler de belirdi ki bu da özel bir konu. Soğutmadan, dellillerle, hikayelerle ısındıran, öğreten bu kitabın yazarına teşekkür ederim. Allah razı olsun Bir çok mucizeyi, dinde bir çok olayın neden olduğunu, nereden geldiğini, Hazreti İbrahim zamanında iki peygamber olduğunu (Hz.Lut), Hazreti Lut, O'nun yeğeni olduğunu, Hazreti İsmail (Hacer'den), Hazreti İshak( Sare'den) olduğunu öğrendim. İshak oğlu Yakub olacağını da. Hacdaki yapılan ibadetlerin nedenlerini ve Nemrud'u kalp gözünün kapaliligini hikayelerle öğrenmiş oldum. Herkese öneririm. Bu kitabı bana veren Betül Hocama da teşekkürler
240 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitap çok muazzam bir şekilde betimlenmiş. İçinde dini barındıran bir kitabı hikayeleştirerek aktarmış. Çok hoşuma gitti, hiç sıkılmadan okuyacağınız sürükleyici ve olayların gözünüzün önünde çok iyi canlanacağı bir kitap. Kesinlikle okuyun derim.
Kevs
Kevs Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud'u inceledi.
@Kevs61·02 Kas 2020·Okumadı
O eski zamanları bukadar güzel akıcı vurgulu etkileyici anlatmak çok güzel. Çok severek okuduğum ve bana çok şey kattığını düşündüğüm bir kitaptı. Mutlaka okunmalı :)
Kitapça kalın..
Aziz Ceyhan
Aziz Ceyhan Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud'u inceledi.
244 syf.
·2 günde·1/10 puan
Kitabın konusuna yakışmayan bir anlatım tarzı var. Gerçekten çok kötü çok acemice . Bu derece manidar bir mesele böyle ucuzca anlatılmamalı.
Tavsiye etmiyorum. Hayal kırıklığı yaşadım
ayse
ayse Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud'u inceledi.
240 syf.
çok severek okuduğum bir kitap. anlatımı verdiği bilgiler güzel. sindirerek okuduğum ve okumak istediğim bir kitap..........................................
240 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Biyografi okumayı sevenler için çok güzel takdim edilmiş bir eser. Sadece hayatına değil bazı kissalara da yer verilmiş. Hiç sıkılmadan okuyacağınız sürükleyici bir anlatıma sahip.
240 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10 puan
Hazreti İbrahim Aleyhisselamın hayatını anlatan bir kitap. Aslında ciltler yazsan anlatmaya yetmez. Bu kısacık kitapta da o kadar güzel şeyler anlatılmışki. İnsanı duygudan duyguya sürüklüyor. Herkesin okumasını tavsiye ederim.
240 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Okurken film gibi gözümden canlanan kitaplardan bir tanesi daha gerçekten çom güzel betimlemiş yazar. Hele bazı yerlerde daha önce okuduğum yazarlarda karşılaşmadığım bir üslup ile sanki o ana dair iç sesimiz olmuş bazı noktalar çok güzel bir kitaptı...
Deli Ha?.
Demek, Allah'a îman eden deli?
Peki akıllı kim?
Siz!... Öyle mi? Zavallılar... İnsana tapan, Allah'ı inkâr eden, Allah'ın dinini yıkan koca kâfire tapan siz?
İmansızların hali böyledir, putlarının foyası çıktı mı, artık onu değil, kendilerini düşünürler, büsbütün perişan olmaktan korkarlar.
Zavallı kâfirler, bahtsız Allah'sızlar. Size doğru yolu gösteren insanın ikazına, tahammül edemiyorsunuz. Size acımak lâzım ama, acınacak haliniz de kalmadı, çok şımardınız.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
244
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Baskılar:
Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud
Hazreti İbrahim (Aleyhisselâm) ve Nemrud

Kitabı okuyanlar 102 okur

  • Aziz Ceyhan
  • Rüveyda Eser
  • Süeda
  • Gizem Doruk
  • Büşra Acarcı
  • Fanidünya
  • Mesut
  • Crescent
  • Mavi Mürekkep
  • Ferhat YILMAZ

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%17.9 (7)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%2.6 (1)