Hazreti Muhammed İki Cihan Sultanı

8,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
47 gösterim
Akan zaman içinde insanlık, kendilerine dönem dönem gönderilen yol göstericilere rağmen sık sık Yaratıcısını unutarak başka varlıklara kurtarıcı gözüyle bakma ha­tasına düşmekten geri duramadı. İşte insanlığın bekle­diği son kurtarıcı İki Cihan Sultanı Hazreti Muhammed Mustafa’nın (sallallahu aleyhi ve sellem) dünyayı teşrif ettiği zaman da bu şekilde din adına büyük bir çöküşün yaşandığı yıllardı. Takvimler, 20 Nisan 571’i gösteriyor­du. Bir pazartesi günüydü. Tan yerinin aydınlığa kavuş­masına çok az kalmıştı ki Âlemlerin Sultanı dünyaya şeref verdi. O an doğuma şahitlik eden kutlu evin her bir köşesi nur kesilmiş, bütün dünya nurla dolmuş, sanki gökteki yıldızlar salkım salkım uzanmış ve yere dökü­lecek gibi olmuştu. Âdeta varlık, hâl diliyle, hasretle beklenen Son Sultan’a “Hoş geldin!” diyordu. O, hem varlığın vücut bulmasındaki sebep idi hem de insanlı­ğın geleceği O’nun getireceği mesajda saklıydı.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786056627705
 • Yayınevi:
  Peygamber Yolu Derneği Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Ve akan zaman içinde insanlık, kendilerine dönem dönem gönderilen yol göstericilere rağmen sık sık yaratıcısını unutarak başka varlıklara kurtarıcı gözüyle bakma hatasına düşmekten geri duramadı.

Hazreti Muhammed, Nilüfer KahyaHazreti Muhammed, Nilüfer Kahya

İlk vahiyden sonraki bu bekleme süreci, vahyin peyderpey ineceğinin bir işareti olmuştu. Demek ki yeni gelen her vahiy için toplum tarafından özümsenme süreci yaşanacaktı.

Hazreti Muhammed, Nilüfer KahyaHazreti Muhammed, Nilüfer Kahya