Her Bir Kadının Hikayesi

0,0/10  (0 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
352 gösterim
"Üç sene önce heyecanla 'evet' dedigim kocamı ne kadar tanıyordum? Yanına tikler attığım bir listenin, artıları en çok alan adamından başka neydi Cenk benim için, gerçekten aşık olarak mı evlenmiştim? Değişen kimdi? Artıların eksilerden fazla olması her zaman avantaj mıydı ya da mutlu etmeye yeter miydi bir insanı?

Tek başıma mutlu olmanın getireceği bedelleri göze alamadığım için, biri ile mutsuz olarak ve du?zenimi bozmadan alıştığım hayatıma devam etmeliydim. Mutlu olduğuma en başta kendim inanmak istemiştim.

Mutluy - muş gibi yapmayı, acı çekmemeye, garanti ve risksiz bir hayatı heyecana ve onun getirebileceği risklere tercih etmiştim. Ama sunu atlamıştım, mutlu olmaktan da acı çekmekten de kaçamazdın."
Aşk için cesareti, standart bir mutluluk içinse esareti göze almalısın...
Cesur olmak mı, esir olmak mı daha mutlu edecekti beni?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan 3 Alıntı

Büşra Ekmen 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne kadar çabalarsak çabalayalım hiçbir şey ilk günkü gibi kalmıyordu hayatımızda; hiçbir mutluluk ya da hiçbir acı. Alışıyordu insan varlığa da yokluğa da. " Başıma gelirse yaşayamam," dediği her şeyi yaşayabildiğini görüyordu zamanla.

Her Bir Kadının Hikayesi, Gökçe Dölek (Sayfa 218)Her Bir Kadının Hikayesi, Gökçe Dölek (Sayfa 218)
Büşra Ekmen 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birkaç haftadır çevremdeki herkes ne kadar güzelleştiğimi söylüyordu. Kendini seven kadın güzeldi. Bu güzellik bildiğimiz düzgün fizik hatları ile tarif edilip sınırlandırılamayacak kadar büyüleyiciydi. Tırnağından saçının teline kadar kendini kadın hisseden, seçimleri, hataları ve yaşadığı her şeyin sorumluluğunu üstüne almış ,kendisini önce kendisi kabul etmiş kadının adlandırılamayan havasıydı bu.

Her Bir Kadının Hikayesi, Gökçe Dölek (Sayfa 268)Her Bir Kadının Hikayesi, Gökçe Dölek (Sayfa 268)