Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler (ve Yalnızca Diğer Yarımız O Sesi Duyar)

·
Okunma
·
Beğeni
·
13bin
Gösterim
Adı:
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Alt başlık:
ve Yalnızca Diğer Yarımız O Sesi Duyar
Baskı tarihi:
Ocak 2013
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054629299
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Art Of Hearing Heartbeats
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Baskılar:
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Japonya, Sırbistan, İsrail ve Hırvatistan'da sadece, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle yüz binlerce sattı, en çok konuşulan kitaplardan biri oldu.

Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julia'nın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır. Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup. 
Babasının geçmişindeki gizemi çözme isteğiyle Julia kariyerini ve önünde onu bekleyen hayatı bir kenara koyar ve Mi Mi'nin bir zamanlar yaşamış olduğu yere gider. Yolculuğu onu doğunun esrarengiz bir bölgesine, küçük bir dağ kasabasına götürür. Orada babasını tanıyan ve kendisi hakkında da inanılmaz şekilde bilgi sahibi olan bir adamla karşılaşır. Merakına teslim olarak onunla her öğleden sonrası buluşup ondan babasının gençliği hakkında şaşırtıcı hikayeler dinler çocukken kör olmuş, manastırda yetiştirilmiş ve hepsinden öte oralı bir kıza delice bir tutku beslemiştir.

"Acı - tatlı unutulmaz bir hikaye."
-Library Journal-

"Ne kadar denesem de bu kitabın nasıl bir sihre sahip olduğunu anlatırken hakkını veremeyebilirim."
-Caroline Leavitt-

"Öyle akıcı ve duygusal ki büyük bir paket mendili yanınızda bulundurmanızı öneririz."
-Publishers Weekly-

"Avrupa'da kısa sürede bir hit olan bu kitap, okuyucuyu adeta mest ediyor."
-Booklist-

"Kalbinizin derinliklerine kadar işleyecek bir hikaye. Doğunun spiritüelliği ve masal tadında bir romantizm... Nicholas Sparks ve Elizabeth Gilbert hayranları bu kitaba doyamayacak."
-Kirkus Reviews-

"Tek kelimeyle bayıldım. Okuyucuyu çok uzaklara götürerek, esrarengiz insanların ruhlarındaki gizleri çözmeye davet ediyor. Daha güzeli, kendimiz hakkında hiç düşünmediğimiz şekilde düşünmemizi sağlıyor. Aşka ne anlamlar yüklüyoruz, neye inanıyoruz ve bu, hayatımıza nasıl bir yön veriyor."
-Angelika Schwabach-Buchhandlung Ida von Behr adlı kitapçı, Volksdorf, Almanya

"Bu kitap, çeyrek yüzyıldır çok satan bütün kitapları tahtından etmeyi başardı. O kadar dokunaklı ki hayata farklı bir pencere açıyor ve orada kendimizi sorgulamaya sevk ediyor. Sendker'in dili beni büyüledi, kendine has bir ritmi ve tarzı var. Sayfaları nasıl çevirdiğinizi anlamayacaksınız bile. Eşine az rastlanır türden."
-Marianne Nagel-Buchhandlung Nagel adlı kitapçı, Amriswil, İsviçre

"Böyle bir kitap milyonda bir çıkar. Dünyayı gözleriyle gören değil kalp sesleriyle işiten bir adamın sıra dışı hikayesi. Jan-Philipp Sendker gerçek aşkın varlığına olan inancınızı pekiştirecek. Gözyaşları içinde bitirdim." 
-Shawna Yang Ryan-Water Ghosts kitabının yazarı
(Tanıtım Bülteninden)
320 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Kitabın ortalarında bir cümle var,
"sen hiç çok seven ve aynı oranda beklentisiz sevilip de çirkin olan bir kadın gördün mü?"....
Bu cümle tüm kitabı özetlemekle kalmamış sonucu da gözlerimin önüne sermişti okurken. Şimdi dönüp kitaba baktığımda aklımda onlarca soruyla kalakaldığımı hissediyorum. Yanıtlanmamış, cevabı net gibi görünen ama aslında ya başka bir yanıtı da varsa diye aklınıza yer eden sorular...Ama bu soruları buraya yazamıyorum yoksa okumayanlara ihanet etmiş olacağım :)

Bir insanı hiç görmeden hem gerçek hem de mecazi anlamda!!! Bu kadar sevmek mümkün müydü? Ya iki kalbin birbirine bu kadar ait olması. Sanırım sevgi gerçekten karşındakinin iyi ve mutlu olduğunu bilmekle yetinmek demekti. Mükafatıysa bir asır bile geçse sana döneceğini bilmek...
Keyifle...
320 syf.
İnsanların biribirlerine karşı bakış açılarını değiştirdiklerinde ve güzel bakmayı hissetmeyi öğrendiklerinde ruhun insana verdiği sevmek eyleminin insana mucizevi özellikler kattığını anlatan bir solukta okuduğum bir kitap. Gözün gormesine gerek yok kalp görsün kalp duysun yeter...
320 syf.
·4 günde·8/10
Ah Tin Win vah Tin Win...Sen nasıl bir içsel yolculuk yaptın öyle...Nasıl ehlileştin, olgunlaştın körlükle beraber...Evet kahramanımız küçük yaşta kör olur. Ve kulakları onun bu dünyada ki penceresi olur. Çünkü kulaklarıyla duyduğu seslerle insanları, hayvanları kısacası hayatı tanır... Ve bir de aşık olur kiiii ama ne aşk...Uzaklık tanımayan, körlük tanımayan çok içsel ve ruhsal bir aşk...gerçek ask...Mimi ve Tin Win arasında olan duygusal bağ beni çok etkiledi bu kitapta...Ve hayatın sadece görebildiklerimizden ibaret olmadığını öğretti...Bazı yerlerde gereksiz uzatmış konuyu yazar ama kitabin vermek istedigi ana mesaj güzeldi...iyi okumalar
320 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
Küçük bir hayal alemine girelim sizinle, ne dersiniz? Düşünsenize çok küçük yaşta anneniz tarafından terk ediliyorsunuz ve size bakacak hiçkimseniz yok. İyi kalpli bir komşunuz sizi büyütmeye karar veriyor, yıllar içinde bir anda ortada hiçbir şey yokken üstelik, görme yetinizi kaybediyorsunuz. Ve seneler boyu bununla yaşamayı öğrenmek zorunda kalıyorsunuz. Bununla nasıl başa çıkardınız?
.
Tin Win, Mi Mi sayesinde başa çıkıyor tüm zorluklarla. Tin Win göremiyor, Mi Mi ise yürüyemiyor. Birbirlerine duydukları sevginin gücü birine dünyayı gezdiriyor, diğerine dünyayı gösteriyor..
.
.
Julia - Tin Win' in kızı - yıllar önce kaybolan babasını aramak için bir serüvene çıkınca tüm gizemli hikâyeyi öğreniyoruz. Aşk romanı sevmeyen biri olduğum düşünülürse, bu kitabı o kategoriye koyamayacak gibiyim. Daha çok hüzün ve merak baş roldeydi benim için, ve elbette sabırla beklemek beklemek ve beklemek..
.
.
@arkadya_kitap beni yine şaşırtmadı. Her daim pek severek okuduğum kitaplarına bir yenisi daha eklendi. Kitaba başladığım sırada devamı olduğunu bilmiyordum, en yakın zamanda bir sonraki kitabı okumak da isteklerim arasında ️ Siz de huzurlu bir yolculuğa çıkmak isterseniz, pek tabii tavsiyemdir..
320 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Her kalp kendi şarkısını söyler ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar.
Rastgele kapağındaki bu sözü beğenip aldığım bu kitap beni o kadar etkiledi ki, sizinle paylaşmak istedim.Bazen çok merak edip aldığımız kitaplar bile bu kadar etkilemiyor bizi ama bu kitabı merakla ve heyecanla okudum.
Tabi herkese hitap etmeyebilir.Kitap hakkında bir şey söylemek istemiyorum alıp okuyun bence..
İlk incelemem saçmalamış olabilirim kusura bakmayınız:)
320 syf.
·3 günde
Arkadya Yayınları okumayı sevdiğim doğrudur...Okuduğum hiç bir Arkadya Kitabı beni hayal kırıklığına uğratmadı...
Yine severek yine hayranlıkla ve gözyaşları içinde bitirdiğim bir kitap...

Julia'nın  hukuk fakültesini bitirmesinin ertesi günü babası kaybolur. Tam olarak nereye gittiğini ve nasıl olduğunu kimse bilmemektedir. Aradan dört yıl geçer ve kimse hala babasından bir haber alamamıştır.  Bir gün annesinin tavan arasında bulduğu bir kutu Julia'nın babasına ve onun geçmişine giden yolu aralamasına sebep olur...

Babası Burma'dan Amerika'ya gelip yerleşmiş ve annesi ile evlenmiştir. Ancak babasının hayatının ilk yirmi yılını kimse bilmemektedir. Bu konuda babası annesine bile tek kelime etmemiştir. Ancak tavan arasında buldukları kutunun içerisinde Mi Mi isimli bir kadına yazılmış bir mektup bulur Julia. Bu mektup sonrasında Burma'ya gitmeye karar verir...

Burma'ya giden Julia orada U Ba isminde birisi ile karşılaşır ve ondan babasının geçmişini öğrenir...
320 syf.
·Beğendi·10/10
"Acı tatlı unutulmaz bir hikaye."
"Ne kadar denesem de bu kitabın nasıl bir sihire sahip olduğunu anlatırken hakkını veremeyebilirim."
"Öyle akıcı ve duygusal ki... büyük bir paket mendili yanınızda bulundurmanızı öneririm."
"Böyle bir kitap milyonda bir çıkar. Dünyayı gözleriyle gören değil kalp sesleriyle işiten bir adamın sıra dışı hikayesi. Jan-Philipp Sendker gerçek aşkın varlığına olan inancınızı pekiştirecek. Gözyaşları içinde bitirdim." 
320 syf.
·9/10
Bu kitabı açık ara beğenmemin nedenlerinden biri, bu kitapta farklı bir kültür ve farklı bir yaşam tarzı var. Bazı kitaplardaki samimiyetsiz ve klasikleşmiş karakterlerden bu romanda yok. Aynı zamanda, çok özenli bir uyum ve ahenk var olay örgüsünde. Engellerin sevgiye, aşka engel olamayacağını yazar çok güzel ve etkileyici bir biçimde kaleme almış. Herkesin okuması gereken kitaplardan bence.
320 syf.
·7 günde
Bence harika bir kitap. Akıcılık, merak duygusu bırakıyor. Okurken hiç zorlamıyor. Her kitap tabiki ayrı bir dünyaya kapıları açıyor. Girdiğiniz kapıdan gördükleriniz gerçekten çok hoş sizi içine alıyor. Okumanızı tavsiye ederim. Acaba benim kalbimin şarkısı nedir?
ÖZBAKIŞ
ÖZBAKIŞ Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler'i inceledi.
@Bsrbtl·14 Kas 2017·Kitabı okumadı
kitabın sonunu ben başından (ilk 100 sayfasından) tahmin ettim. Bir kitapta en önemli noktalardan birinin sonu olduğunu düşünürsek eğer, hayal kırıklığımı en başında yaşadım diyebilirim. Bu kitap için tek kötü eleştirim bu. Fakat benim için gerçekten sinir bozukluğu oluyor bu şekildeki tahminlerim.
Tin Win ve Mi Mi'nin yaşadıkları ve yaşattıkları duygular o kadar içten ve samimi geliyor ki size, mutlu anlarda yüzünüzde bir gülümseme, duygusal anlarda ise endişe ifadesi beliriyor. Konusu bakımından daha önce hiç denk gelmediğim bir roman olmuş. Yani anlayacağınız hikaye beni etkiledi.Tavsiye eder miyim Evet :)
Ne kadar yaşar ki insan?
Bin gün mü, tek bir gün mü?
Bir hafta mı, yüz yıllar mı?
Ne kadar sürer insanın ölmesi?
Ne demektir "sonsuza kadar"?
"Benim bahsettiğim; kör gözleri açan, korkuya bile baskın çıkan, hayata mana katan, doğanın yıkım kanunlarına kafa tutan, serpilmemizi sağlayan, sınır tanımayan sevgi..."
İnsanı güzel ya da çirkin yapan burnunun büyüklüğü, teninin rengi, dudaklarının ya da gözlerinin şekli değildir. Peki nedir?

“Ben söyleyeyim: Sevgidir. Bizi sevgi güzelleştirir. Hem sevip hem sevilen, koşulsuz sevilen ve aynı zamanda çirkin olan tek bir kişi bile tanıyor musun?”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Alt başlık:
ve Yalnızca Diğer Yarımız O Sesi Duyar
Baskı tarihi:
Ocak 2013
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054629299
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Art Of Hearing Heartbeats
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Baskılar:
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Japonya, Sırbistan, İsrail ve Hırvatistan'da sadece, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle yüz binlerce sattı, en çok konuşulan kitaplardan biri oldu.

Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julia'nın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır. Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup. 
Babasının geçmişindeki gizemi çözme isteğiyle Julia kariyerini ve önünde onu bekleyen hayatı bir kenara koyar ve Mi Mi'nin bir zamanlar yaşamış olduğu yere gider. Yolculuğu onu doğunun esrarengiz bir bölgesine, küçük bir dağ kasabasına götürür. Orada babasını tanıyan ve kendisi hakkında da inanılmaz şekilde bilgi sahibi olan bir adamla karşılaşır. Merakına teslim olarak onunla her öğleden sonrası buluşup ondan babasının gençliği hakkında şaşırtıcı hikayeler dinler çocukken kör olmuş, manastırda yetiştirilmiş ve hepsinden öte oralı bir kıza delice bir tutku beslemiştir.

"Acı - tatlı unutulmaz bir hikaye."
-Library Journal-

"Ne kadar denesem de bu kitabın nasıl bir sihre sahip olduğunu anlatırken hakkını veremeyebilirim."
-Caroline Leavitt-

"Öyle akıcı ve duygusal ki büyük bir paket mendili yanınızda bulundurmanızı öneririz."
-Publishers Weekly-

"Avrupa'da kısa sürede bir hit olan bu kitap, okuyucuyu adeta mest ediyor."
-Booklist-

"Kalbinizin derinliklerine kadar işleyecek bir hikaye. Doğunun spiritüelliği ve masal tadında bir romantizm... Nicholas Sparks ve Elizabeth Gilbert hayranları bu kitaba doyamayacak."
-Kirkus Reviews-

"Tek kelimeyle bayıldım. Okuyucuyu çok uzaklara götürerek, esrarengiz insanların ruhlarındaki gizleri çözmeye davet ediyor. Daha güzeli, kendimiz hakkında hiç düşünmediğimiz şekilde düşünmemizi sağlıyor. Aşka ne anlamlar yüklüyoruz, neye inanıyoruz ve bu, hayatımıza nasıl bir yön veriyor."
-Angelika Schwabach-Buchhandlung Ida von Behr adlı kitapçı, Volksdorf, Almanya

"Bu kitap, çeyrek yüzyıldır çok satan bütün kitapları tahtından etmeyi başardı. O kadar dokunaklı ki hayata farklı bir pencere açıyor ve orada kendimizi sorgulamaya sevk ediyor. Sendker'in dili beni büyüledi, kendine has bir ritmi ve tarzı var. Sayfaları nasıl çevirdiğinizi anlamayacaksınız bile. Eşine az rastlanır türden."
-Marianne Nagel-Buchhandlung Nagel adlı kitapçı, Amriswil, İsviçre

"Böyle bir kitap milyonda bir çıkar. Dünyayı gözleriyle gören değil kalp sesleriyle işiten bir adamın sıra dışı hikayesi. Jan-Philipp Sendker gerçek aşkın varlığına olan inancınızı pekiştirecek. Gözyaşları içinde bitirdim." 
-Shawna Yang Ryan-Water Ghosts kitabının yazarı
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 1.445 okur

  • Zeynep
  • BUKET ALAS
  • Fatma Damar
  • Ayşenur yıldız
  • Miray Uzunhasan
  • Mert Önez
  • Zehra
  • Aydn
  • Fatma Betül Eryılmaz
  • Duygu YİĞİT

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%2.2
13-17 Yaş
%11.3
18-24 Yaş
%29.6
25-34 Yaş
%21.7
35-44 Yaş
%21.3
45-54 Yaş
%11.3
55-64 Yaş
%1.7
65+ Yaş
%0.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%91.1
Erkek
%8.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29.7 (140)
9
%17.6 (83)
8
%16.1 (76)
7
%12.5 (59)
6
%6.6 (31)
5
%3.4 (16)
4
%0.8 (4)
3
%1.1 (5)
2
%0.4 (2)
1
%0

Kitabın sıralamaları