Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler ve Yalnızca Diğer Yarımız O Sesi Duyar

8,3/10  (138 Oy) · 
403 okunma  · 
141 beğeni  · 
4.494 gösterim
Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Japonya, Sırbistan, İsrail ve Hırvatistan'da sadece, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle yüz binlerce sattı, en çok konuşulan kitaplardan biri oldu.

Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julia'nın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır. Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup.
Babasının geçmişindeki gizemi çözme isteğiyle Julia kariyerini ve önünde onu bekleyen hayatı bir kenara koyar ve Mi Mi'nin bir zamanlar yaşamış olduğu yere gider. Yolculuğu onu doğunun esrarengiz bir bölgesine, küçük bir dağ kasabasına götürür. Orada babasını tanıyan ve kendisi hakkında da inanılmaz şekilde bilgi sahibi olan bir adamla karşılaşır. Merakına teslim olarak onunla her öğleden sonrası buluşup ondan babasının gençliği hakkında şaşırtıcı hikayeler dinler çocukken kör olmuş, manastırda yetiştirilmiş ve hepsinden öte oralı bir kıza delice bir tutku beslemiştir.

"Acı - tatlı unutulmaz bir hikaye."
-Library Journal-

"Ne kadar denesem de bu kitabın nasıl bir sihre sahip olduğunu anlatırken hakkını veremeyebilirim."
-Caroline Leavitt-

"Öyle akıcı ve duygusal ki büyük bir paket mendili yanınızda bulundurmanızı öneririz."
-Publishers Weekly-

"Avrupa'da kısa sürede bir hit olan bu kitap, okuyucuyu adeta mest ediyor."
-Booklist-

"Kalbinizin derinliklerine kadar işleyecek bir hikaye. Doğunun spiritüelliği ve masal tadında bir romantizm... Nicholas Sparks ve Elizabeth Gilbert hayranları bu kitaba doyamayacak."
-Kirkus Reviews-

"Tek kelimeyle bayıldım. Okuyucuyu çok uzaklara götürerek, esrarengiz insanların ruhlarındaki gizleri çözmeye davet ediyor. Daha güzeli, kendimiz hakkında hiç düşünmediğimiz şekilde düşünmemizi sağlıyor. Aşka ne anlamlar yüklüyoruz, neye inanıyoruz ve bu, hayatımıza nasıl bir yön veriyor."
-Angelika Schwabach-Buchhandlung Ida von Behr adlı kitapçı, Volksdorf, Almanya

"Bu kitap, çeyrek yüzyıldır çok satan bütün kitapları tahtından etmeyi başardı. O kadar dokunaklı ki hayata farklı bir pencere açıyor ve orada kendimizi sorgulamaya sevk ediyor. Sendker'in dili beni büyüledi, kendine has bir ritmi ve tarzı var. Sayfaları nasıl çevirdiğinizi anlamayacaksınız bile. Eşine az rastlanır türden."
-Marianne Nagel-Buchhandlung Nagel adlı kitapçı, Amriswil, İsviçre

"Böyle bir kitap milyonda bir çıkar. Dünyayı gözleriyle gören değil kalp sesleriyle işiten bir adamın sıra dışı hikayesi. Jan-Philipp Sendker gerçek aşkın varlığına olan inancınızı pekiştirecek. Gözyaşları içinde bitirdim."
-Shawna Yang Ryan-Water Ghosts kitabının yazarı
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054629299
 • Orijinal Adı:
  Art Of Hearing Heartbeats
 • Çeviri:
  Eliz Özkaya
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Elif Y. 
24 May 09:07 · Kitabı okudu

İnsanların biribirlerine karşı bakış açılarını değiştirdiklerinde ve güzel bakmayı hissetmeyi öğrendiklerinde ruhun insana verdiği sevmek eyleminin insana mucizevi özellikler kattığını anlatan bir solukta okuduğum bir kitap. Gözün gormesine gerek yok kalp görsün kalp duysun yeter...

Ceren Acer 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu kitabı açık ara beğenmemin nedenlerinden biri, bu kitapta farklı bir kültür ve farklı bir yaşam tarzı var. Bazı kitaplardaki samimiyetsiz ve klasikleşmiş karakterlerden bu romanda yok. Aynı zamanda, çok özenli bir uyum ve ahenk var olay örgüsünde. Engellerin sevgiye, aşka engel olamayacağını yazar çok güzel ve etkileyici bir biçimde kaleme almış. Herkesin okuması gereken kitaplardan bence.

Betül Savaş 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 8/10 puan

Gerçekten muhteşem bir konuya sahip çok naif bir kitap. Tin Win'le Mi Mi'nin aşkı artık dünyada var olmayan eşsiz bir aşk. Aşkın bütün gerçekliğini, samimiyetini buldum kitabın içinde ben. Kendimi de buldum çok kez. Aksi durumda bu kadar güzel olmazdı. Bu kadar uzun sürede bitmesinin nedenini soracak olursanız kitabın büyük kısmı Uzak Doğu'da bir yerlerde geçiyor ve Uzak Doğu'lu insanlar, onların gelenekleri vs. çokça işlenmiş. Uzak Doğu kültürünü hiçbir zaman sevemediğimden dolayı kitabın güzelliğine rağmen zor biten bir kitap oldu benim için. Fakat aksi olsaydı bu kitabın ortaya çıkacağını sanmıyorum. Kısacası; tavsiye.

Figen Esen 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Burmanın ezgileri çok güzel betimlenmiş kitabı okurken bi tapınakta yaşıyomuş hissine kapılmamak elde deildi. Ve Mimi'nin o muazzam sesini kulaklarımda duyar gibiyim. :) Bu seri iki kitaptan oluşuyo, bu ilk kitap iki zorlu yaşam sahibi insanın nasıl bir bütün olduğunu anlatır. Gerçek sevginin hiç bir koşula ve engele takılmadığını, sevdiğinin yanında olmadan da sevginin verdiği güçle mutlu bi şekilde yaşayabildiğini gösteren Tinvin ve Mimi'nin hem üzücü hem de çarpıcı öyküsü..

Kübra Yeral 
 29 Oca 18:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her kalp kendi şarkısını söyler ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar der ve susarım. Bence gerçekten herkes okumalı. Aşkın engel tanımadığını anlatan en iyi kitap. Kitapta çok farklı ve özgün bir tarz var. Daha önce okuduğum hiçbir itaba benzemiyor. Çok güzel yazılmış bir kitap. Yazarın ellerine sağlık.

Şeyma Baş 
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 8/10 puan

Tin Win ve Mi Mi'yi unutmamam mümkün olsa bunca okuduğum, okuyacağım kitabın içinde.

"İnsanların gözleriyle gördüğünü, mesafelerin adımlarla aşıldığını sanıyorlardı."

Öyle işte.

Nurcerci 
08 Eyl 22:40 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sevginin tanımını tam olarak anlatışı ile okuyucuyu büyüler. Romanın sonunda gözyaşınızın damla damla akıp gitmesine hakim olamayabilirsiniz.

Erkan Kılıç 
15 Ağu 03:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Milyarda bir olabilecek gerçek dışı bir aşkın büyüsüne kapılıyorsun.Küçükken pamuk prenses,rapunzel, kül kedisi gibi masallarda şahit olursun aşka ilk önce.Sonra tadarsın ama hep bir insani duygu vardır yaşadıklarında.''Güç, üstün olma savaşı''Şüphe kıskançlık, kaybetme korkusu, uyumsuzluklar her zaman bir kusur vardır.Gün gelir bir kitap geçer eline ''Her kalp kendi şarkısını söyler' kusurlarıyla bir bütün olmuş kusursuz bir aşkın öyküsü...Kusursuz ve mükemmel bir aşkın zehri sorgulatıyor insana dünü bugünü ve yarını.Sonra hikayenin sonu sonsuza kadar mutlu yaşadılar basitliğinden kaçıp kelebek etkisine dönüşüyor her zaman ki gibi.Güzel olan her şey narindir.Kelebeğe uzaktan baktıkça güzelliğiyle büyülenirsin ama dokunursan öldürürsün...Okuduğum en zehirli, tehlikeli ve harika kitaplardan biriydi!

Nihal Yurtseven 
 31 Tem 00:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sevdiklerimizi ne kadar iyi tanıyoruz? Gerçekten tanıyor muyuz ya da tanıdığımızı mı sanıyoruz? Ya da sevgi gerçekten bizim sandığımız şey mi?
Gerçekten harika ve etkileyici bir hikaye. İnsanı kendi iç yolculuğuna çıkarıyor. Tabii bunu yaparken hayatla ilgili birçok şeyi de sorgulamamızı sağlıyor.
Julia, Amerikalı bir anne ile Burmalı (Birmanya ya da bugünkü adıyla Myanmar) bir babanın 2 çocuğundan biri. Julia' nın üniversiteden mezun olduğu ertesi günde babası ortadan kaybolur. Babasının ortadan kaybolmasından 4 yıl sonra annesi Mi Mi adında bir kadına yazılmış bir mektup bulur. Julia mektubun üzerindeki adresi takip ederek babasından bir iz bulabilmek umuduyla Burma' nın Kalav şehrine gitmeye karar verir ve burada U Ba adında biri 4 yıldır Julia' yı beklemektedir babasının hikayesini anlatmak için.

şeyma yılmaz 
 27 May 23:13 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Julia'nın hukuk bölümünden mezun olduktan sonra ortadan kaybolan babasını bulması hikayesi. En yakınlarımızı bile bazen tanıyamıyoruz çok farklı hikayeleri olabiliyormuş. En güzel kısmı da sevgiyi o kadar güzel anlatmış ki gülümsemeden edemedim. Sıcacık duygu yüklüydğ

4 /

Kitaptan 99 Alıntı

Nisa Nur 
 27 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

"İtiraf yanlış anda yapıldığı zaman hiçbir değeri kalmıyor. Çok erkense, kaldıramıyoruz. Hazır olmadığımız için değerini anlamıyoruz. Çok geç gelirse, o fırsat kaçmış oluyor. Güvensizlik ve hayal kırıklığı çoktan büyümüş, kapı çoktan kapanmış oluyor. İki durumda da, samimiyeti arttırması gereken şey sadece mesafeleri arttırıyor."

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 37)Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 37)
Hazal Emekli 
02 Ağu 19:56 · 9/10 puan

İnsan biriyle geçmişi dahil her şeyi paylaşmayı göze almadan, onu gerçekten sevdiğini nasıl iddia edebilir ki?

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 36)Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 36)
Hazal Emekli 
06 Ağu 20:30 · 9/10 puan

"Ben söyleyim: Sevgidir. Bizi sevgi güzelleştitir. Hem sevip hem sevilen, koşulsuz sevilen ve aynı zamanda çirkin olan tek bir kişi bile tanıyor musun?:

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 279)Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 279)
Tuğçe 
 04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çünkü sadece, zaten bildiklerimizi görürüz. Hem iyilik hem kötülük alanında kendi yapabileceklerimizi, karşımızdakine yansıtırız. Sonra sevgiyi en önce, kendi yarattığımız bu görüntüye uyan şeyler olarak tanımlarız. Kendimiz sevdiğimiz gibi sevilmek isteriz. Başka türlüsü bizi rahatsız eder. Şüphe ve kuşkuyla karşılık veririz. Dili anlamayız. Suçlarız. Karşımızdakinin bizi sevmediğini iddia ederiz. Ama belki de bizi sadece, bizim anlayamadığımız kendine özgü bir biçimde seviyordur. Hikayemi bitirdiğimde bu söylediklerimi anlayacaksın diye umuyorum.

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 234)Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 234)
Hazal Emekli 
02 Ağu 19:54 · 9/10 puan

Aşkı bit nimet, bazılarına bahşedilip bazılarına edilmeyen bir lütuf olarak görüyordu.

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 61)Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 61)
Duygu Kr 
08 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Sevgi öyle farklı yüzlerle karşımıza çıkar ki hayal gücümüz bile hepsini görmeye hazırlıklı değildir.

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp SendkerHer Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker

Kitapla ilgili 1 Haber