Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler ve Yalnızca Diğer Yarımız O Sesi Duyar

8,2/10  (95 Oy) · 
295 okunma  · 
98 beğeni  · 
3.940 gösterim
Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Japonya, Sırbistan, İsrail ve Hırvatistan'da sadece, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle yüz binlerce sattı, en çok konuşulan kitaplardan biri oldu.

Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julia'nın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır. Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup.
Babasının geçmişindeki gizemi çözme isteğiyle Julia kariyerini ve önünde onu bekleyen hayatı bir kenara koyar ve Mi Mi'nin bir zamanlar yaşamış olduğu yere gider. Yolculuğu onu doğunun esrarengiz bir bölgesine, küçük bir dağ kasabasına götürür. Orada babasını tanıyan ve kendisi hakkında da inanılmaz şekilde bilgi sahibi olan bir adamla karşılaşır. Merakına teslim olarak onunla her öğleden sonrası buluşup ondan babasının gençliği hakkında şaşırtıcı hikayeler dinler çocukken kör olmuş, manastırda yetiştirilmiş ve hepsinden öte oralı bir kıza delice bir tutku beslemiştir.

"Acı - tatlı unutulmaz bir hikaye."
-Library Journal-

"Ne kadar denesem de bu kitabın nasıl bir sihre sahip olduğunu anlatırken hakkını veremeyebilirim."
-Caroline Leavitt-

"Öyle akıcı ve duygusal ki büyük bir paket mendili yanınızda bulundurmanızı öneririz."
-Publishers Weekly-

"Avrupa'da kısa sürede bir hit olan bu kitap, okuyucuyu adeta mest ediyor."
-Booklist-

"Kalbinizin derinliklerine kadar işleyecek bir hikaye. Doğunun spiritüelliği ve masal tadında bir romantizm... Nicholas Sparks ve Elizabeth Gilbert hayranları bu kitaba doyamayacak."
-Kirkus Reviews-

"Tek kelimeyle bayıldım. Okuyucuyu çok uzaklara götürerek, esrarengiz insanların ruhlarındaki gizleri çözmeye davet ediyor. Daha güzeli, kendimiz hakkında hiç düşünmediğimiz şekilde düşünmemizi sağlıyor. Aşka ne anlamlar yüklüyoruz, neye inanıyoruz ve bu, hayatımıza nasıl bir yön veriyor."
-Angelika Schwabach-Buchhandlung Ida von Behr adlı kitapçı, Volksdorf, Almanya

"Bu kitap, çeyrek yüzyıldır çok satan bütün kitapları tahtından etmeyi başardı. O kadar dokunaklı ki hayata farklı bir pencere açıyor ve orada kendimizi sorgulamaya sevk ediyor. Sendker'in dili beni büyüledi, kendine has bir ritmi ve tarzı var. Sayfaları nasıl çevirdiğinizi anlamayacaksınız bile. Eşine az rastlanır türden."
-Marianne Nagel-Buchhandlung Nagel adlı kitapçı, Amriswil, İsviçre

"Böyle bir kitap milyonda bir çıkar. Dünyayı gözleriyle gören değil kalp sesleriyle işiten bir adamın sıra dışı hikayesi. Jan-Philipp Sendker gerçek aşkın varlığına olan inancınızı pekiştirecek. Gözyaşları içinde bitirdim."
-Shawna Yang Ryan-Water Ghosts kitabının yazarı
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054629299
 • Orijinal Adı:
  Art Of Hearing Heartbeats
 • Çeviri:
  Eliz Özkaya
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu kitabı açık ara beğenmemin nedenlerinden biri, bu kitapta farklı bir kültür ve farklı bir yaşam tarzı var. Bazı kitaplardaki samimiyetsiz ve klasikleşmiş karakterlerden bu romanda yok. Aynı zamanda, çok özenli bir uyum ve ahenk var olay örgüsünde. Engellerin sevgiye, aşka engel olamayacağını yazar çok güzel ve etkileyici bir biçimde kaleme almış. Herkesin okuması gereken kitaplardan bence.

figen cane 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Burmanın ezgileri çok güzel betimlenmiş kitabı okurken bi tapınakta yaşıyomuş hissine kapılmamak elde deildi. Ve Mimi'nin o muazzam sesini kulaklarımda duyar gibiyim. :) Bu seri iki kitaptan oluşuyo, bu ilk kitap iki zorlu yaşam sahibi insanın nasıl bir bütün olduğunu anlatır. Gerçek sevginin hiç bir koşula ve engele takılmadığını, sevdiğinin yanında olmadan da sevginin verdiği güçle mutlu bi şekilde yaşayabildiğini gösteren Tinvin ve Mimi'nin hem üzücü hem de çarpıcı öyküsü..

Kübra Yeral 
 29 Oca 18:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her kalp kendi şarkısını söyler ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar der ve susarım. Bence gerçekten herkes okumalı. Aşkın engel tanımadığını anlatan en iyi kitap. Kitapta çok farklı ve özgün bir tarz var. Daha önce okuduğum hiçbir itaba benzemiyor. Çok güzel yazılmış bir kitap. Yazarın ellerine sağlık.

NLY 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Herkesin kalbi farklı mı atar? Her kalbin sesi farklı mı? Insanda düşününce merak uyandıran bir vurgu. Hiç görmediğin bir yüzü değilde sesini bildiğin kalbin sahibine aşık olmak.... Herkes farklı sever.......

Şeyma Baş 
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 8/10 puan

Tin Win ve Mi Mi'yi unutmamam mümkün olsa bunca okuduğum, okuyacağım kitabın içinde.

"İnsanların gözleriyle gördüğünü, mesafelerin adımlarla aşıldığını sanıyorlardı."

Öyle işte.

Feride Kaptan 
14 Oca 03:06 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Başlarda sıkıcı gelmişti ama şimdi iyiki okumuşum diyorum. Yokluk ve zorluklar içerisinde nasıl mutlu olunabildiğini anlatan bir kitap. Aşk ve sadakat bu kadar güzel anlatılamazdı.

Değişik Gezegen 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Beğenerek okuduğum bir diğer kitap. Farklı bir kültür, farklı bir tarz, gizemli ama bir o kadarda sizi derinden etkileyen bir kitap. Her kalbin bir ritminin olduğunu öğreten kitap. Fiziksel engellerin, bir engel olamayacağını öğreten kitap. Beni gerçekten etkiledi. Sadece konusu ile değil anlatım tarzı ile de. Kitapta ki o mütevazi yaşam bana da "keşke" dedirtti. Öyle mütevazi bir hayat yaşamayı çok isterdim. Konusu aslında bir çok şeyi içeriyor gizem de var, dram da. Sonu ayrı bir güzel, başı ayrı bir güzel. Okuması ayrı bir zevk. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum :) Ne demiş yazar; Her kalp kendi şarkısını söyler ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar.

Merve Çakırbay 
 29 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Off çok güzel bir kitaptı. Dünyada yani gerçek dünyada acaba böyle bir aşk var mıdır ? Bence yoktur ama kim böyle bir aşk yaşamak istemez ki :D Tin Win ve Mi Mi artık benim yeni Romeo Ve Juliet'im. Bazı kitaplar için söylenecek kellime bulamayız ya bu kitapta öyle bence . Okumanızı şiddetle tavsiye ederim :D
Bu da kitaptan bir alıntı.Şimdi kitabı okuduğum zaman hissettiğim şeyler;

...Daha önce hiç öyle hikaye anlatabildiğine şahit olmamıştım. Sözcükler kanatlanır mı? Havada kelebek gibi süzülebilirler mi? Bizi kollarına alıp, başka bir dünyaya götürebilirler mi? Ruhlarımızın en derinlerindeki gizli kapıyı açabilirler mi?..."

Betül Savaş 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 8/10 puan

Gerçekten muhteşem bir konuya sahip çok naif bir kitap. Tin Win'le Mi Mi'nin aşkı artık dünyada var olmayan eşsiz bir aşk. Aşkın bütün gerçekliğini, samimiyetini buldum kitabın içinde ben. Kendimi de buldum çok kez. Aksi durumda bu kadar güzel olmazdı. Bu kadar uzun sürede bitmesinin nedenini soracak olursanız kitabın büyük kısmı Uzak Doğu'da bir yerlerde geçiyor ve Uzak Doğu'lu insanlar, onların gelenekleri vs. çokça işlenmiş. Uzak Doğu kültürünü hiçbir zaman sevemediğimden dolayı kitabın güzelliğine rağmen zor biten bir kitap oldu benim için. Fakat aksi olsaydı bu kitabın ortaya çıkacağını sanmıyorum. Kısacası; tavsiye.

Gulbeniz Abdullayeva 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bu yazarin okudugum ilk kitabiydi. ilk once kitap kapagina bayildim ve kitabin ismide cok guzel ve cok dikkat cekici. isminden de anlasildigi uzere bu bir ask romani. bu kitabi okudugum zaman gercekden de engelin insan beyninde oldugunun bir daha tanigi oldum. iki fiziksel engelli gencin hikayesini, yasamlarini, asklarini konu edinen bu roman gercekden bir numune. insan isterse herseyi yapar dedirtir bir roman.

4 /

Kitaptan 82 Alıntı

Duygu Kr 
08 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Sevgi öyle farklı yüzlerle karşımıza çıkar ki hayal gücümüz bile hepsini görmeye hazırlıklı değildir.

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp SendkerHer Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker
Tuğçe 
 04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çünkü sadece, zaten bildiklerimizi görürüz. Hem iyilik hem kötülük alanında kendi yapabileceklerimizi, karşımızdakine yansıtırız. Sonra sevgiyi en önce, kendi yarattığımız bu görüntüye uyan şeyler olarak tanımlarız. Kendimiz sevdiğimiz gibi sevilmek isteriz. Başka türlüsü bizi rahatsız eder. Şüphe ve kuşkuyla karşılık veririz. Dili anlamayız. Suçlarız. Karşımızdakinin bizi sevmediğini iddia ederiz. Ama belki de bizi sadece, bizim anlayamadığımız kendine özgü bir biçimde seviyordur. Hikayemi bitirdiğimde bu söylediklerimi anlayacaksın diye umuyorum.

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 234)Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 234)

...Daha önce hiç öyle hikaye anlatabildiğine şahit olmamıştım. Sözcükler kanatlanır mı? Havada kelebek gibi süzülebilirler mi? Bizi kollarına alıp, başka bir dünyaya götürebilirler mi? Ruhlarımızın en derinlerindeki gizli kapıyı açabilirler mi?..."

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp SendkerHer Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker

Yakın olmak için kelimelere, dokunuşlara, birbirlerini görüp işitmeye ihtiyaç duyanların hayatı ne kadar durağan ve sıkıcıdır kim bilir...
Sevgilerinden emin olmak için kanıt isteyenlerin ya da kanıtlamaya ihtiyaç duyanların hayatları ne kötüdür...

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp SendkerHer Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker
Deniz Yazgan 
03 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

...Aşkın bulaşıcı bir hastalık olmadığına memnundu. Yoksa tüm hizmetkarları kovup, villasıyla bahçeyi iyice dezenfekte etmesi gerekecekti...

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 269)Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 269)
Metin Özdemir 
07 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ne kadar yaşar ki insan ?
Bin gün mü , tek bir gün mü ?
Bir hafta mı , yüz yıllar mı ?
Ne kadar sürer insanın ölmesi ?
Ne demektir "sonsuza kadar" ?
- PABLO NERUDA

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp SendkerHer Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker
Metin Özdemir 
07 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Oysa küçük ayrıntılar bize neler neler anlatırdı. Ona kalırsa hepimiz kendi içimizde büyük gizemler barındırırdık ve yaşama gayemiz de bu gizemleri çözmekti."

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp SendkerHer Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker
Tuncay YILDIRIM 
 28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevgi
"Körlerin gözünü açan sevgiden bahsediyorum. Korkudan daha güçlü olan sevgiden, yaşama anlam kazandıran sevgiden."

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp SendkerHer Kalp Kendi Şarkısını Söyler, Jan-Philipp Sendker

Kitapla ilgili 1 Haber

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler Alman yazar Jan-Philipp Sendker, 1995 yılında yaptığı Güneydoğu Asya tatili sırasında Myanmar’dan çok etkilenir ve ilk kitabının burasıyla ilgili olacağından emindir. Yıllar içinde araştırma yapmak için birçok defa ülkeyi ziyaret eder ve Burmalı halkın batıl inançlarını da göz ardı edemeyerek bir astrolojiste gider. “Kitabım başarılı olacak mı?” diye sorar, “Endişelenme. Büyük bir başarıya sahip olacak.” cevabını alır.