Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs

·
Okunma
·
Beğeni
·
2881
Gösterim
Adı:
Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
978-9944-0478-6-9
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nida Yayıncılık
Bu toprakların bir karışını bile satmam, çünkü bu topraklar bana değil, halkıma aittir. Halkım bu imparatorluğun her karışını kanını feda ederek elde etmiştir? Milletim bu vatanı kanlarıyla korumuştur. Bu toprakları kanlarımızla örteriz de elimizden alınmasına asla izin vermeyiz. O bizden ayrılıp uzaklaşmadan onu tekrar kanlarımızla örteriz. Ben onun hiç bir parçasını veremem. Bırakın yahudiler milyarlarını kendilerine saklasınlar. İmparatorluk parçalandığı zaman onlar, Filistini hiç karşılıksız ele geçiribilirler. Bu vatan ancak cesetlerimiz parçalanarak taksim edilebilir. Her ne şekilde olursa olsun bizi parçalamalarına asla izin vermeyeceğim.

II. Abdülhamid
160 syf.
·9/10
Es Selam Değerli Dostlar...
Ramazanımız hayr, ömrümüze bereketli ola duasıyla temennide bulunup kitap doğrultusunda kısa bir inceleme yapmak istiyorum...
Evet Kadim Şehir Kudüs...
Ortak Davamız...
İlk Kıblemiz..
Peygamberler Şehri..
Bereket Diyarı..
Peki neden biz müslümanların elinde değil?
Niçin Aksa mescidinin en güzel kapısı olan Amud dan ( Şam Kapısı ) giriş yaparken siyonistlerin nezaretinde yapıyoruz?
Megaribe Kapısından hiçbir sebep yokken sadece müslümanların girişine niçin izin verilmiyor?
Ve Karadavi şu güzel örnek ile aslında bir nev'i durumu açıklıyor:
Firavun'a sormuşlar, niçin azgınlaştın?
El Cevap: Beni yaptığımdan alıkoyacak birinin olmaması...
Yorumsuz..
Aksa Mescidinin batı kısmına girince hala Peygamber Efendimiz SAV in Mekkeli müşriklere tasvir ettiği sütunlarla karşılaşıyorsunuz.
Kubbetüs Sahra ( SAHİR ) nın hemen karşısında Nebi SAV'in tüm peygamberlere namaz kıldırdığı mekan ile Hz.Hızır as ın Aksaya uğradığında namaz kıldığı yeri görüyorsunuz..
Ve hemen ilerisinde Hıtta Kapısının karşında Kanuni nin yaptırdığı Su Sebili ve Namazgah..
Ve tam batısında Hz.Süleyman'ın vefat ettiği makamı...
Daha niceleri..
Buram buram tarih kokuyor,harikulade bir şekilde etkiliyor..
Ve diyoruz ki bu mekan niçin bizde değil sebebi ne?
Biraz önce dedim ya Yorumsuz diye..
Aslında hepimiz biliyoruz Arap dünyasının bu davadan geri adım attığını..
Hepsinin artık siyonistlerin maşası olduğunu...
Dolar uğruna satıldıklarını...
Filistin devletine dair ayrılan belediyelerin dahi siyonistlere hizmet edip maaşlarının ABD tarafından ödendiğini..
Ve en kötü tarafı en son açılan ABD Konsolosluğu hazırlıklarında temizlik görevini yapanların Filistinlilerin olduğunu...
Ne vahim değil mi?
Kudüs merkez'de oturan müslümanlara size izin veririz ama sesinizi çıkarmayacaksınız...
vermişler mavi kimlik..susturmuşlar..
Peki hayır davamdan vazgeçmem diyen ki Gazze gibi müslümanlara ise yeşil kimlik verip Aksaya dahi girmelerini yasaklamışlar 50 yaş sınırı getirmişler...
Peki bu bağlamda Kudüs kimin?
Filistinlilerin mi? Hayır...
Arapların mı? Asla...
Peki kimin?
Doğusu ile Batısı ile Kuzey ve güneyi ile tüm müslümanların...
Ve Karadavi diyor ki?
Kudüs' e turistik amaçla gidersen caiz değil, ama davam uğruna destek uğruna giderim Filistinli kardeşlerime yardım ederim muhabbet ederim dersen caiz..ve yerinde tespit...
Allah Resulu buyuruyor ki;
3 mescid var ki ibadet amacıyla gidilebilir...
Mescid-i Haram 100 bin sevap
Mescid-i nebevi 10 bin sevap
Mescid-i Aksa 1000 sevap...
Üç mescide de gittim Rabbim nasip etti, inşAllah sizlere de nasip eyler,
emin olun en garibi Mescid-i Aksa..
Evet Kadim şehir Kudüs..İşgal altında..
Beytüllahime gittiğinizde Hz.İsa as.
El-Halil'e gittiğinizde Hz.İbrahim,Hz.Yakup,Hz.Yusuf as ve Sare annemiz,
Eriha 'ya gittiğinizde Hz.Musa as...
Zeytin Dağına çıktığınzda Rabiyatül Adeviyye ve Selman-ı Farisi...
Peygamberlik ve Bereket Diyarı...
Ribat ve cihat yurdu ki Hz.Ömer bizzat gelip Ömer Sözleşmesini imzalamış şehrin anahtarlarını elden alarak.
Ve hemen mescid-i meşhur Kıyamet Kilisesin yanında ve orası da garip...
HAMİŞ;
1- İslam Dünyası bir olup siyasi ve askeri yönden güçlü olmadığı sürece üzgünüm ama Kudüs'ü almamız imkansız görülüyor.
2-Her ne kadar da tepkimiz vermeye çalışsak da ,İsrail yayılmacı politikasını devam ettiriyor,
farklı ülkelerdeki Yahudilere;
''gelin size ev araba verelim,çalışmasanız da aylık 7 bin dolar maaş başlayalım politikasıyla en can alıcı şehirlere noktalara Yahudileri yerleştiriyor...
3-Unutmayalım ki C.ALLAH İsra Suresinin ilk ayetleri ile Miraç mucizesi ile Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa'yı birbirine bağlamıştır ve biz görürmüyüz görmezmiyiz bilemem ama şu Hadis-i Şerif ileride Kudüs'ün biz müslümanların olacağına dair en somut delili beyan etmiştir;
Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Müslümanlarla yahudiler çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Yahudi taşın, ağacın arkasına saklanacak, bunun üzerine o taş, o ağaç yahudiyi kovalayan kimseye, ‘Ey müslüman! Arkamda bir yahudi var, gel onu öldür!’ diyecek. Yalnız gargad ağacı bir şey söylemeyecek; çünkü o yahudilerin ağaçlarındandır.”
(Buhârî, Cihâd 94, Menâkıb 25; Müslim, Fiten 82)

Baki selamlarla ile hürmetler dilerim..
Ve Kudüs'ü anlamak için mutlaka kitabı en kısa zamanda okumanızı temenni ederim.
Keyifli okumalar.
160 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bu kitap daha çok siyonistlerin Kudüs üzerindeki planları üzerine yazılmış ve biz müslümanların bu gerçeği görmesi istenmiş bir kitap, aslında acınası bi durumda olduğumuzu ama asla mücadeleden vazgeçmememiz gerektiğini anlıyoruz kitap bitince. Çünkü güçler asla aynı kalmaz Amerika hep güçlü kalmaz İsrail hep kazanmaz. Kitap bunu söylüyor çığlık çığlığa!? Ne yazık ki müslümanlardan ses yok çaba yok cihad isteği yok. Kudüsümüz üçüncü kutsal şehrimiz Mescid-i Aksâ'mız üçüncü kutsal mescidimiz. Siyonistlerin elinde ve kendi maddelerinden ilki olan İsrail'i kurdular(1948) ikincisi olan Kudüs'ü işgali tamamladılar(1967) sıra Mescid-i Aksâ'yı yıkıp üzerine Süleyman Heykelini dikmek onun içinde kazı çalışmalarına başlamış durumdalar. Buna karşın İslâm alemi Fundamentalizm akımını ileri sürerek mücadele etmekte. Kitaptan Şeyh Ahmed Yasin'in Katar'da söylediği bu sözler oldukça mânidardır: "Filistin yönetimi bizimle savaşırsa biz asla onunla savaşmayacağız. Bize eziyet ederlerse asla bu kötülüğe, kötülükle karşılık vermeyeceğiz. Âdem'in oğlu Hâbil gibi olacağız. Kardeşi ona "Seni öldüreceğim" dediği vakit O şöyle dedi: "Eğer beni öldürmek için elini bana uzatacak olursan, ben seni öldürmek için elimi sana uzatacak değilim. Çünkü ben, âlemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım." Okuyun size gerçekten çok şey katacak bu kitap. Kudüs'ü dualarda eksik etmemeniz dileğiyle. Sevgiler.
160 syf.
·9 günde·Beğendi·Puan vermedi
“ Firavun’a ; ‘Seni firavunlaştıran( azdıran ) neydi ? diye sorulmuş o da , ‘ Beni yaptığımdan alıkoyacak birinin çıkmaması !’ cevabını vermiştir .” Diye başlayan kitap nasıl olur sizce ?
160 syf.
·3 günde·9/10
Günümüzde Kudüs nerededir ? sorusuna yanıtı bile zor veriyorsak , utanarak açalım kitabı okuyalım Filistin'in kalbi Beytü'l Makdis'i.
Neden Kudüs ? Neden kutsal ? Neden üzerinde savaşlar bitmiyor ? Müslümanlar neden sessiz kalıyor.? Kudüs'ün siyasi, coğrafi ,tarihi ve dini (ayetler ile ) özellikleri ile ele alınan bir kitap.
"Böylemiymişşş" dedirten bilgiler ile dolu.
Siyonist İsrail'in emelleri , ortaya koyduğu vaatler , Kudüs'ü Yahudileştirme çabaları ve "mantığın gücü değil , güç mantığın ürünüdür" anlayışı ile yapılan katliamlar ....
Doksan yıl Haçlıların elinde kalan Mescidi Aksa'nın fethi ,Nureddin Mahmud Zengi, Selahaddin el Eyyubi ! (Unutmayalım)

Siyonizm zihniyetinin yaydığı tehlikeli afetleri tanıyalım ( ırkçılık , şiddet , düşmanlık ....) Kalbimizde ki Vehn'den (dünya sevgisi ve ölüme karşı isteksizlik) kurtulalım , zillet içinde yaşamayı göze almayalım ,"Hayır "ı daha kuvvetli kullanalım !
Muhammed suresinde geçen ; "Siz üstün durumda iken gevşeyip barış istemeyin.Allah sizinle beraberdir.O amellerinizi asla eksiltmeyecektir." buyruğunu yerine getirelim.

Ve son olarak kitaptan ;
"Kudüs sadece Filistinlilerin ya da Arapların değil , bütün Müslümanların sorunudur .Kudüs'ü, sadece Filistinlilerin
meselesi olarak görenlere asla katılmıyoruz.Kudüs, dünyanın doğusundan batısına bütün Müslümanları ilgilendiren bir meseledir.Filistinler Kudüs konusunda mağlup olur ya da teslim olurlarsa tüm Müslümanlara düşen buna rıza göstermemeleri ve bu uğurda tüm imkanlarını seferber etmeleridir.Nasıl Mekke, Kâbe ve Mescid-i Haram , Suudi Arabistan'ın bir meselesi değilse , Kudüs ve Mescid-i Aksa da böyledir."
160 syf.
·10/10
İnandığı şeyi bilmeyen onu savunamaz, düşmanını tanımayan onu yenemez....

Kahrolsun İsrail demekle İsrail kahrolmuyor! Daha etkili bir şeyler yapmamız gerek. Bunun için de önce Beytülmakdis'in bizim için önemini bilmemiz, sonra da Beni İsrail'i yakından tanımamız gerekiyor; ki çıktığımız yolda hezimete uğramayalım. Cehaletle yola çıkanlar ne kadar yol alabilirler ki? Her Müslümanın okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.... (İkinci kez okuduklarımdan diyim siz anlayın ne kadar beğendiğimi ;D)
160 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Aslında kitaba başladığımda kitap hakkında beklentim oldukça düşüktü. Yeni bir şey söyleyeceğine dair bir umudum da yoktu. Tamamen haksız çıktığımı söyleyemem ama yine de konunun ele alış biçimi ve tarihsel serüven içerisinde nedenleriyle anlatılması hoşuma gitti. Konuyla ilgili olanlar okuyabilir. Kitap sonunda verilen önerilerin ise bu konu da malesef elimizin kolumuzun nasıl bağlı olduğunu bir kez daha göstermiş. Daha farklı bakış açılarına ihtiyacımız var. Umarım en kısa zamanda buna ulaşabiliriz.
160 syf.
·11 günde·7/10
“Firavuna; ‘seni firavunlaştıran (azdıran) neydi? diye sorulmuş o da, beni yaptığımdan alıkoyacak birinin çıkmaması.’ cevabını vermiştir.”
Kitap; gaflet içinde olanları uyarmak, uyuyanları uyandırmak, unutanlara hatırlatmak, korkanlara cesaret vermek, kararsız olanlara yol göstermek, için yazılmış bir eser.
Kitap; İslam’da Kudüs’ün yeri, Kudüs’ü yahudilerleştirme çabaları, Batı’nın İsrail’i desteklemesi ve Yahudilerin iç yüzünü ortaya seren bir eser olmanın yanında müslümanların acınası hallerini açıkça ortaya koymaktadır.
İnandığı şeyi bilmeyen onu savunamaz, düşmanını tanımayan onu yenemez.
Arapların değil Her Müslümanın ortak davası Kudüs.
160 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Yusuf el-Karadavi Kudüs mevzusunu tüm yönleri ile ele almış. Dinler açısından Kudüs'ü önemi ve yahudilerin Filistin ve Kudüs üzerindeki iddialarının asılsızlığı gibi pek çok konuda kesin deliller getirmiş. Hatta bu delilleri kendi kitaplarından ve yahudilerin bizzat kendisinden örneklerle sunmuş. Kudüs ve mescidi aksanın bizim için önemi ve oradaki hak iddiamızın gerçekliğini görmek isteyen her Kudüs sevdalısı okumalı!
160 syf.
·Puan vermedi
Kudüs'ün geleceğinin sadece Filistinlilerle ilgili olmayıp bütün Müslümanları ilgilendiren bir mesele olması gerektiği, İsrail'in Kudüs topraklarında yaptığı tahribat ele alınırken, Yahudilerin dinlerini algılayışları ve Kudüs için her şeyi mubah görmeleri de eleştirilmektedir.
160 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Müslümanların olarak davası Kudüs...
Kudüs davasını anlamak için rehber kitap
Her müslüman ve vicdan sahibinin okuması gereken bir kitap
Yahudiler'in Kudüs ve Filistin üzerinde hic bir hakkı olmadığını ...
Siyonizm i anlatan
Ve düşmanımız i nasıl yenecegimizi anlatan güzel bir kitap
Allah razı olsun...
160 syf.
·6 günde
Kitabın sonunda " Acaba ben bu Kudüs davasının neresindeyim ?" diye kendinize sormadan edemiyorsunuz. Müslümanlar olarak çok güçlü ve kuvvetli olmamiza rağmen vehm hastalığından kurtulamadığımız için harekete geçemiyoruz. Alacağımız ürünleri kime hizmet ediyor diye düşünmeden alıyoruz. Düşmanımızı tanımıyor tanıma gayretine de girmiyoruz.. Rabbim bizleri gaflet uykusundan uyandırıp gerçekleri gorebilmemizi nasip etsin.
154 syf.
·9/10
Her Müslümanın (hatta herkesin) okuması gereken bir kitap.

* Kudüs'ün İslamiyetteki önemi
* Yahudilerin Kudüsle ilgili tutumları
* Müslüman olarak İsrail'e bakışımız
* Kur'an'da İsrailoğulları
* Siyonizm ve Emperyalizm
* Yahudi-Hristiyan ilişkileri
* ABD ve Batı'nın İsrail'e desteği
* İslami uyanış çağrısı

meselelerinde çok aydınlatıcı bir şekilde bize deliller sunularak konu etraflıca aktarılmış.

Özellikle Tevrat-İncil ve Talmud incelemeleriyle Yahudilerin aslında kendi heva ve hevesatının peşinden gittiği ve dinlediği bir kutsalın olmadığı gösterilmiş Hristiyanların da aldatılmasıyla tüm dünyayı kendi emellerine hizmet ettirme çabası başarılı bir şekilde anlatılmış.
Şöyle bir atasözümüz var: “Firavun’a seni firavunlaştıran (azdıran ) nedir? Diye sormuşlar. Oda beni yaptığımdan alıkoyacak birinin çıkmamasıdır.” Cevabını vermiştir.
Mevcut yerel ,bölgesel ve ulusal şartlar, israilin her gün tanık olduğumuz despotluk ve zorbalığına katkı sağlamıştır. Bu şartların başında Filistinlilerin “teslimiyeti, Arapların “acizliği” Müslümanların zaafı ve güçsüzlüğü , amerikanın mutlak desteği ve himayesi ve dünyanın sessizliği gelmektedir.
Acaba israil, kendine hizmet eden bu şartların sonsuza dek süreceğini ve rüzgarın hep onun istediği yöne eseceğini mi zannediyor?
Yüce Allah, Yahudilerin önceki ataları hakkında şöyle buyuruyor;
'' Onlar, kendileriyle antlaşma yaptığın halde hiç çekinmeden
her defasında anlaşmayı bozan kimselerdir.''

Enfal-56

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
978-9944-0478-6-9
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nida Yayıncılık
Bu toprakların bir karışını bile satmam, çünkü bu topraklar bana değil, halkıma aittir. Halkım bu imparatorluğun her karışını kanını feda ederek elde etmiştir? Milletim bu vatanı kanlarıyla korumuştur. Bu toprakları kanlarımızla örteriz de elimizden alınmasına asla izin vermeyiz. O bizden ayrılıp uzaklaşmadan onu tekrar kanlarımızla örteriz. Ben onun hiç bir parçasını veremem. Bırakın yahudiler milyarlarını kendilerine saklasınlar. İmparatorluk parçalandığı zaman onlar, Filistini hiç karşılıksız ele geçiribilirler. Bu vatan ancak cesetlerimiz parçalanarak taksim edilebilir. Her ne şekilde olursa olsun bizi parçalamalarına asla izin vermeyeceğim.

II. Abdülhamid

Kitabı okuyanlar 466 okur

  • Ebru Okur
  • w
  • Mariya Deniz
  • Hasibe yeşil
  • Bett
  • BintiSham
  • Ömer Mert
  • Ayşe Aktürk
  • Sedanur Soysal
  • Merve Gökcegöz

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%11.8
14-17 Yaş
%5.9
18-24 Yaş
%52.9
25-34 Yaş
%23.5
35-44 Yaş
%5.9
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%72.8
Erkek
%27.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%40.9 (56)
9
%26.3 (36)
8
%18.2 (25)
7
%8 (11)
6
%4.4 (6)
5
%1.5 (2)
4
%0.7 (1)
3
%0
2
%0
1
%0