Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.620
Gösterim
Adı:
Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
978-9944-0478-6-9
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nida Yayıncılık
Bu toprakların bir karışını bile satmam, çünkü bu topraklar bana değil, halkıma aittir. Halkım bu imparatorluğun her karışını kanını feda ederek elde etmiştir? Milletim bu vatanı kanlarıyla korumuştur. Bu toprakları kanlarımızla örteriz de elimizden alınmasına asla izin vermeyiz. O bizden ayrılıp uzaklaşmadan onu tekrar kanlarımızla örteriz. Ben onun hiç bir parçasını veremem. Bırakın yahudiler milyarlarını kendilerine saklasınlar. İmparatorluk parçalandığı zaman onlar, Filistini hiç karşılıksız ele geçiribilirler. Bu vatan ancak cesetlerimiz parçalanarak taksim edilebilir. Her ne şekilde olursa olsun bizi parçalamalarına asla izin vermeyeceğim.

II. Abdülhamid
160 syf.
·9/10
Es Selam Değerli Dostlar...
Ramazanımız hayr, ömrümüze bereketli ola duasıyla temennide bulunup kitap doğrultusunda kısa bir inceleme yapmak istiyorum...
Evet Kadim Şehir Kudüs...
Ortak Davamız...
İlk Kıblemiz..
Peygamberler Şehri..
Bereket Diyarı..
Peki neden biz müslümanların elinde değil?
Niçin Aksa mescidinin en güzel kapısı olan Amud dan ( Şam Kapısı ) giriş yaparken siyonistlerin nezaretinde yapıyoruz?
Megaribe Kapısından hiçbir sebep yokken sadece müslümanların girişine niçin izin verilmiyor?
Ve Karadavi şu güzel örnek ile aslında bir nev'i durumu açıklıyor:
Firavun'a sormuşlar, niçin azgınlaştın?
El Cevap: Beni yaptığımdan alıkoyacak birinin olmaması...
Yorumsuz..
Aksa Mescidinin batı kısmına girince hala Peygamber Efendimiz SAV in Mekkeli müşriklere tasvir ettiği sütunlarla karşılaşıyorsunuz.
Kubbetüs Sahra ( SAHİR ) nın hemen karşısında Nebi SAV'in tüm peygamberlere namaz kıldırdığı mekan ile Hz.Hızır as ın Aksaya uğradığında namaz kıldığı yeri görüyorsunuz..
Ve hemen ilerisinde Hıtta Kapısının karşında Kanuni nin yaptırdığı Su Sebili ve Namazgah..
Ve tam batısında Hz.Süleyman'ın vefat ettiği makamı...
Daha niceleri..
Buram buram tarih kokuyor,harikulade bir şekilde etkiliyor..
Ve diyoruz ki bu mekan niçin bizde değil sebebi ne?
Biraz önce dedim ya Yorumsuz diye..
Aslında hepimiz biliyoruz Arap dünyasının bu davadan geri adım attığını..
Hepsinin artık siyonistlerin maşası olduğunu...
Dolar uğruna satıldıklarını...
Filistin devletine dair ayrılan belediyelerin dahi siyonistlere hizmet edip maaşlarının ABD tarafından ödendiğini..
Ve en kötü tarafı en son açılan ABD Konsolosluğu hazırlıklarında temizlik görevini yapanların Filistinlilerin olduğunu...
Ne vahim değil mi?
Kudüs merkez'de oturan müslümanlara size izin veririz ama sesinizi çıkarmayacaksınız...
vermişler mavi kimlik..susturmuşlar..
Peki hayır davamdan vazgeçmem diyen ki Gazze gibi müslümanlara ise yeşil kimlik verip Aksaya dahi girmelerini yasaklamışlar 50 yaş sınırı getirmişler...
Peki bu bağlamda Kudüs kimin?
Filistinlilerin mi? Hayır...
Arapların mı? Asla...
Peki kimin?
Doğusu ile Batısı ile Kuzey ve güneyi ile tüm müslümanların...
Ve Karadavi diyor ki?
Kudüs' e turistik amaçla gidersen caiz değil, ama davam uğruna destek uğruna giderim Filistinli kardeşlerime yardım ederim muhabbet ederim dersen caiz..ve yerinde tespit...
Allah Resulu buyuruyor ki;
3 mescid var ki ibadet amacıyla gidilebilir...
Mescid-i Haram 100 bin sevap
Mescid-i nebevi 10 bin sevap
Mescid-i Aksa 1000 sevap...
Üç mescide de gittim Rabbim nasip etti, inşAllah sizlere de nasip eyler,
emin olun en garibi Mescid-i Aksa..
Evet Kadim şehir Kudüs..İşgal altında..
Beytüllahime gittiğinizde Hz.İsa as.
El-Halil'e gittiğinizde Hz.İbrahim,Hz.Yakup,Hz.Yusuf as ve Sare annemiz,
Eriha 'ya gittiğinizde Hz.Musa as...
Zeytin Dağına çıktığınzda Rabiyatül Adeviyye ve Selman-ı Farisi...
Peygamberlik ve Bereket Diyarı...
Ribat ve cihat yurdu ki Hz.Ömer bizzat gelip Ömer Sözleşmesini imzalamış şehrin anahtarlarını elden alarak.
Ve hemen mescid-i meşhur Kıyamet Kilisesin yanında ve orası da garip...
HAMİŞ;
1- İslam Dünyası bir olup siyasi ve askeri yönden güçlü olmadığı sürece üzgünüm ama Kudüs'ü almamız imkansız görülüyor.
2-Her ne kadar da tepkimiz vermeye çalışsak da ,İsrail yayılmacı politikasını devam ettiriyor,
farklı ülkelerdeki Yahudilere;
''gelin size ev araba verelim,çalışmasanız da aylık 7 bin dolar maaş başlayalım politikasıyla en can alıcı şehirlere noktalara Yahudileri yerleştiriyor...
3-Unutmayalım ki C.ALLAH İsra Suresinin ilk ayetleri ile Miraç mucizesi ile Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa'yı birbirine bağlamıştır ve biz görürmüyüz görmezmiyiz bilemem ama şu Hadis-i Şerif ileride Kudüs'ün biz müslümanların olacağına dair en somut delili beyan etmiştir;
Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Müslümanlarla yahudiler çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Yahudi taşın, ağacın arkasına saklanacak, bunun üzerine o taş, o ağaç yahudiyi kovalayan kimseye, ‘Ey müslüman! Arkamda bir yahudi var, gel onu öldür!’ diyecek. Yalnız gargad ağacı bir şey söylemeyecek; çünkü o yahudilerin ağaçlarındandır.”
(Buhârî, Cihâd 94, Menâkıb 25; Müslim, Fiten 82)

Baki selamlarla ile hürmetler dilerim..
Ve Kudüs'ü anlamak için mutlaka kitabı en kısa zamanda okumanızı temenni ederim.
Keyifli okumalar.
160 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bu kitap daha çok siyonistlerin Kudüs üzerindeki planları üzerine yazılmış ve biz müslümanların bu gerçeği görmesi istenmiş bir kitap, aslında acınası bi durumda olduğumuzu ama asla mücadeleden vazgeçmememiz gerektiğini anlıyoruz kitap bitince. Çünkü güçler asla aynı kalmaz Amerika hep güçlü kalmaz İsrail hep kazanmaz. Kitap bunu söylüyor çığlık çığlığa!? Ne yazık ki müslümanlardan ses yok çaba yok cihad isteği yok. Kudüsümüz üçüncü kutsal şehrimiz Mescid-i Aksâ'mız üçüncü kutsal mescidimiz. Siyonistlerin elinde ve kendi maddelerinden ilki olan İsrail'i kurdular(1948) ikincisi olan Kudüs'ü işgali tamamladılar(1967) sıra Mescid-i Aksâ'yı yıkıp üzerine Süleyman Heykelini dikmek onun içinde kazı çalışmalarına başlamış durumdalar. Buna karşın İslâm alemi Fundamentalizm akımını ileri sürerek mücadele etmekte. Kitaptan Şeyh Ahmed Yasin'in Katar'da söylediği bu sözler oldukça mânidardır: "Filistin yönetimi bizimle savaşırsa biz asla onunla savaşmayacağız. Bize eziyet ederlerse asla bu kötülüğe, kötülükle karşılık vermeyeceğiz. Âdem'in oğlu Hâbil gibi olacağız. Kardeşi ona "Seni öldüreceğim" dediği vakit O şöyle dedi: "Eğer beni öldürmek için elini bana uzatacak olursan, ben seni öldürmek için elimi sana uzatacak değilim. Çünkü ben, âlemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım." Okuyun size gerçekten çok şey katacak bu kitap. Kudüs'ü dualarda eksik etmemeniz dileğiyle. Sevgiler.
160 syf.
·3 günde·9/10
Günümüzde Kudüs nerededir ? sorusuna yanıtı bile zor veriyorsak , utanarak açalım kitabı okuyalım Filistin'in kalbi Beytü'l Makdis'i.
Neden Kudüs ? Neden kutsal ? Neden üzerinde savaşlar bitmiyor ? Müslümanlar neden sessiz kalıyor.? Kudüs'ün siyasi, coğrafi ,tarihi ve dini (ayetler ile ) özellikleri ile ele alınan bir kitap.
"Böylemiymişşş" dedirten bilgiler ile dolu.
Siyonist İsrail'in emelleri , ortaya koyduğu vaatler , Kudüs'ü Yahudileştirme çabaları ve "mantığın gücü değil , güç mantığın ürünüdür" anlayışı ile yapılan katliamlar ....
Doksan yıl Haçlıların elinde kalan Mescidi Aksa'nın fethi ,Nureddin Mahmud Zengi, Selahaddin el Eyyubi ! (Unutmayalım)

Siyonizm zihniyetinin yaydığı tehlikeli afetleri tanıyalım ( ırkçılık , şiddet , düşmanlık ....) Kalbimizde ki Vehn'den (dünya sevgisi ve ölüme karşı isteksizlik) kurtulalım , zillet içinde yaşamayı göze almayalım ,"Hayır "ı daha kuvvetli kullanalım !
Muhammed suresinde geçen ; "Siz üstün durumda iken gevşeyip barış istemeyin.Allah sizinle beraberdir.O amellerinizi asla eksiltmeyecektir." buyruğunu yerine getirelim.

Ve son olarak kitaptan ;
"Kudüs sadece Filistinlilerin ya da Arapların değil , bütün Müslümanların sorunudur .Kudüs'ü, sadece Filistinlilerin
meselesi olarak görenlere asla katılmıyoruz.Kudüs, dünyanın doğusundan batısına bütün Müslümanları ilgilendiren bir meseledir.Filistinler Kudüs konusunda mağlup olur ya da teslim olurlarsa tüm Müslümanlara düşen buna rıza göstermemeleri ve bu uğurda tüm imkanlarını seferber etmeleridir.Nasıl Mekke, Kâbe ve Mescid-i Haram , Suudi Arabistan'ın bir meselesi değilse , Kudüs ve Mescid-i Aksa da böyledir."
160 syf.
·Puan vermedi
Kudüs'ün geleceğinin sadece Filistinlilerle ilgili olmayıp bütün Müslümanları ilgilendiren bir mesele olması gerektiği, İsrail'in Kudüs topraklarında yaptığı tahribat ele alınırken, Yahudilerin dinlerini algılayışları ve Kudüs için her şeyi mubah görmeleri de eleştirilmektedir.
160 syf.
·10/10
İnandığı şeyi bilmeyen onu savunamaz, düşmanını tanımayan onu yenemez....

Kahrolsun İsrail demekle İsrail kahrolmuyor! Daha etkili bir şeyler yapmamız gerek! Bunun için de önce Beytülmakdis'in bizim için önemini bilmemiz, sonra da Beni İsrail'i yakından tanımamız gerekiyor; ki çıktığımız yolda hezimete uğramayalım. Cehaletle yola çıkanlar ne kadar yol alabilirler ki?

Her Müslümanın okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.... (İkinci kez okuduklarımdan, diyim siz anlayın ne kadar beğendiğimi ;D)
160 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Müslümanların olarak davası Kudüs...
Kudüs davasını anlamak için rehber kitap
Her müslüman ve vicdan sahibinin okuması gereken bir kitap
Yahudiler'in Kudüs ve Filistin üzerinde hic bir hakkı olmadığını ...
Siyonizm i anlatan
Ve düşmanımız i nasıl yenecegimizi anlatan güzel bir kitap
Allah razı olsun...
160 syf.
·1 günde·10/10
Islamın ilk kıblesi, toprakları bereketli kılınan ,isra ve mirac hadisesinin , burak adındaki bineğin uğrak yeri olan mukkades kudüs şehri müslümanlar için çok önemli bir konuma sahip aynı zamanda diğer dinler açısındanda önemli olan kudüs müslümanlar ın elindeyken farklı inançlara sahip insanların barış ve huzur içerisinde yaşadıkları kudüs şehri şuan bulunduğumuz çağda terörist devlet israil tarafından işgal altında ve o dönemki barış ve istikrardan eser kalmamış. Kendi çıkarları uğruna kendi kutsal kitapları olan Tevratı dahi hiçe sayan siyonist devlet zorba bir şekilde islamın kudsiyeti bakımından üçüncü şehri olan kudüsü zorla sahiplenmiş bulunmakta ama unutulmasın er ya da geç kudüs gerçek sahiplerine geri dönecek ya isteyerek ya da kılıçla
160 syf.
·Puan vermedi
Beytül Makdis her müslümanın ortak davasıdır. Kudüs davamız sadece gündeme geldiği zaman hatırlanacak dava değil hep hatırda olması gereken bir davadır. Beytül Makdis sadece gündeme geldiği zaman dua edilecek yer değil her daim duamizda olacak bir yerdir. Bu kutsal davamızi samimi ve hakiki bir şekilde savunmak ve Beytül Makdisi feth edecek evlatlar yetiştirmek istiyorsak öncelik le davamizin hakkında detaylı bilgiye sahip olmalıyız. İLİM OLMADAN BEYTÜLMAKDIS' I FETH EDEMEYİZ ! İlimle başlayacakken ilk hatamızı baştan yaptık ve ilimle başlamadık! Unutmayın Kutsalımız esirse biz de özgür değiliz.
160 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kudüs'ü nasıl anlamalıyız? İsrail nasıl bir işgal devletidir? Hangi yalanları söylemiş ve söylüyor? Yahudi ne demektir? Bir müslüman Kudüs davasına nasıl sahip çıkmalıdır? Ümmet neden bu kadar tepkisiz? Bu soruların cevaplarını içeren bir kitap.Özellikle bu dönemde acilen okunması gerekiyor.
160 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Kudüs'ün önemi nedir?
İsrail ile aramızdaki savaşın hakikati nedir?
Yahudiler neden Kudüs ve Filistin üzerinde hak iddia ediyorlar?
Amerika ve İsrail arasındaki ilişkilerin mahiyeti nedir?
İsrail gerçekten Mescidi Aksa'nın altını kazıyor mu?Peki bunu neden yapıyor?...gibi aklınıza Kudüs davası ile ilgili takılan sorulara Kuran ve hadisler ışığında cevaplar veren çok güzel bir kaynak kitap.Eğer bu yönde okumalar yapmak isterseniz başlangıç olarak tercih edebilirsiniz.Kudüs'ü dava edinsin ya da edinmesin az çok bilgi sahibi olmak isteyen herkese tavsiyemdir efendim.
160 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10
İlk olarak,

Kudüs’ün İslam’daki yeri nedir?

-Kudüs,ilk kıblemizdir.
-Kudüs, İsra ve miraç şehridir.
-Kudüs,kutsal şehirlerin üçüncüsüdür.
-Kudüs,peygamberlik ve bereket yurdudur.
-Kudüs,ribat ve Cihat yurdudur.

Kudüs’ü Yahudileştirme çabaları nelerdir?

-1897 yılında İsviçre’nin Basel kentindeTheodor Herzl liderliğinde toplanan 1.Siyonist Kongresi ve kurulan Dünya Siyonist Teşkilatı...
-Ekim 1917,Balfour Deklarasyonu...
-Birleşmiş milletlerin 1947 tarihli Filistin’i bölme kararı..
-5 Haziran 1967deki “Altı Gün Savaşı“nda Kudüs,Batı Şeria ve Gazze‘nin işgali...

Filistinlilerin teslimiyetinin nedenleri neler?

-Arapların acizliği ve Amerika uşağı olması.
-Sovyetlerin yıkılması ve Amerika korkusu.
-Cihad yolunun,uzun,külfetli ve kurbanların fazla olması.

Düşmanı önce tanımamız gerekiyor,peki nasıl tanıyacağız?

Düşmanı tanımamıza yardım eden temel kaynaklar:
Kuran-ı Kerim,
Tevrat,
Tarih,
Çağdaş yazarların yahudilerle ilgili kitapları,
Yahudilerin mevcut yaşantıları,
Yahudilerin kendileriyle ilgili kaleme aldıkları metinler.
Siyonizmin tehlikeleri:Irkçılık,Şiddet ve Düşmanlık,Yayılmacılık,Ahlaksızlık,Cimrilik ve Mala Kulluk.

Siyonizm emperyalizmi,emperyalizmin en üst aşamasıdır.Yerleşimci,Yayılmacı,Irkçı(etnik),
Terörist,Zalim bir emperyalizmdir.

Tavsiyeler...

1.Daha sonra “İntifada” ismini alan ‘Cami Devrimi’ tekrar canlandırılmalıdır.
2.İsraille her alanda normalleşme fikri reddedilmelidir.
3.İktisadi alanda boykot sürdürülmeli ve etkin devam edilmelidir.Tüm müslümanları içine alacak büyük çaplı bir boykota dönüştürülmelidir.
4.Araplar ve Müslümanlar sağlam şekilde kenetlenmelidir.
5.Kudüsü kurtarmak için bir uluslararası İslamî komite oluşturulmalıdır.
6.Kudüs fonu adında tüm dünya müslümanlarının imkânları ölçüsünde katkıda bulunabilecekleri bir fon oluşturmaktadır.
160 syf.
·Beğendi·8/10
@hlsktp sayfamdanYoruma önsözdeki şu atasözüyle başlayalım:"Firavun'a seni firavunlaştıran(azdıran) neydi? Diye sorulmuş o da 'Beni yaptığımdan alıkoyan birinin çıkmaması' cevabını vermiştir."
Bazı fetvalarıyla marjinal olarak değerlendirdiğim Karadavi'nin kitabında önyargılarla başlamış olamama rağmen çok aykırı görüşler okumadım. Öncelikle kitapta Kudüs'ün kutsallığı ve önemli olduğu üzerinde duruyor. Filistinlilerin teslimiyeti, Arapların acizliği, Amerika ve Batı'nın özellikle Hristiyan Siyonizmi'nin desteği ile ilerleyen İsrail ise maalesef ki gün geçtikçe gücüne güç katmaktadır. Karadavi "Ne gariptir ki öldürülen hakkından vazgeçti, öldüren vazgeçmiyor! " diyerek tüm Müslümanlara bir eleştiride bulunuyor.
Yahudilerle asıl hangi nedenle savaşıldığını anlatan kısım; çeşitli iddaaları çürütüyor. " Yahudiler, Hz Muhammed (sav) risaletini yalanlayıp, Allah'ın kelamını tahrif ettikleri ve kitaplarında uluhiyetin hakikatini zedeleyerek yüce yaratıcıyı yarattıklarına benzettikleri için savaşmış oluyoruz." ve " Filistin'i işgal edip öz sahipleri olan halkları yurtlarından sürüp çıkarmaları " olarak gösteriliyor sebepler
Filistin topraklarında iddia ettikleri gibi hak sahibi olmadıkları peygamberlerin oraya geliş tarihleri ve çeşitli heseplamalarla belirtiliyor.
Daha sonraki kısımda ise İsrail'in ve Siyonistlerin genel özellikleri, amaçları üzerinde duruluyor.
Siyonistlerin asıl hedefi kitapta da belirtildiği üzere "Nil'den Fırat'a kadar uzanan Büyük İsrail'dir". Terörizm, ırkçılık, emperyalizm ve büyük bir merhametsizlikle yollarına devam etmektedirler.
Karadavi'nin de belirttiği gibi asıl yapılması gereken ise Kudüs'ün tüm Müslümanlar'ın ortak davası olduğunu farkedip ortak bilinç etrafında birleşmek olacaktır.
"Filistin halksız bir vatan değil ki, vatansız bir halkı kabul etsin!..."
"Firavun'a; 'seni firavunlaştıran (azdıran) neydi?' diye sorulmuş o da, 'Benim yaptığımdan alıkoyacak birinin çıkmaması!' cevabını vermiştir."
Şöyle bir atasözümüz var: “Firavun’a seni firavunlaştıran (azdıran ) nedir? Diye sormuşlar. Oda beni yaptığımdan alıkoyacak birinin çıkmamasıdır.” Cevabını vermiştir.
Yüce Allah, Yahudilerin önceki ataları hakkında şöyle buyuruyor;
'' Onlar, kendileriyle antlaşma yaptığın halde hiç çekinmeden
her defasında anlaşmayı bozan kimselerdir.''

Enfal-56
بسم الله الرحمن الرحيم
قُل لِّلّهِ الْمَشْرِقُ وَالْمَغْرِبُ
'' De ki: Doğu da Batı da Allah'ındır.

Bakara-142
Kudüs, yalnızca Filistinlilerin değildir.
Sadece Arapların da değildir.
Kudüs; yeryüzünün doğusunda veya batısında ,
kuzeyinde veya güneyinde olsun,
bütün Müslümanlarındır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
978-9944-0478-6-9
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nida Yayıncılık
Bu toprakların bir karışını bile satmam, çünkü bu topraklar bana değil, halkıma aittir. Halkım bu imparatorluğun her karışını kanını feda ederek elde etmiştir? Milletim bu vatanı kanlarıyla korumuştur. Bu toprakları kanlarımızla örteriz de elimizden alınmasına asla izin vermeyiz. O bizden ayrılıp uzaklaşmadan onu tekrar kanlarımızla örteriz. Ben onun hiç bir parçasını veremem. Bırakın yahudiler milyarlarını kendilerine saklasınlar. İmparatorluk parçalandığı zaman onlar, Filistini hiç karşılıksız ele geçiribilirler. Bu vatan ancak cesetlerimiz parçalanarak taksim edilebilir. Her ne şekilde olursa olsun bizi parçalamalarına asla izin vermeyeceğim.

II. Abdülhamid

Kitabı okuyanlar 190 okur

  • Ramazan
  • Haci Ziya Şeker
  • Merve Sağırlı
  • Zeynep
  • Murat Göktürk
  • Murabit
  • Başak Canbakış
  • Masivadan Maveraya
  • Merve.
  • Milena Jesenska

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%11.8
14-17 Yaş
%5.9
18-24 Yaş
%52.9
25-34 Yaş
%23.5
35-44 Yaş
%5.9
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%72.8
Erkek
%27.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%44.6 (25)
9
%23.2 (13)
8
%17.9 (10)
7
%7.1 (4)
6
%7.1 (4)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0