Her Saniye Değerlidir

8,3/10  (4 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
554 gösterim
Fransa Turu'nu beş kez kazanan müthiş atlet ve yazdığı kitapla New York en çok satanlar listesinde bir numara olan Lance Amstrong, kişisel ve profesyonel yaşamında kazandığı zaferlerin ve kayıplarının ilham veren öyküsüyle geri döndü ve ölüme çok yaklaşma deneyiminin ona gerçekten yaşamayı nasıl öğrettiğini samimi bir dille anlattı.

Her Saniye Değerlidir, büyük zorluklar yaşayan kararlı bir adamın, her güne mükemmele ulaşmak için yeni bir fırsat gözüyle bakmasının öyküsüdür. Armstrong, testis kanseri teşhisinden sonra akciğerlerine ve beynine de yayılan kanserle verdiği amansız savaşı ve hastalığının 1999 Fransa Turu'nu ve ardından gelen her Tur'u kazanmasını tetiklemesinin şaşırtıcı öyküsünü anlatıyor.

Yeni kitabında ölümle burun buruna gelmenin yaşamına kattıklarından bahsediyor. Armstrong Fransızlarla olan sürtüşmeli ilişkilerini ve takımının doping suçlamalarından aklanışını tarafsız bir dille anlatıyor. Özel yaşamının ayrıntılarına içtenlikle girerek kendisine acı veren ayrılığı dâhil hepsini okuruyla paylaşıyor.

Her alanda yaşam mücadelesi verenlere yeni bir bakış açısı kazandıracak ve destek olacak Her Saniye Değerlidir, Armstrong'un hayranlarını canlandıracak ve büyüleyecektir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2006
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789759064518
 • Orijinal Adı:
  Every Second Counts
 • Çeviri:
  Tülin Penso
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Crossfire 
17 Tem 19:16 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yaşama Çevrilen Pedal'ın devamı niteliğinde bir kitap.Okuyalı çok olduğu içim tam hatırlamayabilirim. Son zamanlarda ünlü sporcunun üzerine çok gidildiği için madalyaları da alınmıştı.Lakin ben inanmıyorum onun doping kullandığına.Bu kitabında ise eğer yanılmıyorsam bisikletten biraz daha uzak kalıp ailesiyle, çocuklarıyla vakit ayırmaya çalışıyordu.Madalyalarının geri alındığını öğrendiğimde epey üzülmüştüm.Gerçekten doping aldıysa bilemem tabi de pek inanmıyorum buna.

Ahmet Mutlu 
10 Oca 15:55 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Lance Armstrongun bu kadar başarılı olması beni şaşırtıyordu ve kitapta yazan her şeye inanıp hatta ona acımıştım insan üzülüyor doping testlerinden nasıl geçtiğini ve hepsinin iftira olduğunu söylüyor o kadar güzel senaryo yazıyor ki bizde inandık fakat biliyorsunuz geçen yıllarda doping kullandığı ve her şeyin yalan olduğunu itiraf etti bizede oha ya demek düştü:)