Her Şey Burada Başladı ve Bitti

5,0/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
336 gösterim
Ölülerin dirildiği, yanlışların düzeltildiği, yaşamın bitti derken yeniden başladığı Lily kasabasına hoş geldiniz…


Küçük ve sıkıcı Lily kasabasında yaşayan Cullen Witter’ın on beş yaşındaki kardeşi Gabriel ansızın sırra kadem basmıştır. Cullen o yaz sevgiyi bulup kaybederken ve ailesini bir arada tutmaya çalışırken dünyanın başka bir köşesinde inancını kaybeden genç bir misyoner, hayatın anlamına dair çılgınca bir arayışa girmiştir. İki gencin hayatları çok uzak görünse de adım adım birbirine yaklaşmaktadır.Aynı günlerde Lily halkı bambaşka bir konuyla ilgilenmektedir: Soyu tükenmiş Lazarus ağaçkakanının kasabada görüldüğüne dair söylentiler ortalığı kasıp kavurur. Cullen’ın aklıysa kardeşindedir. Gabriel’a ne olmuştur? Bir gün geri dönecek midir? Lanet kuş, hayatlarından ne zaman çıkacaktır? Haftalar geçerken şefkatin yerini gerilim alır ancak hayat her zaman ikinci şanslarla doludur…


“Yas süreci, yeni başlangıçlar, hatta hayatın anlamı üzerine şaşırtıcı ve düşündürücü bir roman.”


Kirkus Reviews


“Okurlar Cullen’ın aniden ortadan kaybolan sevgili kardeşinin şaşırtıcı bir sona kadar gizem ve kalp kırıklığıyla dolu hikâyesine kendilerini kaptıracak…”


Booklist


“Whaley, karakterlerinin kayıp ve çaresizlik hislerini şefkat ve empatiyle ortaya koyuyor. Beklenmedik sonu ise romanı duygusal bir zirveye taşıyor.”


VOYA


“Zekice, kara mizah dolu ve çok katmanlı bir ilk roman… Whaley birden fazla olay örgüsünü ve konuyu, tecrübeli bir yazarın özgüveniyle bir araya getirmiş. Sonuçta ortaya medya, inanç ve aileye dair düşündürücü bir roman çıkmış.”


Publishers Weekly


“Güçlü kurgusu, okurların Witter ailesiyle empati kurmasını ve yaşadıkları zorlukları hissetmesini sağlıyor. Karakterlerin kederi derinleştikçe verdikleri tepkiler de somutlaşıyor ancak Gabriel’ın döneceğine dair umutları asla tükenmiyor. ”


School Library Journal, Karen Alexander


“Whaley iki olay örgüsünü yavaşça ve ustalıkla yaklaştırıp şaşırtıcı bir sonda birleştiriyor. Güçlü karakterlerin yanı sıra arkadaşlık, din, aile ve yuva kavramlarına dair somut fikirler ortaya koyan, düşündürücü bir gençlik romanı.”


Children’s Literature, Jody Little


“Bu kitap göklere yükseliyor. Corey Whaley’yi takipte kalın; tabii stratosferi görebiliyorsanız.”


Ellen Hopkins, New York Times çoksatan yazarı


Michael L. Printz Ödülü, 2012
William C. Morris Ödülü, 2012
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2016
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786053437949
 • Çeviri:
  Ilgın Berivan Yıldız
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Rukiye Yılmaz 
 24 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde

Kitabın arka kapak açıklaması ile okumaya başladım . İlk 70 sayfa ilerlemiyor . Hikayede geziyorsunuz boş bir şekilde . Benton'ın hikayesi için devam ettim ben . Okudukça da bu kadar okudum devamı gelmeli diyerek kendimi itekledim . 150 den sonrası sürükleyiciydi. Kitap yavan kalmış . Ne tam anlamıyla konuyu övebiliyorsunuz ne de dili . Bunun yanında yerilecek kadar kötü de değil . Vasat bir kitap .