Her Temas İz Bırakır Behzat Ç. - Bir Ankara Polisiyesi

8,5/10  (166 Oy) · 
552 okunma  · 
147 beğeni  · 
2.739 gösterim
Kızılay, Sakarya Caddesi, SSK İşhanı, Dil-Tarih, Atakule, öğrenci evleri... ve Emniyet... Cinayet Masası. Behzat Ç., "yeni müktesebata" uyum sağlayamamış, lambur lumbur, "dişli" bir başkomiser. Müzik dinlemez, polis telsizi dinler. Kitap okumaz, gazeteye spor sayfasından başlar. Herhangi bir siyasi görüşü yok. "İçimizden birinin" üçüncü sayfa haberlerine yansımış hali gibi, adı bile tam değil. 1. Amatör'de duran toplara iyi vuran bir stoperken, topçuluğu bırakıp başkalarını tekmelemeye başlamış. Mesela beş lira için kalbinden adam bıçaklayanları, on üç yaşında kızlara tecavüz eden, namus için en yakın akrabalarını vuranları... Kendi adalet anlayışı bakımından sorun yok; "it uğursuz" kimdir, belli gibi görünüyor... Ama acaba öyle mi? Behzat Ç.'yi ve onun adalet duygusunu da rahatsız eden işler olabiliyor bazen hayatta... At izinin it izine karıştığı bir cinayet... Kim, niye öldürsün bu kızı? Hem niye bu şekilde? Siyaset karışmış desek?.. Garip... Öğrenci âlemine, başka âlemlere, ama asıl polis âlemine dikiz atan, entrikası bereketli bir polisiye...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2006
 • Sayfa Sayısı:
  299
 • ISBN:
  9789750504402
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınları
 • Kitabın Türü:

Behzat C. televizyonda izlemeseydim daha heyecan verici, sonunu bilmeden birgunde bitirebilirdim. Ama her seye ragmen Emrah Serbes iste dedirten bir roman olmus.

Mêrxwas 
30 May 22:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

polisiye düşkünleri iyi okusun bu yazıyı (: kulak aşinası olduğumuz dizi Behzat Ç. (benim 2 kere bitirdiğim) senaryosudur . muhteşem bir kurgu. serinin ilk kitabı. bu kitap belki sizin polis olmanızı bile sağlayabilir. kitap cinayet büro amiri Behzat Ç. ve ekibinin yürüttüğü soruşturmalar üzerine yazılmış olmasından ziyade toplumsal içerikli mesajlar da sunuyor okuyuculara. yazarın kaleme aldığı bu kitapta mekan ve kişiler kendimizi kitabın içinde hissetmemizi sağlıyor ki o derece güzel bir betimleme sunmuş. yer yer aşklara da yaşanmış olaylara da yer veren kitap gayet güzel ve okunması gerekiyor (:

Gizem Kordali 
18 Şub 16:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Emrah Serbes severek okuduğum bir yazar ancak bu kitabı okumakta geç kalmışım. Sebebi polisiye sevmeyişim olabilir. Behzat Ç. karakteri dizisiyle hepimizin gönlünde taht kurduğu gibi roman betimlemelerinde de insanda geriye hafif bi kıskançlık bırakmıyor değil. Her sayfada sona yaklaşmaktan korktuğum için yavaştan aldım. Romanın sonunu bildiğim halde ağlamaklı oldum. Herkese, özellikle polisiye sevenlere özellikle tavsiye ediyorum.

EdaY 
23 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İsmi ile bile okuru yakalayabilecek bir kitap. Herhangi bir temasın kimlerde nasıl izler bıraktığını anlatırken Behzat Ç.'yi bize kazandırmıştır. Teşekkürü bir borç biliriz efendim :)

Serdar Poirot 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.

Dizisi de yapılan karakterin ilk romanı. Behzat Ç. karısından boşanmış, kızı Berna ile sorunları olan Cinayet Büro başkomiseridir. Yılbaşı gecesi Betül adında bir kız Teras bardan atlar. Cinayet büro işe karışır ama tek karışan onlar değildir. İşin içinde istihbarat ve TEM de vardır. İntihar gibi gözüken olay intihar olmayabilir. İşin içindeki sol örgüt üyelerini araştırırken eski sevgilisi Bahar ile karşılaşır. Katili bulmaya çalışırken Hayalet, Harun, Akbaba, Eda, Cevdet ve Selim ile çalışır. Katil beklenmedik bir isimdir ama acaba adalet gerçekleşecek midir? Berna ile arasındaki buzları eritecek midir? Bahar ile tekrardan sevgili olacak mıdır? Soluksuz okunan bir polisiye. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Kübra YILDIRIM 
05 Ağu 18:18 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Behzat Ç.. Önce diziyi izleyip ardından kitabı okumak farklı bir hava katıyor. Kafanızda karakter canlandırması yapamadığınız hemen diziye döndüğünüz bir kitap oldu benim için. Sonunu bildiğim halde yine de içine çekiyor kitap ne kadar okudum ne kadar zaman geçmiş bilmiyorsunuz bile..

Mehmet Güner 
19 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 7/10 puan

Özellikle diziyi seyretmiş olanların daha hızlı okuyabileceği, karakterleri daha iyi yorumlayabileceği akıcı bir kitap. Diziye göre Behzat Ç. biraz daha az kaba bir polis. Katili diziyi seyrettiğimden önceden bilsem de kitabı okuması keyif verdi.

Busrabayr 
26 Oca 21:46 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir ankara polisiyesi demek yetmez bu kitap daha fazlasını iceriyor. Kitabın sonunu hayır olamaz,olmasın düsünceleriyle okudum. Malesef oldu.... Son harfiyatda görüşmek üzere Behzat komserim...

M. Pınar 
 22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde

Yazarın Kafa Dergisindeki yazılarını da çok keyif alarak okumam. Kitaba da bu sebeple önyargılı başlamış olabilirim. Ancak çok da yanıltmadı. Bana kalırsa pek bi edebi değeri yok. Kitaptaki diyalogların aktarımı sıkıntılı bi kere. Neredeyse her konuşmadan sonra "dedi" ifadesi, aktarımı bayağılaştırıyor. Kitabın tek keyif veren tarafı dizideki karakterleri hatırlatması oldu. Okuyunca karakterleri özledim.

Hayrettin Hayro Güler 
06 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Emrah Serbes ilk defa okudum. Yazarın Betimlemeleri, argo kelimeleri tam yerinde, beklemediğimiz bir anda kullanması kitabı okurken gülmemizi sağladığı için teşekkür ederim. Şule karakteri olsun, hayalet ,harun, eda, akbaba en önemlisi de Behzat Ç karakterinin uyumu mükemmeldi. Sürükleyiciydi ve iyiki okumuşum dedim.

4 /

Kitaptan 70 Alıntı

Derya Yalınkılıç 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kırık kalpler
Telafisi en güç şey dikkatsizlik sonucu kırılan kalplerdir. Iş işten geçtiğinde bütün mazeretler tedavülden kalkar...

Her Temas İz Bırakır, Emrah SerbesHer Temas İz Bırakır, Emrah Serbes
Cemre Kara 
24 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

-Çok mu sevmiştin?
-Bilmem. Ben sevmesini bilmiyorum herhalde. Kimi sevdiysem bana düşman oldu.

Her Temas İz Bırakır, Emrah Serbes (Sayfa 216)Her Temas İz Bırakır, Emrah Serbes (Sayfa 216)
Mâsiva 
21 Şub 15:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsan değişiyor, hem de çok, ama sanki eski tanıdıkların hatırına onda hiç değişmeyen şeyler de kalıyor.

Her Temas İz Bırakır, Emrah SerbesHer Temas İz Bırakır, Emrah Serbes
Mâsiva 
 24 Şub 01:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Çok mu sevmiştin?"
"Bilmem. Ben sevmesini bilmiyorum herhalde. Kimi sevdiysem bana düşman oldu..."

Her Temas İz Bırakır, Emrah SerbesHer Temas İz Bırakır, Emrah Serbes

Bizi samimiyetin hastalık olduğuna inandırmaya çalışıyorlar. İnanınca, herkes gibi olunca, aptallaşınca iyileşiyoruz.

Her Temas İz Bırakır, Emrah Serbes (Sayfa 110)Her Temas İz Bırakır, Emrah Serbes (Sayfa 110)

Kitapla ilgili 1 Haber

İki Behzat Ç. Romanı Tek Ciltte; Her Temas İz Bırakır ve Son Hafriyat tek kitapta...!!!
İki Behzat Ç. Romanı Tek Ciltte; Her Temas İz Bırakır ve Son Hafriyat tek kitapta...!!! Her Temas İz Bırakır’ın yayınlanışının 10. yılı şerefine İletişim Yayınları özel bir Behzat Ç. baskısını bizlerle buluşturuyor. İki Behzat Ç. romanı tek ciltte buluşuyor.