Her Yönüyle Örnek Öğretmen

7,0/10  (4 Oy) · 
16 okunma  · 
6 beğeni  · 
731 gösterim
Otuz yılı aşan öğretmenlik hayatımda yetiştirdiğim binlerce öğrencim, bugün öğretmen olarak yurdun çeşitli yerlerinde görev yapıyor. Bunların çoğundan hemen her gün mektup ve mesajlar alıyorum. Benimle paylaştıkları hususların ağırlıklı kısmı ise eğitim problemleri ve çözüm yollarıyla ilgili. Bu nedenle böylesi önemli konuların heba olup gitmesine gönlüm razı olmadı.

Görev başındaki genç öğretmenlerimize bir el kitabı özelliğini taşıyan bu eseri hazırlamaya karar verdik. Her öğretmenin elinde bir eğitim pusulası olması niyetiyle düşündüğümüz bu kitabı "Her Yönüyle Örnek Öğretmen" adıyla kaleme aldık.
Temennimiz şuydu ki, genç öğretmenler; öğrenciye, veliye ve topluma örnek ve model bir insan olsun ve çevresinde çekim merkezi haline gelsin. İnanıyorum ki, bu çalışma her öğretmene bir eğitim kılavuzu niteliğinde döküman olacak ve yaşanılan problemlere öneriler sunacak. Bütün öğretmen dostlarımıza yeni bir bakış açısı, yeni bir ruh ve yeni bir heyecan dileğiyle...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9752697256
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

İyimserlik değerinin yüksekliği oranında başarı ve mutluluk artmaktadır. Olumsuz düşünce ve bakış açısı ise beraberinde üzüntü ve hastalık getirecektir. Demek ki, yarınki sağlığımızı ve başarımızı belirleyen, bu günkü düşüncelerimizdir.

Her Yönüyle Örnek Öğretmen, Halit ErtuğrulHer Yönüyle Örnek Öğretmen, Halit Ertuğrul

Tuğrul Bey, "Kendime bir köşk yaptırıp, yanına da cami(okul) yaptırmazsam, Allah'tan utanırım." demiştir.

Her Yönüyle Örnek Öğretmen, Halit Ertuğrul (Sayfa 30)Her Yönüyle Örnek Öğretmen, Halit Ertuğrul (Sayfa 30)