Her Yönüyle Örnek Öğretmen

7,6/10  (5 Oy) · 
17 okunma  · 
6 beğeni  · 
747 gösterim
Otuz yılı aşan öğretmenlik hayatımda yetiştirdiğim binlerce öğrencim, bugün öğretmen olarak yurdun çeşitli yerlerinde görev yapıyor. Bunların çoğundan hemen her gün mektup ve mesajlar alıyorum. Benimle paylaştıkları hususların ağırlıklı kısmı ise eğitim problemleri ve çözüm yollarıyla ilgili. Bu nedenle böylesi önemli konuların heba olup gitmesine gönlüm razı olmadı.

Görev başındaki genç öğretmenlerimize bir el kitabı özelliğini taşıyan bu eseri hazırlamaya karar verdik. Her öğretmenin elinde bir eğitim pusulası olması niyetiyle düşündüğümüz bu kitabı "Her Yönüyle Örnek Öğretmen" adıyla kaleme aldık.
Temennimiz şuydu ki, genç öğretmenler; öğrenciye, veliye ve topluma örnek ve model bir insan olsun ve çevresinde çekim merkezi haline gelsin. İnanıyorum ki, bu çalışma her öğretmene bir eğitim kılavuzu niteliğinde döküman olacak ve yaşanılan problemlere öneriler sunacak. Bütün öğretmen dostlarımıza yeni bir bakış açısı, yeni bir ruh ve yeni bir heyecan dileğiyle...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9752697256
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gökçenur CAN 
 5 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu güzel mesleği yapan insanların arasında büyüyen ve aralarına katılma hayali kuran biriyseniz hem gülümsetebilen hem de göz yaşları içinde bırakabilen bir kitap.Tabii değilseniz de öyle.
Yoğun ve duygusal.Aynı zamanda farklı tecrübelerin paylaşımı olması nedeniyle fazlasıyla faydalı olduğunu düşünüyorum.Okumanızı tavsiye ederim.