Hercule'ün On İki Görevi

7,2/10  (9 Oy) · 
49 okunma  · 
5 beğeni  · 
659 gösterim
Dış görünümüyle Hercule Poirot'nun mitolojik Yunan kahramanı Herkül (Hercule) ile uzaktan yakından bir benzerliği yoktu. Fakat bu zeki dedektif de Herkül gibi toplum içinde meydana gelen tatsız olayların sorumlularını bulup yakalamakta ustaydı.

Emekli olmasına yakın, on iki vakanın çözümünü üstlenen Poirot, tarihte işlenmiş suçlardan çıkarımlar yapıp becerilerini kahramanca kullanarak olayları çözümleyebilecekti.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789752110588
 • Orijinal Adı:
  The Labours Of Hercules
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Nevra Yıldız 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 10/10 puan

Mitolojinin gerçek yaşamla örtüştüğü bir kitaptı. Olayları mitolojinin benzerliğinden yararlanılarak sunmak dahiyane bir fikir. Agatha Christie Hercule'ün On İki Görevi kitabında bizi o görevleri çözmeye teşvik ediyor. Olayları çözmeye çalışmak tahminler yürütmek eğlenceliydi. Çok sürükleyici bir kitaptı. Olaylar hakkında tahminlerde bulunarak, sonuçlara şaşırarak okudum. Çok güzeldi..

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye roman daha. Mitolojideki Herkül, Hera'nın tahrikleri yüzünden karısı ve çocuklarını öldürür. Ancak sonra yaptıklarından pişman olur ve affedilmek ister. Ona zorlu on iki görev verilir. Eğer başarırsa affedilecektir. Bunu Hercule Poirot'a anlatan doktor arkadaşı Poirot'un asla emekli olamayacağını iddia eder. Poirot'un hoşuna gitmiştir bu fikir. Emekli olmadan önce mitolojidekilere benzer on iki görev alıp başarıyla tamamlayacaktır. Oldukça zevkli ve soluksuz okunan bir roman.

Kitaptan 2 Alıntı

Doğru yoldan sapmak bir insan için ne büyük aptallık! İnsanın tek gereksinimi güçlü bir vicdan. Böylece tüm dünyaya kafa tutabilir ve sana müdahale etmeye çalışanlara " cehenneme kadar yolun var " diyebilirsin.

Hercule'ün On İki Görevi, Agatha Christie (Altın kitaplar)Hercule'ün On İki Görevi, Agatha Christie (Altın kitaplar)