Herkes Yalnız

7,3/10  (9 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
866 gösterim
"Bir baksana! Sana kendi içine kapanan hikâyeler anlatacağım şimdi. Rahatsız olacaksın belki, belki canın yanacak, sızı oturacak kalbine; belki değil, eminim. Yazarken bana da böyle oldu çünkü. Benden geçmeyen sana işlemez ki... Canım yandı yazarken, değiştim; seni de değiştireceğim. Budur acı, hem anlatanı hem dinleyeni değiştirir. Hikâyemi okumaya başlayan sen, bitirdikten sonraki senle aynıysa hâlâ, yak hepsini, okuma. Tekrar okumak, geri dönüp bakmak istemeyeceksen bırakalım peşin... Kötü hikâyedir o, arada birini özler gibi açıp da okumayacaksan birkaç satırı. Altını çizmiyorsan kimi cümlelerin, kapat bu kitabın kapağını... Sana şimdi acı şeyler anlatacağım; bir baksana..."

Genç kuşak yazarlarından Onur Caymaz, şiirleriyle ve öyküleriyle kendine Türkiye'nin edebiyat âleminde yer açanlardan. Herkes Yalnız, onun olgunlaşmış üslubunun, okura farklı pencereler açan dünyasının, zamana tanıklık eden ve zamanımızın insanlarının iç dünyalarını kurcalayan öykülerinin toplamı. Çöp evlerden örgüt evlerine, Ali İsmail Korkmaz'dan polis Kadri'ye, alkolsüz yapamayanlardan çok âşık olanlara... Türkiye manzaraları.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2015
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  9786059908856
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi
 • Kitabın Türü:
Damla YILDIRIM 
17 Oca 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 7/10 puan

Özellikle son hikaye muhteşem.. Yani kitaba adını veren "Herkes Yalnız" kısmı.. Diğerlerinde çok etkilenmesem de üslup çok güzel. Onur Caymaz'ın tarzını sevdiğimden de olabilir. Beklentimi tam karşılamadı ama yine de okunulası kitaplardan.