Herşey Sevgiyle Başlar

8,5/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
849 gösterim
İlk evlenme yıldönümleri yaklaşıyor ve yaklaştıkça genç kadın daha da hüzünleniyordu. Mutluydu ama bir o kadar da üzgün, bugün onlar için çok değerli bir gündü; ama birbirlerine hediye alacak paraları bile yoktu. Kadın giyinip dışarı çıktı "alamasmada dolaşırım" dedi kendi kendine. Boş boş dolaşırken bir ilan gözüne çarptı: "40 liraya saçınızı alıyoruz".

Genç kadının bu çok hoşuna gitti ve o uzun güzelim sırma saçlarını 40 lira karşılığında kesdirdi. Ne alacağını düşünürken aklına eşinin zinciri kırılıp da takamadığı cep saati geldi. Ona bir zincir almaya karar verdi.
Akşamı sabırsızlıkla bekliyordu. Eşi geldiğine onu gülümseyerek karşıladı. Önce eşi kendi aldığı hediyeyi verdi, kadın bir sevinçle hedyesini açtı. Ve içinden sattığı cep saatinin yerine aldığı çok güzel taşlı bir toka çıktı. Kadın şaşkınlıkla kendi aldığı hediyeyi verdi.
Eşi hemen hediyeyi açtı ve içinden cep saati zinciri çıktı. Eşi şaşkınlıkla bu hediyeyi nasıl aldığını sorduğunda, genç kadın saçlarını para karşılığında kestirerek aldığını anlattı. Ne o hediyeyi aldığı tokayı takabildi, ne de eşi onun aldığı zinciri cep saatine takıp kullanabildi. Ama onların paha biçilmez sevgilerinin bunlara zaten ihtiyacı yoktu. Sevgileri onlar için her şeyden daha önemliydi çünkü...

Herkesin böyle paha biçilmez sevgiyi bulabilmesi umuduyla...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789752544673
 • Yayınevi:
  Neden Kitap
 • Kitabın Türü:
Emrah KARACAOĞLU 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap farklı farklı hikayeerden oluşuyor. Hepsinde genel ana tema sevgi. Bunun içinde aşk hikayeleri de var dostluk hikayeleri de var anne baba çocuk hikayeleri de var. Kısacası sevginin her türlüsü var bu kitapta. Okurken sıkılmayacaksınız.