Hesaplaşmanın H'si Kinsey Millhone 8

8,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
268 gösterim
"Adım Kinsey Millhone. California eyaletinde özel dedektiflik yapma ruhsatım var. otuz iki yaşındayım, iki kere boşandım, çocuğum yok. Hoş bir insanım ve pek çok arkadaşım var, oturduğum daire küçük ama ben sıkışık yerlerde yaşamaktan hoşlanırım. Yaşamımın büyük bir bölümünü karavanlarda geçirmişsem de, son zamanlarda onlar da hoşlanmadığım kadar lüks olduklarından şimdi tek odalı bir 'bekâr' evinde yaşıyorum.evcil hayvanım yok. Saksı içinde çiçek de yetiştirmem. Zamanımın büyük bir bölümünü yolda geçirdiğimden arkamda bir şeyler bırakmaktan hoşlanmam. Mesleğimin tehlikeleri dışında yaşamım hep sıradan, olaysız ve iyi geçmiştir..."

Kinsey Millhone 1950 doğumlu bir kadın. Kaliforniya, Santa Teresa'da yaşıyor. Asi ve uzlaşı nedir bilmeyen bir karakter. Boğa burcu. Giyim zevki berbat. İki kez evlenip boşanmış. Yakışıklı bir gitarist olan ikinci kocası eşcinsel. Kendini mesleğine vermiş, gönül işlerine son vermiş gibi görünüyor. Ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 1997
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789753291620
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  Oğlak Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Kinsey Millhone bir görevden döndüğünde California Fidelity sigorta firmasında beraber çalıştığı Parnell adında bir sigortacının öldürüldüğünü öğrenir. En son Bibianna Diaz adında bir kadının kaza sigortasını başka birine vermiştir. Kinsey bu işi aldığında başına geleceklerden habersizdir. Jimmy Tate adında ilkokul arkadaşı ve eski bir polisin Bibianna ile ilişkisi vardır. Bu arada Chago adında bir adam Bibianna'yı kaçırır ve Jimmy de onu öldürür. Chago, büyük sigorta yolsuzluğu çetesi başkanı Raymond Maldonado'nun kardeşidir ve Raymond Bibianna'yı sevmektedir. Çeteyi çökertmek için teğmen Con Dolan, Kinsey'e muhbirlik teklif eder. Teklifi kabul eden Kinsey büyük bir tehlikededir. Bir yandan Raymond, bir yanda yardımcısı Luis, bir yanda da Bibianna. Acaba işler mutlu sonlardaki gibi mi bitecektir? Kinsey bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Jimmy ve Bibianna mutlu olabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.