Hevesi Kirpiğinde

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
63 gösterim
Ölüyorduk…
Çocuklar ölüyordu, kadınlar ölüyordu, gençler ölüyordu, travestiler ölüyordu, seks işçileri ölüyordu, kediler ölüyordu, köpekler ölüyordu, güvercinler ölüyordu…
Bir erkeğin, bir erkin elinde ölüyorduk. Sonra yine çocuklar, yine kadınlar, yine hepimiz… bir döngünün içinde durmadan ölüyorduk. Bazen yaşarken, bazen yaşama gözlerimizi kapatırken bir heves kalıyordu kirpiğimizde, dudağımızın kenarında, boşluğa bıraktığımız sesimizde. Bazen gelincikler kusuyorduk ölürken, tabutumuzun üstünde bir peruğun yanına sıkışıyordu al yazmalar, çocukluk canavarlarımıza yem oluyorduk herkesin gözü önünde.
İkinci kitabı “Hevesi Kirpiğinde” Polat Özlüoğlu, heveslerden heves beğenin ama çoğunun kirpiklerinizde asılı kalacağını aklınızdan çıkartmayın diyor. Bildiğimizi unutmayalım diye, büyük harflerle bir satır başı olarak yazıyor öykülerine: Tenimizi parçalayan bıçakları, günlerce buzda bekletilen cansız bedenlerimizi, çocuk yaşta çarşaflara akan kanımızı, dikine kestiğimiz bileklerimizi, Ankara’nın garında bıraktığımız sevinçlerimizi.
Çünkü hepimiz ölüyorduk, hevesimiz kirpiğimizde…
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2017
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9786059679000
 • Yayınevi:
  Notabene Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burcu Bergen 
05 Mar 08:17 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

İç burkan, yer yer beni karamsarlığı ve üsluptan dolayı sıkıntıya sokan bir çok öykünün bulunduğu bir kitaptı. Acıyla dolu olması okumamı biraz zorlaştırsa da gerçeklerin acı olduğu gerçeğini yüzüme yüzüme vurdu açıkçası.