Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi

8,3/10  (4 Oy) · 
13 okunma  · 
6 beğeni  · 
553 gösterim
Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Deli Gömleği ile romanlarının ardından öyküleriyle de kendine ait bir okur kitlesi oluşturan Güray Süngü’nün ikinci öykü kitabı. Güray Süngü bu kitabında modern zamanlara dair öyküler kurguluyor. Kendi içinin dehlizlerinde kaybolan insanları anlatıyor. Aklın ve kalbin çıkmaz sokaklarında dolaşan bu insanların öykülerinin kim için ne ifade edeceğini, zaman gösterecek.rnBiliyorum bundan sonrasını.rnAcısının sebebi hayata yenik düşecek ve unutulup gidecek ama içindeki ağıl acı hep kalacak orada, kalbinin tam ortasında ve yüzünde, en anlamlı bakışında.rnBu yüzden belki meczup ya da hasta diyecekler ona.rnAcısı dinsin diye ilaçlar verecekler.rnAma dinmeyecek acı.rnSadece ilaçların ve zamanın etkisiyle geçmiş gibi yaparak yaşama yetisi kazandıracak ruhuna.rnHayat böyle sürecek bundan sonra.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  134
 • ISBN:
  9786054494521
 • Yayınevi:
  Okur Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
tekkisilikruyalar 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ödüllü bir yazardan ödüllü bir kitap ... Kitapta 11 öykü yer alıyor, karamsarlık ve hissizlik hâkim şimdilik. Biraz üçüncü sayfa, biraz ters köşe ...

Kitaptan 4 Alıntı

Durgundu su, akıyordu su. Bazı kelimeleri cümle içinde kullanmak güzeldir. Suyu cümle içinde kullandıkça kirlenir su, cümle temizlenir ama su kirlenir.

Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Güray Süngü (Sayfa 17)Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Güray Süngü (Sayfa 17)
Deniz Köse 
23 Haz 21:27 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kimlerdendin sen o çatışmada.
Ben mi?
Ölenlerdendim efendim.

Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Güray Süngü (Sayfa 123 - okur kitaplığı)Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Güray Süngü (Sayfa 123 - okur kitaplığı)
Deniz Köse 
23 Haz 21:22 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Bazı şeyler parayla satılmaz."
"Mesela?"
"Manalar mesela."

Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Güray Süngü (Sayfa 11 - okur kitaplığı)Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Güray Süngü (Sayfa 11 - okur kitaplığı)
Deniz Köse 
23 Haz 21:25 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yirmi bilmem kaçıncı yüzyıldaydı dünya. Eskisi gibi olması düşünülemezdi, hem de hiçbir şeyin. İnsanlar bile artık birer birer değil, biner biner ölüyordu.

Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Güray Süngü (Sayfa 23 - okur kitaplığı)Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi, Güray Süngü (Sayfa 23 - okur kitaplığı)