Hiç’likten Gelen Güç

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.679
Gösterim
Adı:
Hiç’likten Gelen Güç
Baskı tarihi:
3 Şubat 2020
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056998409
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Feniks Kitap
Unutma!
Kaybedecek hiçbir şeyin kalmadığı gün, içindeki gerçek güç açığa çıkar.

Gerçek güç, hiç’likten gelir.
Sana bu kitapta öyle şeyler anlattım ki artık asla eskisi gibi olamazsın.

Şimdi git ve sana ait ne varsa, geri al bu hayattan.

GÜCÜNÜ, SANA EN BÜYÜK DARBEYİ İNDİREN OLAYDAN ALACAKSIN

Bu kitap, sana tüm gücünü geri yükleyecek özel içerikle geliyor:

Kendi yaşamının Lideri olman için güçlü formüller
Bilinçaltına hükmederek “yeni bir sen” yaratma yolları
His Yüklemesi metodu ile gelecek mucizeler
Parayı çeken uygulamalar
Güç sahibi olman için gizli öğretiler
Hızlı Sonuç veren Ritüeller
İlişkileri dönüştüren yüzleşmeler
Gizemli manevi reçeteler
Hiçbir kitapta olmayan Spiritüel Sırlar
Binlerce Yıllık, Çok Etkili GERÇEK TILSIMLAR

KENDİ ZİRVENE ÇIKMAYA HAZIR OL…
Ülkemizde en çok satan kitapların arasında mitik daha doğrusu "zırva" diyebileceğim bir kitabı görmek üzücü.
İlk defa bir kitap hakkında yorum yapmam gerekti keşke daha düşünce ve bilgiye yönelik olsaydı.
Şu da var ki bunu alıp okuyunca ne olucağını zannedipte alıyorsunuz.
Biri dini pazarlar, biri milli değerleri bak bunları anlarım zafiyetin vardır alırsın ama bunun bir açıklaması yok.
Şunu söylemek ön yargı olmaz sanırım bu kitabı alıp okuyan bir insanın aklından şüphe ederim.
Şu çocuk masallarına verdiğiniz değeri keşke bilmeye ve bilimede verseniz olaylara bakışımızın değişeceğinden emin olabilirdim.
İstemeden üzdüysem kusura bakmayın kalın sağlıcakla.
336 syf.
·1/10 puan
Öncelikle tamamen objektif olarak değerlendirmek için bu kitabı okuduğumu belirtmeliyim. Para bile vermedim, arkadaşımdan alıp okudum sırf değerlendirebilme adına.. Haftalarca "Çok Satanlar"a girmiş, sosyal medyada PR çalışması kuvvetli yapılmış bir kitap var karşımızda... Ama sonucu maalesef çok vasat! Işınsu'nun kitabında din pazarlamaktan, milli değerlerimizle oynamaktan başka bir şey göremedim. Zaten maddi olarak ve ruhen bunalımda insanlar; bu kitap da insanların o zaafına hitap ediyor. Onları manipüle etmeye, en çok ihtiyacı olan şeylere karşı gözlerini boyamaya çalışıyor. Tüm bunları yazarken de Işınsu çok emin konuşuyor, hemen belirlenen sürede gerçekleşecekmiş gibi... Yıllardır gerek yönetim, gerekse gücü elinde bulunduranların yaptığı manipülasyonlarla yaşayan koyun halkımız, böyle kandırma üzerine kurulu bir kitabın tüm dertlerini bitireceğini zannediyor. Tamamen boşuna bir para ve zaman kaybı olur sizin için... Şahsen ben okurken geçirdiğim 1 saate oldukça üzüldüm. O bir saatte ne güzel meditasyon yapardım. Meditasyon mu? Siz de denesenize, tamamen ücretsiz hem...
336 syf.
·3 günde·8/10 puan
Kitap kişisel gelişim bakımında gayet iyi ufak notlar sizi tatmin ediyor.Ama bir kitapta dini dualar varken ''Tılsım'' ''Rtieül'' adı altında kişilere büyü tarifi vermek ise pek rahmani gelmiyor bana.Eğer yazar gerçekten dini konuda bütünleşmek istiyorsa bu yolda gitmeli.Ama görüyorum ki kitabında tılsımlara yer vermesi kilit kumaş iğne ipe bağlama gibi rtüeller yaptırarak kişinin dininin güme gitmesini sağlatıyor.Böyle bir şeyi ise gizli bir şekilde yapmakta.Büyü ilminde var olan havas ilmi adı ile geçen bilgiler kitapta yer almakta ve bu işlemler net olarak büyüdür.Bu yazar malesef ki dini kitap adı altında bulunduğu kitaplarına dahi bu tür büyü tariflerine yer vermiş.Eğer islam dinine mensupsanız bu kadının kitaplarına çok dikkat edin. Kişinin imanını dinin şirke sokulmasına malesef ki sebebiyet vermekte.
336 syf.
·2/10 puan
Çok satanlar listesinde gördüğüm ve bir arkadaşım vasıtasıyla bana hediye edilen bu kitaba dair çoğu incelemede, kitabın içini okuduktan sonra kanaat oluştuğu dile getirilmiş lakin aslında kitabın kapağında her şey ortada...
Ortalıkta bu kadar dini ilimlerden bir haber olduğunu gördüğüm büyücü bozuntusu yazar/çizer varken, kapaktaki yedi mührün sawāqiṭ ve tahatil ile bağlantılarından burada bahsetmenin vakit kaybı olacağını düşünüyorum...

Vasat bir toplama kitabı olarak görülebilecek bu eserde; İslami literatürde geçen bazı terkipler bulunuyor.

Kitabın yazarı; asli değil tali kaynaklardan alıntılamış, Türkçe havas kitaplarından bulduğu ritüelleri aynı şekilde alıp koymuş diyebiliriz fakat bilinmesini isterim ki Türkçe tercümelerde geçen bu terkiplerin çoğu yanlış/değiştirilmiş.

Kaynak bilgisi olmayan kitapta -ki yazarın, bahsi geçen çoğu terkibin asıl kaynağından bir haber olduğunu düşünüyorum-orjinali bugün halihazırda İstanbulda bir Kütüphanede muhafaza edilen ve katalog taramalarına çıkartılmayan, sadece özel izinlerle araştırmacıların erişilebildiği, Cezayir doğumlu Mısırda yaşamış ismini vermeyeceğim bir İslam aliminin 4 ciltlik eserindeki ritüellerin, yanlış tercümelerle değiştirilmiş halleri bulunuyor.

Asli kaynaklarda, işin ehlinin bulup düzelterek kullanabilmesi için, müellif tarafından bilerek yanlış yazılan vefkler; bu kitapta fütursuzca, çare olacak iddiasıyla, copy-paste mantığı ile aynen yerleştirilmiş...

Kitabın bu kadar satmasını ise "toplumsal ve kültürel kanayan bir yara" olarak tanımlamak, sanırım hiç de ütopik olmayacaktır..
Son zamanlarda okuyup zihnimi meşgul eden kitaplardan en ağırı oldu...

Okuyucunun zeka kapasitesine göre kendini şekillendiren anlatımı ve çağının ötesinde alt metinleriyle günümüz yazarlarının ortaya çıkardığı tüm eserlerin ilerisinde bir yer edineceğine, aydın kesimin referans kitaplarından olup baş uçlarından ayırmayacaklarına eminim.

Felsefe, psikoloji, sosyoloji, astronomi, teoloji, sibernetik, göstergebilim, jinekoloji vb. onlarca bilim dalında araştırma yapıp insanlık için üretimler yapmak isteyen tüm yaratıcı kişiliklerin aradıklarından çok daha fazlasını bulacaklarına emin olduğum bu şaheser herkesin anlayamayacağı bir seviyede.

Kısaca;

Çok derin...
336 syf.
·Beğendi
Herkese mutlu günler dilerim
:
Kulağıma çalınan söylentilere göre fazlaca tartışılan bir kitapmış #hiçliktengelengüç :
#okudumbitti
Mevzu siyaset ve din ise bizim ülkemizde hazır ol vaziyette tartışmaya bekleyen bir gurüh insan var zaten :) Kendilerini pek kâle almamak gerek zira !
:
Kitabı baştan sona ince ince tüm detayları ile inceledim.
Okudum.
İşaretledim.
renkli post it’ler yapıştırdım tekrar tekrar bakmak, okumak için ...
:

Bakınız aslında kitap bir kişisel gelişim kitabı. Bunu dualarla , ebced hesabı okunacak Esma zikirleri ile , bir nevi Allah’a yaklaşma yöntemi gibi düşünürsek zenginleştirilmiş bir içeriğe sahip.
Biraz rabıta usulüne yakın gördüm ritüelleri ki hiç bir zararı yoktur bunun .
Enerji verir. Ruhu dinginleştitir.
:
Duanın, Allah demenin , kendine ve etrafındaki insanlara iyi gelecek bir takım
çalışmaların karalanmasına anlam veremiyorum.
:
Şunu net olarak söyleyim. Önyargılıydım kitaba karşı .
Fakat tüm önyargım kırıldı.
:
Yer gök dua üstüne demiş delerimiz, ninelerimiz . Tuğçe hanım kitabında sapkın hiç bir şey önermemiş. Kini at ... Nefreti at .. insanı ve yaradanı sev ... Çalış güçlü ol dua et ve Allahtan iste diyor... Bereket ve bolluk duaları vermiş . Gerçektir , uygulanır, kalben inanarak yaplırsa kesinlikle işe yarar .
:
Yani bu kitap kısacası manevi bir reçete , spritüel sırlarla dolu yardımcı bir kaynak.
Kuran okuyan, az çok bilgi sahibi olan , ayet sure hadis bilen birilerini kandırmak, sapkın yola sevk etmek bu kadar kolay değildir :) o yüzden bana yanlış eğri gelen bir taraf yoktur kitapta . :
Mum yakmak, kilit açmak gibi harekete dökülen eylemlerde birer semboldür.
Büyü yapıyor, yaptırıyor demişler :) İnandırıcılığı yok :) Tabi şahsi fikrimdir
:

Okuyan uygulayanlara şifa olsun :) Yok olmaz bilmem ne diye ayak direnenler kendileri bilir ne diyelim :) :
336 syf.
Içerisinde bol miktar dua, spritüel uygulama ve aforizma bulunan kişisel gelişim kitabı. Yazarı Tuğçe Işınsu buradaki dua ve ritüelleri yaparsak o alandaki dileğin gerçek olacağını söylüyor. Denedim mi? Hayır. Denersem muhakkak yazarım.
336 syf.
Tek kelimeyle zaman kaybı...

İnsanların dini duyguları ile oynamak bu kadar basite indirgenmemeli bence...

Tamamen ticaret amaçlı bir kitap hissi veriyor insana...
Bu kitabı okuyan birinim kendisine saygısı yoktur net!! Bilmem içimdeki ışığı kağıda dök bilmem, gözünü kapat ve sana mesaj beklesini imgeleymiş, tılsımlıymış da sonrasında efenim tılsımın işe yaraması için ödünç almayıp kendimiz satın almalıymışız da ..... Abi cidden kendisine okurum diyen biri nasıl böyle cahilce şeyleri alır . Kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz? . Kadın resmen dalga geçiyor... Ayıp ya tam bir cahil ve para avı

Not: kitabı okumadım sosyal medyadan gördüğüm alıntı ve fotoğraflardan yola çıkarak yazdım. Saygılar
336 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Dış dünya sadece yansımadır. Dış dünyada birşeyler iyi gitmiyorsa,bu sana 'içeride 'değişmen gerektiğini anlatan bir mesaj .
ve geçmiş senin acın kanayan yaran unutulmayan kabusların olmamalı. Olması gerekliydi ve bunun için oldu .
336 syf.
·1/10 puan
Öncelikle kitaba kesinlikle para vermedim, komşudan ödünç aldım ve kendimden çaldığım 2 saat için yine kendimden özür diliyorum, merak işte :))))

Kişisel gelişim kitaplarını normalde de sevmem. Papağan gibi aynı cümleleri tekrarlıyorlarmış gibi gelir bana fakat ben ömrümde bu kadar itici bir kişisel gelişim kitabı da görmedim daha önce.

"Kendini sev, başaracağına inan ve tabi ki ritüel adı altında verdiğim büyüleri yap" kitabın özeti bu. Başka elle tutulur bir yanı yok.

Allah'ın izni ile iki kere Maldivler'e gitmek nasip olmuş yazarımıza:)))) Bunu nasıl başardığının ritüeli ile başlıyor kitap.

Aklımızla nasıl dalga geçilir onu anlamak için ve din işinde iyi para olduğunu ispatlamak için iyi bir kitap olmuş.
336 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Geçen ki lincin etkisi yeni yeni geçmişken buyrun yeni lince hazırım...
Öncelikle bugun baska bi kitabını Akdenize düşürdüm.. Şu an derin sulardan süzülüyor..
Elimdeki kitaba gelirsek... İki kısımda değerlendireceğim... Birincisi kişisel gelişim ikincisi ise dini ritüeller kısmı....
"Sen güçlüsün, kendine inan, kalk ayağa yoluna devam et, yolun yanlışsa değiştir ama asla pes etme, gelen her dert aslında sana ödüldür" cümleleri klasik kişisel gelişim kitaplarından sıklıkla duydugumuz cümleler... Ama konu içerisinde kendi özel hayatına da yer verilip "ben yaptım sende yapqbilirsin" denmesi ayrı bi tat katmıs...
Dini kısmına ritürller ve tılsım kısmına gelirsem ben ilk andan itibaren okuyup fikir söyleyeyim dedim.. Ancak cok kişi okumadım ama şöyle diyorlar diyerek beni yönlendirdi... Allah'ın sonsuz imkan gücüne ve insanın sonsuz dua hakkına inanan biriyim... İçerisinde gecen sayılar ve dualar yıldıznağme ve bazı dini inanışlarsa olan sayılar.. Yazarın bunları arastırırak kitaba koyfuguna inanıyorum.. Örneğin uzun zamandır sorguladığım neden 41 yasin neden ölünün yedisi elli ikisi gibi konuları arastırmam gerektiğine inanıyorum..
Kisisel gelişim olarak okunabilir... Ancak dini bilgileri zaten yetersiz olan halkımızın daha arastırarark okumasını tavsiye ederim.. @fenikskitap @tugceisinsu #din #ritüel #büyü #inanç #islam #dinner #book #takipedenitakipederim #seçim #sonuç #borçka #para #pullandbear #tatil #puzzle
Çok fazla anlattın diye kimse seni anlamaz bu âlemde. Herkes ederi kadar, geçmişi kadar, istediği kadar, kalbi kadar, sınırı kadar anlar.
Birisi seni sevmiyorsa, ona dönüp “Neden sevmiyorsun?" diyemezsin. Ama artık kendine
dönüp “Ben neden bu tip insanları seviyorum," diyebilmelisin.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hiç’likten Gelen Güç
Baskı tarihi:
3 Şubat 2020
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056998409
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Feniks Kitap
Unutma!
Kaybedecek hiçbir şeyin kalmadığı gün, içindeki gerçek güç açığa çıkar.

Gerçek güç, hiç’likten gelir.
Sana bu kitapta öyle şeyler anlattım ki artık asla eskisi gibi olamazsın.

Şimdi git ve sana ait ne varsa, geri al bu hayattan.

GÜCÜNÜ, SANA EN BÜYÜK DARBEYİ İNDİREN OLAYDAN ALACAKSIN

Bu kitap, sana tüm gücünü geri yükleyecek özel içerikle geliyor:

Kendi yaşamının Lideri olman için güçlü formüller
Bilinçaltına hükmederek “yeni bir sen” yaratma yolları
His Yüklemesi metodu ile gelecek mucizeler
Parayı çeken uygulamalar
Güç sahibi olman için gizli öğretiler
Hızlı Sonuç veren Ritüeller
İlişkileri dönüştüren yüzleşmeler
Gizemli manevi reçeteler
Hiçbir kitapta olmayan Spiritüel Sırlar
Binlerce Yıllık, Çok Etkili GERÇEK TILSIMLAR

KENDİ ZİRVENE ÇIKMAYA HAZIR OL…

Kitabı okuyanlar 339 okur

  • yapmabe sabri efendi
  • Selin’le Edebiyat
  • Aybike
  • Nermin Songur
  • Guldenturan
  • ghyr maeruf (غير معروف)
  • Elif Doğruyol
  • Nazire sarı
  • iklima
  • vakti hüzün

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%22.3 (31)
9
%6.5 (9)
8
%14.4 (20)
7
%2.9 (4)
6
%4.3 (6)
5
%7.2 (10)
4
%5 (7)
3
%5.8 (8)
2
%5.8 (8)
1
%25.9 (36)