Giriş Yap

Hicret Günleri

Dünya’da ne çok acı var..
Reklam
190 syf.
·
Puan vermedi
Afganistan'ın Rusya tarafından işgal edildiği dönemde gerçek olayların anlatıldığı kitap. Kitabın yazarı çocukluğunu Türkiye'de geçirmiş, Afgan cihadında kadınların teşkilatlanmasında rol oynamış Meral Maruf. Cahit Zarifoğlu ile Meral'in mektuplaşmaya başlamasıyla bir kitap fikri ortaya çıkar. Meral Maruf bir nevi Mavera Dergisi'ne muhabirlik yaparak Rusların yapmış olduğu insanlık dışı zulümleri Türkiye'deki insanlara aktarmıştır. Rus işgalini ilk elden şahitlerinden öğrenmek, kurgu olmayan bir kitap okumak... Sonuç: Kitap okumak değil birçok mazlumun yaşamına şahitlik etmek!
“Kafirler istemese de , Allah nurunu tamamlayacaktır.”
190 syf.
·
7 günde
·
8/10 puan
Afganistan
Afganistan'ın Rusya tarafından işgal edildiği dönemde gerçek olayların anlatıldığı kitap. Kitabın yazarı çocukluğunu Türkiye'de geçirmiş, Afgan cihadında kadınların teşkilatlanmasında rol oynamış Meral Maruf. Cahit Zarifoğlu ile Meral'in mektuplaşmaya başlamasıyla bir kitap fikri ortaya çıkar. Meral Maruf bir nevi Mavera Dergisi'ne muhabirlik yaparak Rusların yapmış olduğu insanlık dışı zulümleri Türkiye'deki insanlara aktarmıştır. Sonuç: Kitap okumak değil birçok mazlumun yaşamına şahitlik etmek!
Reklam
Her zaman düşünüyordum. Etrafıma baktığım zaman hep yaralı kalpli kardeşlerimizi görüyordum.Yavaş yavaş başka düşüncelere kapılıyordum.Dünyada hiç bir iyi insanın kalmadığını hiç kimsenin müslümanlarla ilgilenmediğini düşünüp insanlardan nefret ediyordum.