Hıdır Kişisel Gelişiyor

7,6/10  (46 Oy) · 
151 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.391 gösterim
Dünyada İlk Kez Kitap İade Garantisi
Ahmet Şerin İzgören'in kitaplarından herhangi birini okudunuz ve beğenmediyseniz, iade edebilir ve ödediğiniz ücreti yayınevimizden geri alabilirsiniz

Zamanında okusam bugün Irak'a, Afganistan'a girmemiştik. Hayat felsefem değişti.
George W. Bush

Kitabın yankısı buraya kadar geldi. Hayat felsefemiz değişti.
Aristo (Bir grup felsefeci adına; Socrates, Demiclotes vs.)

Nice kitap okudum, Nice hikâye dinledim, Nice yer dolaştım. Hiçbir şey hayat felsefemi bu denli değştirmedi. Nice insanınokumasını diliyorum.
Nietzsche

Zekeriyaköy'deki 30 villamın aidatını, içinde oturmuyorum diye ödemiyordum. Okur okumaz ödemeye başladım. bu arada hayat felsefem değişti.
Eski Bi Başbakan

Biz Amerikalılar dünyada öyle bir pazarlama ağı kurduk ki burada osursak ülkenizde gök gürültüsü oluyor. Her şeyimize hayransınız. Oysa bu kitap içerik, bilgi açısından müthiş, bizim osuruklarımızdan da öte. Yazdıklarımı gözden deçireceğim. En iyi 7 arabamı en kısa zamanda modifiye ettireceğim. hayat felsefem değişti.
Stephan Covey

Şef, bizi kitaba gene malzeme yapmışsın. Yalnız modifiye olayını tuttum. Güzel gözlerinden öperim Hayat felsefem değişti.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2006
 • Sayfa Sayısı:
  169
 • ISBN:
  9789756093191
 • Yayınevi:
  Elma Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Yonca 
14 Mar 19:36 · Beğendi · 10/10 puan

Keyif alarak ve yeri geldi gülerek okuduğum bir kitaptı.Hıdır adında bir karakterin iş yaşamı ile ilgili başından geçen olaylar konu alınmış.Çıkartılan mesaj ; Kişisel gelişim kitapları insana bir şeyleri değiştirmek istiyorsa yardımcı olabilir.Onun dışında herşey sizde bitiyor.Kesinlikle okumanız gereken bir kitap.

Burcu Kırmızıgül (Yazar) 
24 Oca 21:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın bazı bölümlerinde gülme krizine girdiği mi belirtmek isterim. Hıdır kimdir, kişisel gelişiyor mu,gelişmiyor mu,biz kimiz neyiz,aslında kişisel gelişmek diye bir şey var mı? Okurken çok düşünüyor ve karar veriyorsunuz ki aslında kişisel gelişim diye bir şey Yok.

Muharrem Armağan 
 10 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ahmet Şerif izgörende bana her zaman samimi gelen bir dil vardır gerek kitaplarında gerek seminerlerinde. Bu kitabında da kişisel gelişim adıyla ülkemizin nasıl değiştiğini insanımızın nasıl batılılaşmaya başladığını eleştirisel bir dille anlatmış yazarımız. Çeşit çeşit kişisel gelişim kitaplarından örnekler vererek bir çoğunun aslında birbirinin kopyası olduğunu ve aslında o kitapları yazan yazarları incelediğimizde aslında kitapta anlattıkları hayatı kendileri yaşayamazken bizlere nasıl yaşatacağını eleştirmiş özellikle Robin Sharma (ferrasini satan bilge kitabının yazarı) hakkında söylediklerine hak vermemek elde değil. Kitabın bir yerinde de dediği gibi : " Hiçbir şey üretemiyorsan, al hanımı, çocuğu git Çocuk Esirgeme Yuvalarına, bir şeyler anlat onlara, kitap oku. Senin benim gibi adamlar, saat markası, 100 metre kare daha büyük ev, yeni arabayla mutlu olmazlar. Senin için en büyük kişisel gelişim orada yanağına konacak bir öpücük. Ürettiğinin sonucunu bir hayır duasıyla orada alırsın. Öteki koşturmacanın sonu yok be Hıdırım."
Son olarak kişisel gelişimden çok toplumsal gelişmeyi anlatan ülkemizin aslının kişisellik özentisi batıdan aldığını aslında bizim birbirimize kenetlenerek bugünlere geldiğimizi ve bundan sonra ülke olarak kalkınmak istiyorsak yine birbirimize kenetlenmemiz gerektiğini anlatmış Ahmet Şerif izgören mutlaka okunması gereken kitaplardan bence

Mathemazel 
 17 May 21:12 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap.
Kitabı okurken o kadar çok güldüm ki çevremdekiler bana garip garip baktılar. Her yönden dolu dolu bir kitap. Kişisel gelişelim derken kaybettiğimiz değerlerimizi gösteriyor.
Kesinlikle film olmalı eminim izleyici kitlesi harika olurdu.
Okuyun ve okutun diyebileceğim bir kitap.

Feyza İrem 
23 Nis 11:59 · Kitabı okudu · 9 günde · 7/10 puan

Ahmet Şerif İzgören'in daha önce iki kitabını okumuştum. Hatta 'Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı'yı tekrar tekrar bitirdiğimi hatırlıyorum. Yazarken kullandığı samimi üslup her zaman hoşuma gitmiştir. Bu kitapta da aynı şekilde oldu. Kitapta çalıştığı yerde ve hayatta yıllardır aynı yerde olan Hıdır'ın şef olmayı kafaya takmasıyla yabancı kişisel gelişim kitaplarına sarması ve orda anlatılanları kendi hayatına ve günlük yaşamına uygulamaya çalışırken yer yer düştüğü komik durumlar anlatılmış. Aslında o kitaplarda yazan şeylerin bizim kültürümüzü yansıtmadığı ve o kitapları yazan kişilerin de kendi kitaplarında anlattıkları kişilerle pek alakasının olmaması hikaye içinde iğneleyeci ve komik bi tarzda eleştirilmiş. Ahmet Şerif İzgören'in 'Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı' için "Bu kitabı kişisel gelişmeyin diye yazdım, toplumsal gelişin. Etrafa da gram katkınız olsun." sözü yıllardır aklımdadır. 'Hıdır Kişisel Gelişiyor'da da yine aynı mesaj verilmeye çalışılmış. Ve sanırım yıllardır okumayı ertelediğim ve bu kitapta da bol bol gönderme yapılan Ferrarisi'ni Satan Bilge'yi en kısa sürede meraktan okuyacağım:)

fatma şahin 
 24 May 11:07 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

güzel ve eğlenceli bir kitaptı.Memur bir adamın kişisel gelişimini anlatan bir kitap.
Aslında birçok kitaptaki önerileri her sıkıştığında kullanmaya çalışan fakat nedense sonucunda eline yüzüne bulaştırıp gülmemize neden oluyordu. Sıkılmadan okuduğum kitaptan biri oldu.Kitapta beğenmediğim şey her konu başındaki alıntılar boşa zaman kaybettirmiş gibi geldi.Kitabın en sonunda yaptığı kitap önerileri ise elime bir hazine geçmiş gibi beni mutlu etti.

Yasemin Yüksel 
12 saat önce · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Bir çok kütüphaneci arkadaşım kitap hakkında söylenmesi gerekeni söylemiş.
Ben kitap arkasındaki kapak yorumlarını paylaşayım sizlerle :))
Bir de böyle incelemiş olun. Keyifli okumalar..
---
Bu kitabı zamanında okusaydım, bugün Irak'a, Afganistan'a girmemiş olurduk.
Hayat felsefem değişti.
George W.Bush

Kitabın yankısı buraya kadar geldi. Hayat felsefemiz değişti.
Aristo ( Bir grup felsefeci adına; Socrates, Platon vb. )

Nice kitap okudum, nice hikaye dinledim, nice yer dolaştım; hiçbir şey hayat felsefemi bu denli değiştirmedi. Nice insanın okumasını diliyorum.
Nietzche

İçinde oturmuyorum diye Zekeriyaköy'deki 30 villamın aidatını ödemiyordum.
Okur okumaz ödemeye başladım. Bu arada hayat felsefem değişti.
Eski Bir Başbakan

Biz Amerikalılar dünyada öyle bir pazarlama ağı kurduk ki burada öksürsek ülkenizde gök gürültüsü oluyor. Her şeyimize hayransınız.
Oysa bu kitap içerik ve bilgi açısından müthiş; bizim öksürüklerimizden öte.
Bütün yazdıklarımı gözden geçireceğim.
En iyi 7 arabamı en kısa zamanda modifiye ettireceğim. Hayat felsefem değişti.
Stephen R. Covey

Şef, gene bizi kitaba malzeme yapmışsın. Yalnız modifiye olayını tuttum.
Güzel gözlerinden öperim. Hayat felsefem değişti.
Ahmet Ürey

Avrupa topluluğunu hakediyorsunuz kardeşim. Sonuna kadar hak ediyorsunuz.
Şimdiki aklım olsaydı; ah, bu kitabı zamanında okusaydım.
Daha söyleyecek çok şey var; ama cuma namazına yetişmem lazım.
Günter Verheugen

Peyroux 
 28 Oca 20:25 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarına niye bir türlü ısınmadığımı farkettiren kitap oldu öncelikle bunu belirtmeliyim. Bu konuda kendimi hep zorlar fakat nedense hep görev gibi tamamlar ve en nihayetinde de üzerinde felsefe yapmaktan kendimi alamazdım. Hiç katkı sağlayamadığımda ısrarcı olurdum. Hep zorlama, ısmarlama şeyler diye düşündüm, düşünüyorum da .
İşte Şerif İzgören de bu kitabında bu konunun şifresini çözdürüyor bize hem de eğlenceli dakikalar ile. Kişisel gelişim kitapları demişken kendisini kesinlikle tenzih ediyorum zira yazarın kitaplarını her daim bir yaşama sevinci ile tamamlıyor ve uzun süre de etkisini üzerimde hissediyorum. Eski siyah beyaz Türk filminde kötü kalpli fabrikatörün ettiğini bulması gibi bir his kaplıyor içimi :)
İzgören'in kitapları hep bir birikim aktarımı, ciddi bir inceleme-araştırma ürünü ve özümüzdeki değerleri hatırlıyor bize. O başka kültürlerin ısmarlama ve bize yabancı değerlerinin dayatması gibi değil.
Kesinlikle okullarda müfredata dahil edilmeli diye düşünüyorum.
Şahane...

Yasemin Yavuz 
02 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Önce kendim okuyup sonrasında da 15 yaşındaki sevgili kardeşime okuması için önerdiğim güzel bir kitap. Akıcı. Anlatımı, anlaması kolay. Hikaye zaten güzel. Gerçekten bizi anlatan içimizden biri.

Burak Denizli 
26 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitabı elime ilk aldığım andan itibaren kısa bir süre içerisinde bitirdim. Oldukça sürükleyici ve eğlenceli bir kitap. Yabancı yazarların yazmış olduğu kişisel gelişim kitapları genellikle kendi kültürlerine göre yazılıyor. Onların yaşam standartları örnek alınıyor. Kitapta örnek verilen karakterlerde hep yabancılar. Bu sebepten ötürü bizim kültürümüzü tam olarak yansıtmıyor ve bizim ihtiyaçlarımızı tam olarak karşılamıyor. Konu kitapta çok güzel olarak işlenmiş.

2 /

Kitaptan 104 Alıntı

Yonca 
13 Mar 22:49 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Önemli olan kaç kere düştüğünüz değil,kaç kere kaltığınızdır."

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)
Mathemazel 
 17 May 14:05 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bakıyorsun Halil Cibran’ın Haberci’sini almış, Ermiş’ini okumuş, iki örnekle süslemiş, aynısını millete yutturuyor. Bir de kolaj çok yapıyorlar. Bir ara bir Türk yazarla yazıştım. Komik bir şey anlattı. Kitaplarında özellikle üç tane zararsız hatalı bilgi koyuyor, ondan sonra çıkan kitaplara bakıyor aynı hatalar onlarda da var. Kaynakçada kitabının adı yok. Üç tanesini söyledi, harbiden çok ilginç! En büyük eğlencesi bu. Şimdi ben de onunla beraber keyfini sürüyorum. Her kitabında bana üç hatalı bilgiyi yolluyor. Ben de sazanları onunla paylaşıyorum.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 72 - Epub elma)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 72 - Epub elma)
Yonca 
13 Mar 23:11 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Her tür korku alt edilebilir ve kanaatler değiştirilebilir.Ateşte yürüyüşle bu kanıtlanmıştır."

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)
Yonca 
 13 Mar 20:27 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Kendi kendinizin amigosu olun.Zor bir iş bitirdiğinizde heyecanlarının,zıplayın,şarkı söyleyin.Kendinizi aptal gibi hissetseniz bile kesinlikle yorgun,bıkkın ve stres altında hissetmezsiniz."

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)
Yonca 
14 Mar 19:19 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Kadınlar görüntüleri kadar,erkekler yapabilecekleri kadar güç taşırlar."

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)
Yonca 
13 Mar 22:10 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Düşmanlarınız gerçek düşüncelerinizi zamanı gelinceye dek bilmesinler.Machiavelli'nin iktidar oyununu oynayın." Aklından tüm bunlar geçti."

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)
Yonca 
14 Mar 19:15 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Patronunuz sizin müşterinizdir; meslektaşlarınız ise rakibiniz!

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)
Yonca 
13 Mar 20:21 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Kararı ver;Doğu felsefesiyle,Amerikan iş bitiriciliğini birleştir.Sonra gelsin başarı ve mutluluk.Ne kadar kolaydı.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)