Hıdır Kişisel Gelişiyor

7,8/10  (64 Oy) · 
194 okunma  · 
41 beğeni  · 
1.625 gösterim
Dünyada İlk Kez Kitap İade Garantisi
Ahmet Şerin İzgören'in kitaplarından herhangi birini okudunuz ve beğenmediyseniz, iade edebilir ve ödediğiniz ücreti yayınevimizden geri alabilirsiniz

Zamanında okusam bugün Irak'a, Afganistan'a girmemiştik. Hayat felsefem değişti.
George W. Bush

Kitabın yankısı buraya kadar geldi. Hayat felsefemiz değişti.
Aristo (Bir grup felsefeci adına; Socrates, Demiclotes vs.)

Nice kitap okudum, Nice hikâye dinledim, Nice yer dolaştım. Hiçbir şey hayat felsefemi bu denli değştirmedi. Nice insanınokumasını diliyorum.
Nietzsche

Zekeriyaköy'deki 30 villamın aidatını, içinde oturmuyorum diye ödemiyordum. Okur okumaz ödemeye başladım. bu arada hayat felsefem değişti.
Eski Bi Başbakan

Biz Amerikalılar dünyada öyle bir pazarlama ağı kurduk ki burada osursak ülkenizde gök gürültüsü oluyor. Her şeyimize hayransınız. Oysa bu kitap içerik, bilgi açısından müthiş, bizim osuruklarımızdan da öte. Yazdıklarımı gözden deçireceğim. En iyi 7 arabamı en kısa zamanda modifiye ettireceğim. hayat felsefem değişti.
Stephan Covey

Şef, bizi kitaba gene malzeme yapmışsın. Yalnız modifiye olayını tuttum. Güzel gözlerinden öperim Hayat felsefem değişti.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2006
 • Sayfa Sayısı:
  169
 • ISBN:
  9789756093191
 • Yayınevi:
  Elma Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Muhayyelll 
08 Eyl 00:37 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

-Pıh pıh pıh..
Kitabı okurken çevrenizdeki insanlar birazcık bu sese maruz kalabilirler. Hatta biraz demek az olur. Siz en iyisi çevrenizde insan yokken okuyun ve rahat rahat sesler çıkarın:
-Poh poh poh..

Ahmet Şerif İzgören'in diline ve samimiyetine hayranım. Onun gibi bir kaç insan olsa sadece Hıdır değil, herkes gelişirdi..
Ayrıca biraz korkarak da yapsa gerçekleri söylemesi gerçekten çok güzel.
Evet çok komik bir kitap. Ve evet, komik olmanın yanında geliştirin bir kitap. Kişisel gelişimmiş. Peh. Herkes kendisi olsun..
Aynı zamanda kitapta bir imam da var. Ahmet abimiz buna laf edecek birilerini bekliyormuş. Güldüm. Ne kadar da haklı. Kitapta bir papaz olsa kimsenin sesi çıkmaz. Rahat rahat yazar.
Ha birde Ahmet abi yazınca farkettim, yabancı ülkelerde basılan kitaplarda hep Hz. İsa geçiyor. Bizim kitaplarımızda neden Hz. Muhammed yok? Ben cevap vereyim, bizim ülkemizde kimsenin kimsenin dinine saygısı yok.
Gelişmek istiyorsanız Ahmet Şerif İzgören okuyun. Birde kendiniz olun. O diğer kişisel gelişimciler mutlu değil ki sizi mutlu yapsınlar...
Keyifli okumalar..

Aykut 
 30 Ağu 12:45 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

UYARI! :)
Öncelikle kitabı okuyacak olanlar, hangi mekanda okuyacaklarını iyi seçsinler, çünkü ben otobüste okuduğum için insanları rahatsız etmemek adına gülmemeye çalışırken kendimi çok zorladım. :)
Ahmet Şerif İzgören'in okuduğum ilk kitabı "Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır" kitabıydı. Türkçe öğretmenimizin zorla tüm sınıfa aldırdığı bu kitap ile hem Ahmet Şerif İzgören'i tanımış oldum, hem de kitap okumayı sevmeye başladım. Tabi açıkcası o zamanlar kitabı alma sebeplerimden en önemlisi,sınıfta ki çoğu kişi gibi korkuydu. Türkçe öğretmenimiz çok naif bir insan olsa da sinirlendiği zaman anlatılmaz,yaşanır hani asla fiziksel bir şiddet uygulamaz.Ben görmedim en azından, ama Sokrates misali sorularla da yerin dibine geçirir insanı :) Neyse ki hiçbir zaman gazabına uğramadım. Bu yönünü bildiğimiz içinde 64 kişilik sınıfta herkes aldı o kitabı.Hala da görüştüğümüz de kitap okumayı sevdirme konusunda bana çok büyük bir katkısı olduğu için teşekkür ederim kendisine.
Bu arada birkaç kez öğretmenlerinin verdiği kitabı okumayıp internetlerde özet arayanları gördüm,böyle yapanlar olur da görürseniz bu yazdıklarımı yapmayın böyle şeyler. Hani o an için öğretmeninizi kandırdığınızı düşünseniz bile sadece kendinizi kandırmış oluyorsunuz. Kısacası kitapta da belirttiği gibi "Not için değil kültür için okuyun." :)) (Kamu Spotu gibi oldu ama neyse)
Kitaba gelecek olursakta aslında Kişisel gelişim kitaplarını çok sade, güzel, eğlenceli bir dille eleştiriyor. Yine her zaman ki gibi Ahmet Şerif İzgören'in samimiyetini çokça hissediyorsunuz :)

Burcu Kırmızıgül (Yazar) 
24 Oca 21:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın bazı bölümlerinde gülme krizine girdiği mi belirtmek isterim. Hıdır kimdir, kişisel gelişiyor mu,gelişmiyor mu,biz kimiz neyiz,aslında kişisel gelişmek diye bir şey var mı? Okurken çok düşünüyor ve karar veriyorsunuz ki aslında kişisel gelişim diye bir şey Yok.

Mathmazel 
 17 May 21:12 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap.
Kitabı okurken o kadar çok güldüm ki çevremdekiler bana garip garip baktılar. Her yönden dolu dolu bir kitap. Kişisel gelişelim derken kaybettiğimiz değerlerimizi gösteriyor.
Kesinlikle film olmalı eminim izleyici kitlesi harika olurdu.
Okuyun ve okutun diyebileceğim bir kitap.

Muharrem Armağan 
 10 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ahmet Şerif izgörende bana her zaman samimi gelen bir dil vardır gerek kitaplarında gerek seminerlerinde. Bu kitabında da kişisel gelişim adıyla ülkemizin nasıl değiştiğini insanımızın nasıl batılılaşmaya başladığını eleştirisel bir dille anlatmış yazarımız. Çeşit çeşit kişisel gelişim kitaplarından örnekler vererek bir çoğunun aslında birbirinin kopyası olduğunu ve aslında o kitapları yazan yazarları incelediğimizde aslında kitapta anlattıkları hayatı kendileri yaşayamazken bizlere nasıl yaşatacağını eleştirmiş özellikle Robin Sharma (ferrasini satan bilge kitabının yazarı) hakkında söylediklerine hak vermemek elde değil. Kitabın bir yerinde de dediği gibi : " Hiçbir şey üretemiyorsan, al hanımı, çocuğu git Çocuk Esirgeme Yuvalarına, bir şeyler anlat onlara, kitap oku. Senin benim gibi adamlar, saat markası, 100 metre kare daha büyük ev, yeni arabayla mutlu olmazlar. Senin için en büyük kişisel gelişim orada yanağına konacak bir öpücük. Ürettiğinin sonucunu bir hayır duasıyla orada alırsın. Öteki koşturmacanın sonu yok be Hıdırım."
Son olarak kişisel gelişimden çok toplumsal gelişmeyi anlatan ülkemizin aslının kişisellik özentisi batıdan aldığını aslında bizim birbirimize kenetlenerek bugünlere geldiğimizi ve bundan sonra ülke olarak kalkınmak istiyorsak yine birbirimize kenetlenmemiz gerektiğini anlatmış Ahmet Şerif izgören mutlaka okunması gereken kitaplardan bence

Yonca 
30 Haz 23:12 · Beğendi · 10/10 puan

Hıdır adında bir karakter ile başlıyoruz kitaba ailesi ve düzenli bir iş yaşantısı mevcut.Tek bir amacı var şef olmak... Şef olana kadar başından komik olaylar geçiyor hıdırın... Tebessüm ettiriyor, hatta kitabı yaşatıyor adeta... Hıdır kişisel gelişim kitaplarından bilgiler okuyor ama bakıyor ki kişisel gelişim kitapları okumak degil önemli olan senin ne istediğin, hayatı ne şekilde yaşamayı istediğinin sonuçları... Oldukça başarılı bir kitaptı son cümlesi güldürdü.:) " baba üzülmeyeceksin KPds sonuçları geldi.
-söz
-69 almışsın
-hadi ya, bir pirinçle kaçırdık. "

Elma Yayınevi, 169 sayfa, 6. baskı, Mart 2006
Kişisel gelişim kitaplarını yeren bir anlayışa sahip kişisel gelişim kitabı. Eser yer yer güldürdü yer yer de düşündürücü. Sade ve akıcı dille yazılmış, diğer kültürlerle kendi kültürümüz arasındaki farkı Hıdır isimli karakter ile vermeye çalışmış yazar. Kitapta en dikkatimi çeken şey, yazarın dili etkili kullanması oldu. Normalde bayramda ara ara okurum diye başlamıştım fakat nasıl olduysa bayramdan bir gün önce başladığım kitap aynı gün içinde bitti.

Feyza İrem 
23 Nis 11:59 · Kitabı okudu · 9 günde · 7/10 puan

Ahmet Şerif İzgören'in daha önce iki kitabını okumuştum. Hatta 'Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı'yı tekrar tekrar bitirdiğimi hatırlıyorum. Yazarken kullandığı samimi üslup her zaman hoşuma gitmiştir. Bu kitapta da aynı şekilde oldu. Kitapta çalıştığı yerde ve hayatta yıllardır aynı yerde olan Hıdır'ın şef olmayı kafaya takmasıyla yabancı kişisel gelişim kitaplarına sarması ve orda anlatılanları kendi hayatına ve günlük yaşamına uygulamaya çalışırken yer yer düştüğü komik durumlar anlatılmış. Aslında o kitaplarda yazan şeylerin bizim kültürümüzü yansıtmadığı ve o kitapları yazan kişilerin de kendi kitaplarında anlattıkları kişilerle pek alakasının olmaması hikaye içinde iğneleyeci ve komik bi tarzda eleştirilmiş. Ahmet Şerif İzgören'in 'Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı' için "Bu kitabı kişisel gelişmeyin diye yazdım, toplumsal gelişin. Etrafa da gram katkınız olsun." sözü yıllardır aklımdadır. 'Hıdır Kişisel Gelişiyor'da da yine aynı mesaj verilmeye çalışılmış. Ve sanırım yıllardır okumayı ertelediğim ve bu kitapta da bol bol gönderme yapılan Ferrarisi'ni Satan Bilge'yi en kısa sürede meraktan okuyacağım:)

fatma şahin 
 24 May 11:07 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

güzel ve eğlenceli bir kitaptı.Memur bir adamın kişisel gelişimini anlatan bir kitap.
Aslında birçok kitaptaki önerileri her sıkıştığında kullanmaya çalışan fakat nedense sonucunda eline yüzüne bulaştırıp gülmemize neden oluyordu. Sıkılmadan okuduğum kitaptan biri oldu.Kitapta beğenmediğim şey her konu başındaki alıntılar boşa zaman kaybettirmiş gibi geldi.Kitabın en sonunda yaptığı kitap önerileri ise elime bir hazine geçmiş gibi beni mutlu etti.

Zeliha özge dolu 
05 Haz 08:52 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ahmet Şerif İzgören'in tüm kitaplarını okumaya çalışırım. Bu kitabı da okuduğum diğer kitapları kadar çok iyiydi. kişisel gelişim kitaplarına her zaman sinir olmuşumdur. aynı hayatları yaşamıyorsak sizin kitaplarınızda yazdığınız veya yapılmasını istediğiniz şeyleri yapsak da faydası olmaz, şartlarımızı eşit değil bir kere. Hıdır kişisel gelişiyor da tam olarak bundan bahsediyor, bazı yerlerinde ağladığım bazı yerlerinde güldüğüm bir kitap oldu.

2 /

Kitaptan 192 Alıntı

Yonca 
13 Mar 22:49 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Önemli olan kaç kere düştüğünüz değil,kaç kere kaltığınızdır."

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)
Mathmazel 
 17 May 14:05 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Bakıyorsun Halil Cibran’ın Haberci’sini almış, Ermiş’ini okumuş, iki örnekle süslemiş, aynısını millete yutturuyor. Bir de kolaj çok yapıyorlar. Bir ara bir Türk yazarla yazıştım. Komik bir şey anlattı. Kitaplarında özellikle üç tane zararsız hatalı bilgi koyuyor, ondan sonra çıkan kitaplara bakıyor aynı hatalar onlarda da var. Kaynakçada kitabının adı yok. Üç tanesini söyledi, harbiden çok ilginç! En büyük eğlencesi bu. Şimdi ben de onunla beraber keyfini sürüyorum. Her kitabında bana üç hatalı bilgiyi yolluyor. Ben de sazanları onunla paylaşıyorum.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 72 - Epub elma)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 72 - Epub elma)
YNT 
 11 Ağu 19:34 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Bak Hıdır. Fark ettin mi, İkiz Kulelere saldırdıklarında, bizim başkan Bush “Bu Amerikan yaşam biçimine bir saldırıdır” dedi. Çok ilginç bir cümle değil mi? Ülkeme, yurduma, insanıma demiyor. Amerikan yaşam biçimine diyor.

Gelecekteki sistemi neyin üzerine kuracakları belli. Bu ülke her üç dakikada bir, bir kadına tecavüz edilen bir ülke. Her dört saniyede bir suç işleniyor. Geceleri kimse sokağa çıkamıyor. Zencilerin nasıl aşağılandığını görsen inanamazsın; ama dünyaya “yaşam biçimi” satıyorlar.

İkiz Kulelerde 2.000 kişi öldü. Bunların Afganistan ve Irak’a saldırılarında 600.000-700.000 sivilin öldüğü söyleniyor... Çünkü yaşam biçimini benimsetemedikleri adamı yönetemeyeceklerini fark ettiler.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Epub)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Epub)
YNT 
11 Ağu 17:48 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Her şey, her zaman göründüğü gibi değildir. Bazen, işler istediğimiz gibi sonuçlanmadığında, aslında bizim başımıza gelen tam da budur işte.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Epub)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Epub)
YNT 
10 Ağu 14:38 · Kitabı okudu · 8/10 puan

... evet, kim daha çok düşünüyor, kim daha iyi biliyor, kim daha ileriyi görüyorsa o kazanır. Ama hayat biraz da şanstır.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Epub)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Epub)
YNT 
 11 Ağu 12:03 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bütün dünya görüntüleri şöyle izledi. Bak, gazete haberine: “İki ateş arasında kaldılar!” Görüyor musun? O ana kadar 103 kişi ölmüş, 101’i Filistinli. Ateş tek taraftan geliyor. Manşet: “İki ateş arasında kaldılar!” % 50 -% 50 suç dağıldı. Gerçek haberde doğabilecek tepkiyi düşünsene.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Epub)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Epub)
Yonca 
13 Mar 23:11 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Her tür korku alt edilebilir ve kanaatler değiştirilebilir.Ateşte yürüyüşle bu kanıtlanmıştır."

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören (Elma Yayınevi)