1000Kitap Logosu
Hier begint alles
Hier begint alles
Hier begint alles

Hier begint alles

After #1

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.1
441 Kişi
1.187
Okunma
277
Beğeni
30,8bin
Gösterim
528 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 14 sa. 58 dk.
Adı
Hier begint alles (After #1)
Basım
Felemenkçe · Netherlands · De Boekerij · 17 Mart 2015 · Karton kapak · 9789022572955
Orijinal adı
After (After #1)
Diğer baskılar
De achttienjarige Tessa Young heeft haar vriendje en overbezorgde moeder achtergelaten om te gaan studeren aan de universiteit van Washington. Dit had ze al jaren gepland en ook de rest van haar toekomst lijkt al helemaal vast te liggen. Maar dan ontmoet ze Hardin. Hij is onaardig en zit onder de tattoos en piercings.Zonder dat ze het wil weet Hardin een grote passie in Tessa naar boven te halen. Ze leert zijn wilde en romantische kant kennen en wordt gedwongen een keuze te maken tussen haar vertrouwde jeugdvriendje Noah, en een toekomst die spannend, nieuw en onbekend is.
4 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺41,28
6.1
10 üzerinden
441 Puan · 79 İnceleme
Ceren Çetinkaya
After 1: Karşılaşma'yı inceledi.
576 syf.
·
1/10 puan
Bir incelemeye başlarken özellikle kötü şeyler söylememeye dikkat ediyorum. Bu kitabı o kadar çok gördüm ki zaten merak ediyordum. Yakın zamanda fragmanını görünce daha fazla merak ettim ve hızlıca okudum. Hem zaman kaybı olarak görüyorum hem de bana bir şey kazandırdığına inanıyorum. Kazandırdığı şey şu; bir daha bu tarz bir kitap okumayacağım, okumak istemiyorum. Yerden yere vurmamak için kendimi zor tutuyorum. Özet geçeceğim. Öncelikle yaş kitlesi 15-20 bence. Yazarımız gelen eleştirileri twilight ile karşılaştırma yaparak savunmuş ancak kesinlikle ikisi çok farklı kulvarlarda. Gençliğimde ben de twilight okudum, bu tarz romanlara ilgim vardı ancak bu kitap yozlaşmanın göstergesi. Romantik kitaplardan hoşlanırım ve kitaplar içindeki erotizmden şikayetçi değilim. Ama bu erotizm değildi. Konuyu özet geçeceğim bundan sonrası SPOLİER içerebilir. 18 yaşında dersleri çok iyi aklı başında bir kız üniversiteye gidiyor, serseri bir çocuğa aşık olduğunu zannediyor. Kitap yaklaşık 600 sayfa. 300ünde kavga edip 300ünde seks vb. yapıyorlar. 18yaşında aynı evde yaşamaya başlıyorlar. Kız masum bakire, erkek çapkın hovarda. Bir an dedim ki bu yazar Türk mü acaba? Sonunda erkek kızı kandırıyor. Klişenin nirvanası. Klişe olmasına rağmen aralarında aşkı hissedebilseydim belki bu kadar kötü yazmazdım. Yukarıda da söylediğim gibi yaş kitlesi belli ancak onlara da okumalarına tavsiye etmiyorum.
After 1: Karşılaşma
6.1/10
· 1.187 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Özge Uzun
After 1: Karşılaşma'yı inceledi.
576 syf.
·
3 günde
·
6/10 puan
Zamanında Wattpadde uzun zaman geçirmiş bir insan olarak tekrar döneceğimi, bir Wattpad kitabı okuyacağımı sanmıyordum. Ama okudum. Çünkü bir Wattpad kitabı okuduğumun farkında değildim. Yine de beklediğimden iyi olduğunu da söylemem gerekir. Beklediğimden iyiydi de beni benden aldı tabi. Okuduğum en dengesiz karakterlerdi sanırım, ki daha önce pek çok dengesiz karakter okumuşluğum vardır. Hardin saplantılı, tutarsız, hatta muhtemelen de klinik olarak hasta bir karakter. Bu tavırları ile kızı da gittikçe kendisine benzetti. Kitap aslında bir kaç popüler kitabın karışımı gibiydi. Yer yer bir romana yer yer başka bir romana fazlasıyla benziyordu. Tessa'nın sürekli ağlayıp durması da bende kafamı duvara vurma isteği oluşturuyordu. Kitabın sonunu da ortalarında tahmin etmiştim. Gerçi ne kadar tahmin etsem de yazar öyle bir sahneyle bitirmiş ki o kadar şikayet ederek okuduğum kitabın devamını merak ederken buldum kendimi. Muhtemelen de çıkar çıkmaz okuyacağım. İnsan okurken kendime bunu neden yapıyorum diye soruyor ama merak etmeden de duramıyor. Aslında bu tarz kitapları sevenlerin çok beğenebileceği bir kitap olduğunu da inkar edemem.
After 1: Karşılaşma
6.1/10
· 1.187 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
32
Okuyan bir anne
After 1: Karşılaşma'yı inceledi.
576 syf.
·
19 günde
·
Beğendi
·
1/10 puan
Ben böyle berbat bir kitap görmedim bu nedir ya hiçbir önyargıda bulunmadan kitaba başladım. Ama iğrenç ötesi bir kitap. Ne konusu var ne olayı. Sadece +18 sahneler sürekli.Hele o son Allahım yarabbim böyle bir son olamaz. Tam gömülecek bir kitap olmuş.Wattpad görüşüm tamamen değişti zaten atlaya atlaya kaç günde bitti. Okumayin kesinlikle yazık paranıza derim.
After 1: Karşılaşma
6.1/10
· 1.187 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
41
Rahime
After 1: Karşılaşma'yı inceledi.
576 syf.
·
Puan vermedi
Hayatımda okuduğum en boş kitap olur kendisi Eee boşsa niye okuyup bitirdin derseniz şöyle Günlerden bir gün önüme gelen bir kitapçıya girdim ve dedim ki “gözlerimi kapatıp elimi kitaplar üzerinde gezdireceğim hangisinde durmuş olursam parasına falan bakmadan alacağım” ve sonra nur topu gibi saçma sapan bir kitaba sahip olmuş oldum.Oysa filmde bunu yapan arkadaş aldığı kitapla hayatını değiştirecek şeyler keşfediyordu sanırım benim ilham perim pornocu yoksa bu kitabı bana denk getirmesinin başka bir açıklaması olamaz. Velhasıl kelam evde kitaplıkta dahi tutmaya utandığım rezil bir kitap. After
After 1: Karşılaşma
6.1/10
· 1.187 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
18