Hikayeler 4

8,8/10  (6 Oy) · 
40 okunma  · 
4 beğeni  · 
445 gösterim
Ömer Seyfettin Türk Edebiyatının en önemli yazarlarından biridir. Tarihimizin en sıkıntılı ve dönüm noktasında yaşayan, otuzaltı yıl gibi kısa bir ömre çok sayıda eser sığdıran Ömer Seyfettin fikir ve edebiyat alanımıza silinmez izler bırakmıştır.

Yayınevimiz yazarın bütün eserlerini bir bütün halinde yeniden yayınlamaktadır. seriyi titiz bir çalışma ile hazırlayan Dr. Hülya Argunşah değerli bir ilim adamıdır. Zaman içinde aslından uzaklaşmış hikaye ve diğer eserleri, serinin ilk yayın metinlerine gidilerek hazırlandı, sıralama ilk yayın tarihleri esas alınarak, kronolojik düzenlendi.

Bugüne kadar farklı yayınevleri, Ömer Seyfettin'in "ünlü" hikayelerinin adları esas alınarak, değişik okuyucu kitleleri hedeflenerek yayınlandı. Zamanla asıllarından uzaklaşan, yanlış okuma ve hatalarla dolu hikayeler okuyucuya sunuldu.
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  354
 • ISBN:
  9789759955083
 • Yayınevi:
  Dergah Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şeyda 
15 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ilkokul yıllarında Yalniz Efe ,Kasagi gibi kitaplarını okumuştum hep bir cocuk kitabi yazari diye aklimda kalmış ne ahmaklık ama! Kitap cok farkli Omer Seyfettini yakından tanimak icin kesinlikle okunmasi gereken bir kitap. Omer Seyfettinin bati budalasi(onun tabiriyle) biriyle evlenip fazlaca evli kalmayıp bosandiginida bu kitap sayesinde öğrenmiş bulundum.

Hikayeler 4 benzeri kitaplar

Kitaptan 1 Alıntı

"Zavallı eğitimciler, bilmezler ki, dünyanın en mükemmel dil öğretmeni aşktır. Yabancı dil için usül kadındır. Çince mi öğrenmek istiyorsun? Hemen bir Çinli kadın bul, sev! Onunla yaşa! Üç ay sonunda, elli beş senede grameri tamamlanmayan bu meşhur dili bülbül gibi şakırsın! "

Hikayeler 4, Ömer SeyfettinHikayeler 4, Ömer Seyfettin