Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Made In India

Hindistan Gezi Notları

James O'Reilly
Aşkın göz kamaştırıcı anıtı Tac Mahal; sariler içindeki kadınlar ve türbanlı mihraceler; ülkenin kurucu lideri Mahatma Gandi; hala toplumu derin bir şekilde bölmeye devam eden kast sistemi; Doğu Asya'nın dini önderi Buda ve kutsal sayılan ineklerin cenneti; cesetlerin yakılarak küllerinin döküldüğü kutsal Ganj Nehri; dünyanın en yüksek dağları Himalayalar; bilişim ve yazılım dünyasına yön verenler... Muson yağmurları, filler, kaplanlar, Hint fakirleri, 330 milyon tanrı ve tanrıça... "Hindistan" denilince ilk akla gelenler bunlarsa eğer, bu kitapta da bunlar var. Ama sadece bu kadar değil; dünyanın en kalabalık demokrasisi; dünyanın bütün dinlerinin buluştuğu bir ülke; dünyanın en büyük sinema endüstrisi; dünyanın en büyük "beyin göçü"nün olduğu toplum... Hindistan aynı zamanda bunlarsa eğer, bu kitapta bunlar da var. Hindistan'a Batı'dan gidenlerin çoğu yaşamlarındaki soruların cevaplarını bulmak, özellikle de manevi olarak zenginleşmek için gidiyor. Gerçekten de Hindistan'da her şeye cevap var, hem de fazlasıyla... Hindistan'ı karış karış gezerek gözlemlerini, izlenimlerini, anılarını bu kitapta toplamış yazarlar aracılığıyla Hindistan'a gitmeden de bu cevapları bulmanız mümkün. En sefil yaşam koşullarıyla akıl almaz bir zenginliğin, hastalık ve yoksullukla ileri teknoloji ve bilimin, olağanüstü bir müzik ve dans sanatının inceliğiyle kaba bir politik yozlaşmanın ve kitlesel şiddetin yan yana yaşadığı, derin bir çelişkiler toplumudur Hindistan. Hinduların inandığı gibi, eğer ruh bir bedenden diğerine geçiyor ve yeniden dünyaya geliniyorsa Hindistan'ı mutlaka görmelisiniz, ya bu yaşamınızda ya da bir sonrakinde... Ya da bu kitabı okumalısınız!
Yazar:
James O'Reilly
James O'Reilly
Yazar:
Larry Habegger
Larry Habegger
Çevirmen:
Neşe Olcaytu
Neşe Olcaytu
Tahmini Okuma Süresi: 9 sa. 53 dk.Sayfa Sayısı: 349Basım Tarihi: 2007Yayınevi: HitkitapOrijinal Adı: Travelers's Tales India: True Stories
ISBN: 9789944198097Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
349 syf.
10/10 puan verdi
Hindistan hakkında merak ettiğiniz birçok bilgiye ulaşabileceğiniz harika bir kaynak. Festivallerden düğünlere, sokaklardan dağlara kadar neredeyse tüm Hindistan'ı tanıyabiliyorsunuz bu kitabı okuduğunuzda. Dünyanın belki de en karmaşık toplumunu merak edenlere tavsiye ederim.
Hindistan Gezi Notları
Hindistan Gezi NotlarıJames O'Reilly · Hitkitap · 20076 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.