Hindistanepal HindistanNepal-1gezgin.2ülke.5şehir.18 Gün

9,3/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
974 gösterim
"...Beni taksiye davet eden adamı şoför sanmıştım, değilmiş. Ön koltuğa şoförün yanına oturdu. Başladı sohbet etmeye. Ya da daha doğru benzetmeyle lafa tutmaya. Çevreyi gözlemlemek, ısınma turları atmak istiyorum. I-ıh yok. Rahat verecek gibi değil. İlk sorusu Hindistan'a ilk kez gelip gelmediğim. Pek manidar bu soruyu o an tüm saflığımla yanıtladım. Altında yatan derin anlamı deşifre edecek tecrübeye sahip değildim. Ne de olsa Hindistan benim gerçek anlamdaki ilk gezginlik maceram..."

"İhsan Önder, bir eğitici ama aynı zamanda kendini yenileyen bir gezgin. İlk gezi kitabında mozaik ülke Hindistan ile esrarengiz Nepal gezisini sizlerle en ufak detayına kadar paylaşıyor."
-Prof. Dr. Orhan Kural-Türkiye Gezginler Kulübü Derneği Kurucu Başkanı

"HindistaNepal, günümüz insanını önyargılara kapılmadan gezgin ruhuyla yeni dünyaları keşfetmeleri için yüreklendiriyor. Çok ince detaylara kadar inilmiş olması, okunanların bir film şeridi gibi zihinde canlanmasını sağlıyor."
-Prof. Dr. F. Günseli Malkoç-Nepal Fahri Başkonsolosu
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786055640149
 • Yayınevi:
  Han Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nur Önder 
22 Oca 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İçten espirili bir dil kullanılarak yazılmış güzel bir kitap.Kısıtlı maddi olanaklarla da geziler yapılabileceğini, hayallerin gerçekleştirilebileceğini anlatıyor. Gezginlere tiyolar veriyor.Kitabın kapağını çok beğendim, tavsiye ederim.

Kitaptan 2 Alıntı

Nur Önder 
26 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Seyahate, bölgeye dair yazılmış onlarca yazıyı, dokümanı okumanın yanı sıra son dönemlerde elime geçen ve çok yararlandığım iki kaynağı esas kabul ederek hazırlandım. Birincisi dünyaca ünlü Lonely Planet Yayınevi'nin 'Nepal' 'Rajastan', Delhi&Agra' kitapları, diğeri Zafer Bozkaya'nın 'Hindistan Gezi Rehberi' kitabı.
Ayrıca internetten indirdiğim dokümanlar da cabası...

Hindistanepal, İhsan Önder (Sayfa 20)Hindistanepal, İhsan Önder (Sayfa 20)
Nur Önder 
01 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Hindistan, özellik de Nepal, hayallerime gireli tam sekiz sene oluyor. Her iki kültür de beni kendine çekti durdu bunca sene. Vücuduma ilk virüsü salansa Nasuh Mahruki'nin 'Asya Yolları, Himalayalar ve Ötesi' isimli kitabı oldu.O zamanlar askerdeydim. Şırnak'ta komondo asteğmen olarak operasyonel birbirliğe çekmiştim kuramı. Bir kış vakti, karlı bir İstanbul sabahı Güneydoğu'ya uçarken çantama attığım birkaç kitaptan biriydi. İlk alışma günlerinde harika yol arkadaşı oldu. O koca koca soru işaretleriyle geçen ilk Güneydoğu günlerinde kader ortağı bütün asteğmen arkadaşlarım tüm benlikleriyle Şırnak'taydı. Bense İstanbul - Katmandu yolunda bir yerlerde.

Hindistanepal, İhsan Önder (Sayfa 20)Hindistanepal, İhsan Önder (Sayfa 20)