Hırsızlar şehri

6,4/10  (7 Oy) · 
9 okunma  · 
4 beğeni  · 
544 gösterim
Suç, aşk, hırs ve düşler üzerine unutulmaz bir destan

Mahalle arkadaşı, rakip ve hırsız olan maskeli dört adam, Boston`daki bir bankayı hedef seçtiler. Bankanın yöneticisi olan Claire Keesey`i rehin almak ve güvenlik barajını geçmek basitti. Fakat tüm kariyerini suç üzerine kurmuş biri olan Doug MacRay tek bir şeyi hesap etmemişti ve Claire`e abayı yakacağı aklının ucundan dahi geçmemişti. Maskesi ve tabancası olmadan genç kadını takip edişlerinde, aralarındaki çekim inkâr edilemeyecek biçimde ortaya çıktı. Her hareketini takip eden bir FBI ajanı vardı ve onun tek düşündüğü pis ve tehlikeli işinden uzakta bir yaşam kurmaktı. Ancak böyle bir şey olacaksa bile, bunun öncesinde yapılacak bir iş vardı. Doug ve ekibi Boston`ın en büyük beysbol stadyumu olan Fenway Park`ı soyabilecekleri düşüncesine kapıldılar. Çok riskliydi, evet, ama yeni bir hayat için de müthiş bir fırsat olduğu su götürmezdi. Doug`ın suç kariyerini bitirebilmesi için bu suça ihtiyacı vardı. Ancak Claire`in peşine takılmak çalmaktan daha büyük bir tehlikeye dönüşecek gibi görünüyordu.

"Hırsızlar Prensi müthiş bir roman. Chuck Hogan dostluk, aşk ve şüpheyle örülmüş zengin bir hikâye yaratmış. Her sene, eğer şanslıysanız, bir ya da iki unutulmayacak roman çıkar. Hırsızlar Prensi tam da böyle bir kitap."
-Stephen King

"Harika bir kitap! Hogan`ın Hırsızlar Prensi güçlü, yüksek tempolu ve
modern -edebi bir pulp (`ucuz`) roman."
-Jeffery Deaver

"Chuck Hogan inanılmaz bir yazar ve Hırsızlar Prensi, inandırıcı karakterlerle ve ustalıkla yaratılmış, yürek dağlayan sahnelerle dolu, enfes bir roman. Bir gerilim romanından çok daha fazlası, tek kelimeyle harika, kaçırılmayacak bir kurgu."
-Ed McBain
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2007
 • Sayfa Sayısı:
  563
 • ISBN:
  9789944485807
 • Orijinal Adı:
  Prince of Thieves
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu arkadaşlar bir mahalle dolusu çılgın serseri gidelim çok akıllıca bir banka soyalım demiş demiş de kız arkadaşı bu olaya ne demiş :)) güzel bir kitaptı olaylar detaylı akıcı anlatılıyor okuyan herkese keyifli okumalar dileriz Türkiye ...

Ceren Acer 
11 Şub 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Vasat... Umduğum gibi değildi. Çok yavandı. Bir akıcılığı, adrenalini yoktu. Tamamen maddi kayıp ve zaman kaybından başka bir şey değil. Bir de yazarın romanı 14 dile çevrilmiş nasıl çevrildiyse anlamış değilim. Çok şaşkınım. Bence 14 dile çevrilecek kadar mükemmel değildi. Başladığım romanları yarım bırakmayı sevmediğim için bitirmek zorunda kaldım.

Simge Demir 
27 Ağu 15:13 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Açıkçası pek beğenmedim. Çok yavaş ilerleyen bir kurgusu vardı. Ayrıca vaat ettiği macera-aksiyonda kitapta yoktu. Çok fazla betimlemeye yer verilmiş bu da beni kitaptan soğutan başka bir etkendi. Kitabın sevdiğim tek kısmı finali oldu. Oldukça üzücü bir final yapmış yazar, olayları da en sonunda iyi toparlamış. Ama sırf bunlar için de okunacak bir kitap değildi.