Hitler'in Psikopatolojisi

7,4/10  (12 Oy) · 
25 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.493 gösterim
Dr. Walter C. Langer ve yardımcıları tarafından hazırlanan Hitler'in Psikopatolojisi adlı bu "gizli rapor", Hitler'in psikopatik kişiliğini ruhbilimsel çözümlemelerle ortaya çıkarıyor. Bu inceleme, propaganda malzemesi olarak kullanmak için değil, Hitler'in düşünce biçimini ve Alman halkının ona bağlılığının nedenlerini öğrenmek...
(Arka Kapak'tan)
Necmiye 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Hitlerin Alman halkı üzerindeki etkisi,psikolojik yapısı,siyasal yaşamı incelenmiş -KENDİSİYLE VE DÜNYAYLA KA VGA EDEN ADAMIN RUHSAL PORTRESİ-anlatılmış.

Emre Kiraz 
09 Ağu 16:46 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Su götürmez bir gerçektir Avusturyalı Alois oğlu Adolf'un ruh halindeki karmaşık doğru ve yanlışlar. Elinize aldığınız bu kitapta -ki okuduğum kısmı ile , dünya tarihine etkisi uzun yıllar süren anılar bırakan insanı , "Adolf Hitler" yapan etki ve telkinleri anlatan bilimsel bir eser.

Mehmet Kızılırmak 
27 Şub 16:01 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hitleri gerçekten anlamak için okunmalı davranışlarının ardında yatan sebepler böylelikle anlaşılabilir.Bunun yanısıra özel hayatına değinmesi ve retorik sanatındaki başarısına da değinmiş.

Kitaptan 7 Alıntı

Umay 
20 Ağu 00:05 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hitler
"İnandığım yolda, bir uyurgezerin sakınmazlığı ve inadıyla yürürüm ben."

Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 13 - Donkişot güncel yayınlar)Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 13 - Donkişot güncel yayınlar)
Umay 
22 Ağu 18:36 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Führer :
"Hayır, hayır, teslim olmayacağız. Belki yıkılabiliriz ama biz bizsek eğer, dünyayı da kendimizle birlikte alevlerin içine çekeceğiz."

Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 199 - Donkişot güncel yayınlar)Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 199 - Donkişot güncel yayınlar)
Necmiye 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Hitler her durumu denetimi altın da tutabilen, çelik sinirli olağanüstü cesarete sahip bir kişi olarak tanıtılmıştır. Oysa tam aksine Hitler, sıkıntılı,hiç beklenmeyen zor bir durumla karşılaştığında, bu durumdan sıvışma yollarını kolaylıkla bulabilen bir kişidir.

Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 83)Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 83)
Umay 
23 Ağu 13:46 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mein Kampf'ta şöyle yazıyor:
"Çok büyük bir çoğunlukla yığınlar, davranış ve yaradılış bakımından o denli kadınsıdır ki, etkinliklerini ve düşüncelerini sağlıklı düşünceden çok, duygusallık ve duyarlık yönetir."

Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 249 - Donkişot güncel yayınlar)Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 249 - Donkişot güncel yayınlar)
Necmiye 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Hitlerin olasılıkla şizofrenin eşiğinde nevrotik bir psikopat olduğu konusunda, ruhbilimciler arasında görüş birliği vardır. Bu Hitler halkın kullandığı anlamda bir deli olmadığı, ama kendisini frenlemeyi bilmeyen bir nevrotik olduğu anlamına gelir.

Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 152)Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 152)
Necmiye 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Dorothy Thomson,hitler'i ilk görüşünü şu sözcüklerle anlatıyor,sön derece biçimsiz bir vücut yapısı,tıpkı karikatüre benzeyen yüz ifadesi,tümüyle kıkırdaktan oluşmuş duygusunu veren kemiksiz bir et yığını.silik bir kişilik,ağzı boş laf yapan,dengesiz,ve özgüvensiz bir adam,Tam bir küçük adam prototipi.

Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 34)Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 34)
Necmiye 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Nazi propaganda makinesi, bütün gücünü Hitleri üstün insan olarak tanıtma işine harcadı.

Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 43)Hitler'in Psikopatolojisi, Walter C. Langer (Sayfa 43)